Piektdiena, 2024. gada 12 . aprīlis

Vārds diena: Ainis, Jūlijs

Aicinām uz Muzeju nakts pasākumu Piņķu Jāņa baznīcā!

16.05.2016 10:53

2016. gada 21. maijā, Muzeju nakts ietvaros, Piņķu Jāņa baznīcā norisināsies pasākums “Durvis uz brīvību”.

Pasākuma programma:

19:00 Piemiņas brīdis pie Piemiņas akmeņa iepretim baznīcai.

20:00 Koncerts – Babītes vidusskolas jauniešu (I.Martinsones un S.Sestules vadībā) un aktiera Anda Kvēpa izpildījumā skanēs A.Čaka balāde “Sprediķis Piņķu baznīcā”, muzikālus priekšnesumus sniegs Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis “Balti” (vadītāja V.Bagāta), skanēs gan tautas, gan karavīru dziesmas.

21:00 Ērģeļmūzikas koncerts.

22:00 Ieskats vēstures liecībās. Babītes vidusskolas vēstures muzeja vadītāja Aina Kvēpa iepazīstinās ar muzeja vēstures liecībām par latviešu strēlnieku piemiņu Babītes novadā.

22:30 Kinoseanss. Uz baznīcas fasādes būs vērojama Rīgas kinostudijas 1958.gadā tapusī filma “Latviešu strēlnieka stāsts”, savukārt baznīcā – Latvijas Kara muzeja filma “Par Latvijas brīvību, par Latvijas vīriem” (iespējams, arī citas filmas).

Pusnaktī – aizlūgums. Mācītāja Andra Krauliņa vadīts dievkalpojums, kas veltīts Latvijas valsts brīvības cīnītājiem.

Pasākuma norises laikā būs apskatāmas arī Latvijas kara muzeja izstādes:
* “Tautas pašapziņas ceļš”. Izstādē ar foto materiāliem un vēsturiskiem dokumentiem radīts aptverošs un vienlaikus emocionāli iedarbīgs priekšstats par ceļu uz Latvijas Republikas proklamēšanu 1918. gadā un Latvijas valstiskuma atjaunošanu 20. gadsimta 80. gadu beigās – 90. gadu sākumā.
* Fotoizstāde – ,,5. Zemgales latviešu strēlnieku pulks”.

Aicinām ikvienu!

Pēdējais atjaunošanas datums: 16.05.2016 10:53
atpakaļ