Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

8.ma klase apmeklē Turaidas muzejrezervātu

03.06.2024 14:40

2024. gada 30. maijā Babītes vidusskolas 8.ma klase kopā ar vēstures skolotāju S. Ozoliņu, izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, piedalījās Turaidas muzejrezervāta nodarbībā “Latviešu valoda – manas valsts valoda” un orientēšanās spēlē „Tūkstošgades stāsts”.

Izglītojamie, apmeklējot Turaidas muzejrezervātu, iepazina Jaunlatviešu ieguldījumu izglītībā un kultūrā, novērtēja, kāds devums ir latviešu tautai Latvijas valsts veidošanās procesā.

Izglītojamie mācījās strādāt ar muzeja vēstures avotiem un  iepazina ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis.” par Latvijas nācijas veidošanās procesiem vēsturē. Ekspozīcija veidota, lai veicinātu skolēnu interesi par latviešu valodu un rosinātu izpratni par latviešu valodas nozīmi valsts un kultūras pastāvēšanā, nacionālas valsts izveides procesos, nācijas izveidē un pastāvēšanā.

Nodarbības laikā jaunieši pētīja arī ekspozīcijā redzamo Indoeiropiešu valodu koku, lasīja dzejoli vecajā drukā, kas bijis uzrakstīts uz Turaidas Šveices mājas 1828. gadā, kā arī uzzināja to, cik nozīmīgs var būt vienas personas devums visai nācijai, iepazīstot Ati Kronvaldu. Izglītojamie noskaidroja, vai spēj atpazīt labi zināmus priekšmetus pēc to senāk lietotajiem nosaukumiem un asināja prātu, veidojot mīmes par ekspozīcijā izmantotajiem attēliem.

Orientēšanās spēles „Tūkstošgades stāsts” laikā izglītojamie iepazinās ar Zviedru kara notikumiem Latvijas vēsturē. Spēles uzdevums bija, izmantojot karti, atrast Turaidas muzejrezervāta objektus un atsevišķus priekšmetus, kas simbolizē Zviedru kara notikumus Vidzemē.

Izglītojamie atzina, ka diena bija interesanta, pozitīvi novērtēja pārgājienu pa Siguldu un aizraujošās nodarbības Turaidas muzejrezervātā.

Pēdējais atjaunošanas datums: 03.06.2024 14:43
atpakaļ