Aktualitātes 2017./2018.m.g.

Šajā sadaļā publicējam aktivitātes, kas ir norisinājušās ESF projektā Nr. 8.3.5.0/16/I/001  “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.


Karjera sākas jau šodien – Zaļā uzņēmējdarbība

Projektā “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, 7.a un 8.a klašu izglītojamiem 30. novembrī notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Karjera sākas jau šodien – Zaļā uzņēmējdarbība”.
Pasākuma mērķis bija sniegt izglītojamiem informāciju par zaļo uzņēmējdarbību Latvijā, tās attīstības tendencēm, iepazīstināt ar konkrētiem zaļās uzņēmējdarbības piemēriem un, konsultantu vadībā, izmantojot radošo domāšanu un piemērus, apzināt savas iespējas praktiski izstrādājot konkurētspējīgas zaļās uzņēmējdarbības biznesa idejas.
Pasākumu ar uzrunu atklāja Babītes vidusskolas direktore Ilze Rozenberga.
Kā pirmais uzstājās portāla prakse.lv klientu vadītājs Kristaps Bērziņš stāstot, kā īsā laikā iepazīt dažādas profesijas, izmantojot portāla iespējas.
Ar savu prezentāciju “Zaļā uzņēmējdarbība: Latvijas pieredze” klātesošos uzrunāja arī uzņēmējdarbības vides pētnieks, grāmatu “Kā gūt panākumus Latvijā ” un “Panākumi dzīvē un biznesā” autors Kārlis Ozols.
Par savu pieredzi zaļajā uzņēmējdarbībā stāstīja SIA “HS Products” īpašniece Zanda Briķe. Uzrunājot jauniešus, Zanda Briķe uzsvēra zaļās uzņēmējdarbības priekšrocības un izstāstīja, kā uzsāka savu biznesu.
Harmonija ir nepieciešama ne tikai dabā, bet arī katra cilvēka dzīvē – ar savu pieredzi ekoloģiskās domāšanas veicināšanā uzņēmējdarbībā un harmonijas radīšanā dzīvē kopumā, dalījās Laura Vanaga – Mickeviča, jogas studijas “Savitriji” īpašniece un vadītāja.
Pasākuma otrajā daļā izglītojamie paši radīja biznesa idejas, kuras vērtēja eksperti, izsakot savs priekšlikumus ideju uzlabošanai un biznesa attīstīšanai.
Tika apbalvotas 4 labākās zaļā biznesa idejas:
* 8.a klases komanda “Ecost” ar ideju par eco kafejnīcu, kurā tiktu pārdota ekoloģiskā produkcija;
* 8.a klases komanda “Love Eco” – mobilā aplikācija atkritumu šķirošanā;
* 7. a klases kamanda “Eko Juice” – svaigo sulu pārdošana;
* 8. a klases komanda “Zvērkalns” – ideja par komposta kaudzes izveidi.
Pasākuma organizatori: pedagogi Inese Gavare, Diāna Pekša, Kristaps Noviks un pedagogs – karjeras konsultants Anita Kalniņa.

 


Ekskursija uz Latvijas dzelzceļa lokomotīvju remonta centru

Karjeras izglītības ietvaros, pedagogs Kristers Vitjažkovs un 6.b klases izglītojamie 30. novembrī apmeklēja Latvijas dzelzceļa ritošā sastāva servisa lokomotīvju remonta centru Rīgā, Krustpils ielā 24.
Ekskursijā izglītojamie tika iepazīstināti ar lokomotīvju uzbūvi un to tapšanas gaitu, uzzināja, kādi ir servisa ikdienas darba apstākļi, iepazinās ar tādām darbības jomām kā inženierija, mehatronika, metālapstrāde, projektēšana. Katram tika dota arī unikāla iespēja iejusties  Latvijā ražotas lokomotīves vadītāja ādā.
Liels paldies SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” valdes priekšsēdētājam Edgaram Abramam par uzaicinājumu un lieliski noorganizēto ekskursiju.


Pasākums “Karjera” 

22 un 23. novembrī notika nodarbības „Karjera” 7.b, 8.b, 8.ma, 9.a un 9.ma klašu izglītojamajiem, kuru laikā tika pievērsta uzmanība, cik svarīgi ir apzināti izvēlēties savu darbības virzienu vai profesiju,  aizdomāties par savām „stiprajām pusēm” un dzīves prioritātēm.  Piedaloties spēlē, skolēni paši  meklēja atbildes uz jautājumiem:

* Kas man ir svarīgi un ko īsti es  gribu darīt?

* Ko es varu darīt, kādas ir manas stiprās puses?

* Kā uzzināt vairāk par savu potenciālo profesiju?

Praktiski darbojoties, skolēni pilnveidoja prasmes pielietot kritisko domāšanu un uzņemties atbildību savas nākotnes darbības virziena  vai profesijas izvēlē, veikt pašanalīzi , nosakot savu personības tipu,   saistot to  ar potenciālo  nākotnes profesiju.   Spēles „Profesijas izvēle un pielaikošana”  laikā skolēni iztēlojās, kāda būs viņu darba vieta un darba diena , kā viņi jutīsies, kā gūs darba pieredzi.

Nodarbības  nodrošināja biedrības „Dzīves kvalitātes studija „FunA” treneres Laura un Inese.

Comments are closed