Svētdiena, 2024. gada 21 . aprīlis

Vārds diena: Anastasija, Marģers

Alternatīvās literatūras stundas ar rakstnieku Māri Bērziņu

10.11.2017 09:22

Babītes vidusskolā notika alternatīvās literatūras stundas kopā ar rakstnieku Māri Bērziņu.
Gatavojoties literatūras stundai 8.-12. klašu izglītojamie iepazinās ar latviešu rakstnieka īsprozas krājumu “Gūtenmorgens” un vēsturisko romānu “Svina garša”.
Stundas sākumā katra klase prezentēja izlasīto un uzdeva jautājumus rakstniekam.
Māris Bērziņš atbildēja uz jautājumiem par saviem daiļdarbiem un dalījās ar faktiem no savas privātās dzīves, kas ir palīdzējuši daiļdarbu tapšanā.
Izglītojamie vēlējās uzzināt, kur Māris Bērziņš smeļas iedvesmu rakstīšanai, uz ko autors atbildēja: “Iedvesma? Nē, jābūt normālam noskaņojumam, jāpārvar slinkums un jāsāk strādāt. Tad arī iedvesma atnāks. Iedvesma var atnākt tad, kad tu kaut ko dari, viņu gaidīt nevajag. Kad atnāk ideja – tā arī ir tā iedvesma. “
Izglītojamie kopā ar rakstnieku diskutēja par jautājumu – kāpēc jālasa grāmatas? Māris Bērziņš sacīja: “Grāmatas rosina iztēli un pilnveido valodu. Iztēle dzīvē ir ļoti svarīga. Šobrīd mēs patērējam jau gatavu saturu, bet iztēle noder jebkurā jomā un palīdz ikvienā darbā.”
Pateicamies rakstniekam par piedalīšanos alternatīvajās literatūras stundās un paldies par interesanto diskusiju!

Pēdējais atjaunošanas datums: 10.11.2017 09:23
atpakaļ