Ceturdiena, 2024. gada 20 . jūnijs

Vārds diena: Maira, Rasa, Rasma

Babītes vidusskolas dalība Baltijas jūras projektā

28.08.2019 12:46

No 2018. gada pavasara Babītes vidusskola iesaistās Baltijas jūras projektā.  Baltijas jūras projekts (BSP) ir dibināts 1989. gadā kā UNESCO Asociēto skolu projekts, kurā darbojas skolas no Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas.

Projekta mērķis ir veidot skolēnu izpratni par zinātnisko, sociālo un kultūras aspektu ietekmi uz cilvēku un dabu, attīstīt skolēnu spējas pētīt vides izmaiņas un palielināt skolēnu apzināšanos par vides problēmām Baltijas jūras apkārtnē. BSP pašreiz ir iesaistījušās 18 Latvijas skolas.

Arī šovasar skolas komanda piedalījās Baltijas jūras projekta Vasaras skolā. Skolnieces Tīna Muceniece, Aleksandra Ļubenko, Elizabete Bračka un dabaszinību skolotāja Zina Jonušaite piedalījās Vasaras skolas organizētajās nodarbībās Rūjienā un tās apkārtnē.

Dziedāšana, dejošana, fotografēšana un Rūjienas pilsētas iepazīšana. Viss tika apvienots vienā interesantā un aizrautīgā spēlē ar soļu skaitītāju. Skolu komandas izstaigāja Rūjienu, pildot uzdevumus un apskatot pilsētas nozīmīgās vietas. Tika nogaršots arī Rūjienas jaunais saldējums.

Pasniedzēja Inese Kalniņa foto darbnīcā mācīja pareizi veidot dubulto ekspozīciju un darboties ar programmu ‘’Snapseed’’.

Notika ekspedīcija “Kājām gaisā” Endzeles muižas apkārtnē, kuru vadīja zinātnieks Viesturs Vintulis. Ar speciālu ierīci dalībnieki klausījās sikspārņu radītajās skaņās un vēroja viņu vakara lidojumus pēc barības.

Kas dzīvo Rūjas upē? To visiem vajadzēja noskaidrot. Apbruņojušies ar dažādiem instrumentiem, skolēni un skolotāji devās uz upi pētīt ūdensdzīvniekus un augus.

Neaizmirstama bija ekskursija uz Ķoņu dzirnavām, kurās demonstrēja vilnas apstrādes paņēmienus un pacienāja ar gardu ēdienu.

Rūjienas vidusskolas skolotāju vadībā projekta dalībnieki izspēlēja saliedēšanas spēles, iegūstot jaunus draugus.

Pēdējais atjaunošanas datums: 18.09.2019 14:02
atpakaļ