Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

BABĪTES VIDUSSKOLA IZRAUDZĪTA STARPTAUTISKAM TULKOŠANAS KONKURSAM

01.12.2021 12:52

Lai popularizētu svešvalodas apguvi, Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts jau kopš 2007.gada organizē tulkošanas konkursu Juvenes Translatores  – tiešsaistes tulkošanas konkurss, kas vienlaicīgi notiek visās Eiropas Savienības dalībvalstīs – šogad 25. novembrī.

No katras valsts izraudzīto skolu skaits ir tāds pats kā šīs valsts deputātu skaits Eiropas Parlamentā. Priecājamies, ka Babītes vidusskola šogad tika izraudzīta viena no astoņām Latvijas skolām.

Dalībniekiem bija jātulko tiešsaistē, nevis uz papīra un tulkojums jāiesniedz no konkursa platformas, izvēloties tulkot no angļu uz latviešu valodu vai otrādi. Mūsu skolas 11.b klases pārstāvis Vladislavs Serenoks izvēlējās tulkot no latviešu uz angļu valodu, savukārt Annija Gaile tulkoja no angļu uz latviešu valodu.

Annija arī dalījās pārdomās par Juvenes Translatores: “Konkurss bija patiešām saistošs un interesants. Ieguvu jaunu pieredzi, kura pavēra plašāku skatu uz tulkotāja profesiju. Kopumā uzskatu, ka man gāja labi, taču kā sarežģītāko daļu varētu pieminēt teksta “atdzīvināšanu”.”

Pēc vērtēšanas Tulkošanas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vadīta žūrija izvēlēsies labāko tulkojumu no katras ES valsts, tāpēc turēsim īkšķus par Anniju un Vladislavu un gaidīsim konkursa rezultātus!

Pēdējais atjaunošanas datums: 01.12.2021 13:05
atpakaļ