Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Babītes vidusskolā atklāta RTU Bērnu un jauniešu universitātes programma

05.10.2020 09:13

Otrdien, 29.septembrī, piedaloties Rīgas Tehniskās universitātes rektoram Leonīdam Ribickim, Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Aivaram Osītim un Babītes vidusskolas direktorei Ilzei Rozenbergai, svinīgi tika atklātas “Babītes BJU” – Rīgas Tehniskās universitātes Bērnu un jauniešu universitātes (RTU BJU) nodarbības inženierzinātnēs Babītes vidusskolas 2.-9.klašu izglītojamajiem. 

Babītes vidusskola ir tikai trešā skola Latvijā, kurā tiek īstenotas RTU sagatavotās nodarbības, kuru mērķis ir veicināt bērnu interesi un izpratni par inženierzinātnēm.

Babītes novada pašvaldība ir  noslēgusi sadarbības līgumu ar RTU, apņemoties segt visas izmaksas par šīm nodarbībām, tādējādi izglītojamajiem par dalību šajā interešu izglītības pulciņā, kura saturs ir balstīts RTU studiju virzienos, nekas nav jāmaksā.

RTU nodarbības ir izstrādātas trīs vecuma grupām (2.-3.klasei, 4.-6.klasei un 7.-9.klasei) un notiek reizi nedēļā. Nodarbība sastāv no 15 min teorētiskās daļas un 45 min praktiskās darbošanās.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Osītis pauda gandarījumu, ka “Babītes vidusskolas skolēni ir vieni no pirmajiem Latvijā, kuriem ir iespēja jau no sākumskolas vecuma iepazīt inženierzinātņu praktisko pusi. Esmu pārliecināts, ka Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēki rosinās skolēnu interesi par inženierzinātnēm, un tas var palīdzēt jau pirms skolas absolvēšanas izšķirties par savu nākotnes profesiju. Šis sadarbības projekts ir lieliska iespēja jau skolas solā vecumam atbilstošā un aizraujošā veidā gūt priekšstatu un zināšanas par iespējamām nākotnes studiju laika tēmām!”

Savukārt augstkolas rektors Leonīds Ribickis, kurš turklāt ir arī Babītes novada iedzīvotājs jau četrus gadu desmitus, klātesošos izglītojamos, skaidrojot sarežģītā vārda “inženierzinātnes” būtību, aicināja aizdomāties par lietām, kas ir apkārt, no kā tās satāv, kā rodas. “Kā ceļ mājas, kā transports kustas un kāpēc vilciens brauc – tā visa ir inženierzinātne, kas ir pamatā visām minētajām darbībām,” stāstīja L.Ribickis. Viņš izglītojamajiem vēlēja “pētīt, veikt eksperimentus, nodarboties ne tikai ar informācijas tehnoloģijām – aifoniem un planšetdatoriem, bet arī kaut ko uzbūvēt reāli un izdarīt tā, lai tas izbūvētais darbojas, kā vajag.”

Bet kāds bija šīs sadarbība sākums? To savā uzrunā atklāja direktore Ilze Rozenberga, kura vasarā, internetā pētot ko jaunu varētu jaunajā mācību gadā piedāvāt skolēniem, nejauši atrada RTU BJU mājaslapu. “Pagājušajā gadā šāda Bērnu un jauniešu universitāte tika atklāta Ogres vidusskolā, tāpēc sazinājos ar šīs skolas direktoru, lai uzzinātu par praktisko pusi, bērnu atsaucību. Pēc šīs sarunas sapratu, ka vēlētos šo programmu izmēģināt arī Babītes vidusskolā. Sazinājos ar BJU vadītāju Zandu, ātri un produktīvo vienojāmies ar sadarbību, un, re, jau septembrī BJU ir uzsākusi darbību Babītes vidusskolā. Pagaidām šī universitāte piedāvā mācības 60 skolas bērniem, kas, salīdzinot ar Babītes vidusskolas izglītojamo skaitu, ir ļoti maza daļa, bet, domāju, ka nākotnē, ja mums labi veiksies, varēsim paplašināties,” ar pozitīvu skatu nākotnē savu uzrunu noslēdza skolas direktore.

Atklāšanas pasākumā svinīgi tika atklāta BJU plāksne un ar RTU BJU sacīkšu dronu pamatu pasniedzēja Āra Muitinieka dronu parauglidojumu demonstrēšanu skolas sporta zālē – tika dots arī oficiāls starts nodarbību norisei Babītes vidusskolā. Pēc tā – 2.-3.klašu skolēni devās uz 1.sacīkšu dronu pamatu stundu.

Pēc pasākuma RTU viesi tika iepazīstināti arī ar skolas telpām, tostarp kvalitatīvi un moderni aprīkotajiem fizikas un ķīmijas kabinetiem, ko arī RTU pārstāvji ļoti atzinīgi novērtēja.

Pēdējais atjaunošanas datums: 05.10.2020 09:13
atpakaļ