Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Babītes vidusskolas literatūras un kultūras entuziastu pulciņš apmeklē izrādi “Netikumīgie”

13.04.2022 14:04

Piektdienas vakarā, 8. aprīlī, Babītes vidusskolas literatūras un kultūras entuziastu pulciņa pārstāves skolotājas Ilzes Ašmanes vadībā devās uz Dirty Deal Teatro vērot izrādi “Netikumīgie”. Tās koncepts ir jaunu cilvēku portreti dzejā. Īpaši akcentēti tikumības grozījumi Izglītības likumā, un tika pieminēti arī bruņurupuči kā mājdzīvnieki, kas saistoši šķita interešu izglītības pulciņa vadītājai.

Ko par redzēto un dzirdēto domā teātra izrādes apmeklētājas? 

Madara Krieva: “Patiešām izrāde jauniešiem. Izmantotā valoda labi saprotama un uztverama, paustā ideja ir saistoša attiecīgajai mērķauditorijai un izpildījums – teicams. Bieži bērniem un jauniešiem dažādos kultūras pasākumos uzmanība jau ir pazudusi pirmajās 10 minutēs, taču šeit tas bija prasmīgi novērsts. Izmantotie multimediji un aktīvā skatītāju iesaistīšana noteikti bija izrādes odziņa.”

Annija Gaile: “Reālistiski jautrā veidā atainotas skolas vecuma jauniešu problēmas un pārdzīvojumi, ar kuriem saskaras ikdienā.

Interesants izrādes konspekts, kas veiksmīgi izdevies — dzeju pārvērst izrādē. Pati izrādes darbība sadalīta cēlienos, kas atspoguļoti kā dienas daļas, palīdzēja labāk iejusties un izdzīvot mirkli.

Precīzie, notikumam atbilstošie dzejas lasījumi, kas papildināti ar aktīvu, dažbrīd šķietami traucējošu darbību, kā arī mākslinieku ciešo kontaktu ar skatītāju, visu telpu ieveda citā pasaulē/laikā, kurā varēja sajusties kā izrādes dalībnieks, nevis skatītājs.

Kopumā ļoti dzīva, atsvaidzinoša un unikāla izrādes pieredze.”

Paldies Babītes vidusskolai par iespēju apmeklēt teātra izrādi! 

Pēdējais atjaunošanas datums: 13.04.2022 14:04
atpakaļ