Svētdiena, 2024. gada 14 . jūlijs

Vārds diena: Anvars, Oskars, Ritvars

Augsti sasniegumi starp Pierīgas novadiem un valstī mācību priekšmetu olimpiādēs

03.02.2015 15:46

II mācību semestris ir tikko sācies, bet Babītes vidusskolas izglītojamie un pedagogi jau var lepoties ar augstiem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs gan starp Pierīgas novadiem, gan valstī.

19. janvārī Zvejniekciema vidusskolā notika Pierīgas novadu latviešu valodas un literatūras olimpiāde 11.-12. klašu izglītojamajiem. Babītes vidusskolu pārstāvēja 12. klases izglītojamā Žanete Pužule (pedagogs Anita Remesa) un 11. klases izglītojamā Stefānija Dubra (pedagogs Merita Meiere).

Sīvā konkurencē Babītes vidusskolas

12. klases izglītojamā Žanete Pužule izcīnīja 1. vietu,

bet 11. klases izglītojamā Stefānija Dubra – 5. vietu.

Apsveicam meitenes un viņu pedagogus un

lepojamies ar panākumiem! 

Gaidām tikpat veiksmīgu startu valsts olimpiādē!

Ne mazāk veiksmīgi Babītes vidusskolas izglītojamie un līdz ar to viņu pedagogi ir startējuši bioloģijas olimpiādē.

9. a klases izglītojamā Petra Zeltiņa izcīnīja 1. vietu savā klašu grupā un tika uzaicināta dalībai Bioloģijas 37.valsts olimpiādē.

Olimpiāde norisinājās Latvijas Universitātes  (LU) Bioloģijas fakultātē no 21. līdz 23. janvārim, to rīkoja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes mācībspēkiem un studentu pašpārvaldi. Šogad olimpiādē piedalījās 147 labākie 9., 10., 11., un 12., klašu jaunie biologi no visas Latvijas. Bioloģijas olimpiādes valsts posms norisinājās trīs dienas un aptvēra plašu bioloģijas prasmju pārbaudi. Sacensību pirmā diena tiek veltīta teorētisko uzdevumu risināšanai, otrā – laboratorijas darbiem, bet trešā – meistarklasēm un uzvarētāju apbalvošanai.
Teorētiskajos uzdevumos skolēni aizpildīja testu un risināja uzdevumus par dažādām bioloģijas jomām, tostarp, par sirpjšūnu anēmijas un malārijas izplatību dažādās pasaules daļās, gumiņbaktēriju bioloģiju un lielo zālēdāju nozīmi biotopu uzturēšanā.
Praktiskajā daļā skolēni analizēja putnu dziesmu sonogrammas, veica krāsu redzes testu, noteica hemoglobīna saturu asinīs, pētīja kukaiņu uzbūvi un ekoloģiju un veica citus uzdevumus.

(pēc saites www.visc.gov.lv/vispizglitiba/olimpiades/info.shtml#feb02 materiāliem)

147 dalībnieku konkurencē Babītes vidusskolas

9. a klases izglītojamā Petra Zeltiņa  

izcīnīja III vietu (pedagogs Ruta Bancāne).

olimpiade

APSVEICAM UN LEPOJAMIES AR JŪSU PANĀKUMIEM! 🙂 

Pēdējais atjaunošanas datums: 02.03.2015 00:13
atpakaļ