Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

​Literatūras stundā iepazīstam suitu tradīcijas

13.12.2017 09:10

Literatūras stundā,  mācoties par jaunlatviešiem un Kr. Baronu, 11. klases izglītojamie gatavojās ”Tautasdziesmu maratonam”.  Babītes vidusskolas izglītojamais Rūdolfs Bērziņš talkā aicināja savu vecmammu, ”Suitu sievu” vadītāju Ilgu Leimani.

Ilga Leimane jau 30 gadus ir etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” vadītāja, pagājušajā gadā vien ansamblis piedalījies 225 pasākumos.

Ilga Leimane izglītojamiem pastāstīja, kā “Suitu sievas” izcīnījušas savu novadu un vēl šobaltdien novadnieki strādā pie tā, lai koptu suitu tradīcijas un iemūžinātu tās dažādos informatīvos materiālos un grāmatās.

Kopā ar izglītojamiem tika nodziedātas vairākas tautasdziesmas, vingrinoties slavenajā burdona dziedāšanā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc vidusskolēniem vajadzētu mācīties tautasdziesmas,  Ilga Leimane atbildēja: “Vietas piederība ir ļoti svarīga ikvienam. Katrā vietā ir savs tautas materiāls, kurā paslēpta visa gudrība. Protams, tehniskajā pasaulē tautasdziesmas izzūd, bet der atcerēties, ka tautasdziesmu mācīšanās palīdz vingrināt atmiņu”.

Suiti – tā ir neliela katoļu sala luteriskās Kurzemes rietumu daļā, kas lepojas ar savām paaudžu paaudzēs pārmantotajām tradīcijām. Šai novadā tautas tradīcijas ir neatdalāmi savijušās kopā ar kristīgajām, veidojot tik unikālu kultūras telpu, ka tā 2009. gadā iekļauta UNESCO neatliekami glābjamo kultūras mantojuma vērtību sarakstā.

Suitu tradīcijas nav tikai slavenā sievu burdona dziedāšana vai krāšņie tautastērpi, tās ir arī sadzīves un gadskārtu tradīcijas, sutiu ēdieni, valoda jeb runa, rokdarbi un daudz kas cits.

                                                                                                                                                                                 /Suitu novada mācība/

Pēdējais atjaunošanas datums: 13.12.2017 09:11
atpakaļ