Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Babītes vidusskolas meiteņu koris ”Virza” – internacionālā pavasara festivālā “Lago di Garda”

23.05.2018 13:36

Aprīļa sākumā Babītes vidusskolas  meiteņu koris ”Virza” devās izsapņotā ceļojumā, lai piedalītos internacionālā pavasara festivālā “Lago di Garda”. Lieki teikt, ka dienas un stundas tika pārrēķinātas minūtēs, domājot par Itāliju, un 3. aprīļa agrā rītā, gaidu pārņemti, devāmies ceļā, garā ceļā, mērojot kilometru pēc kilometra, braucot cauri Lietuvai, Polijai, nakšņojot un atkal braucot, lai 4. aprīļa vakarā nokļūtu Tarvisio, Itālijas pievārtē.

Dolomītu Alpi, lielās kalnu grēdas, arvien citādas, arvien reljefākas, ciematiņi kalna pakājē, runājām, ka 10 reizes pārdomāsi, pirms kāpsi lejā bez vajadzības… jātaupa katrs solis.

Un atkal ceļā, uz mērķi – Gardu, kur būs jāpavada 3 dienas, gatavojoties 2 koncertiem un svētku gājienam.

Notikumi tik strauji nomaina cits citu, tik daudz ko redzēt.

Gardā izbaudām pirmās siltās, pat karstās pavasara dienas, ēdam gardo Itālijas saldējumu, kāds zina teikt, ka esot visgaršīgākais pasaulē, meitenes pamanās ielēkt veldzējošā baseinā, kaut arī ūdens vēl pavēss, bet, ak, cik spirdzinošs!

Pirmais koncerts, svētku gājiens, intervija Itālijas televīzijai, nāk klāt itāļi, interesējas, no kurienes, meitenes stāsta, foto zibšņi, saņemam neviltotus aplausus, bravo…

Otrās dienas koncertā dziedam arī M. Brauna “Saule, Pērkons, Daugava”, dziesmu, kas gleznainā Gardas ezera piekrastē izskan īpaši… Saule riet, kāda asara iezagusies koncerta vadītājas vaigā… Esam lepnas, ka mēs bijām šeit.

Starp abiem koncertiem, agrā 7. aprīļa rītā, esam ceļā uz Monte Baldo kalnu, 2 funikulieri ceļ mūs arvien augstāk un augstāk, meiteņu spiedzieni, telefoni, kameras  un meiteņu deguni pielipuši vēsajam stiklam. Esam sniegotajā virsotnē. Ir vēsi, lejā palikusi Malčezīnas pilsēta, kuru klāj biezā migla, arī uz kalna migla, tik bieza, ka rokas stiepiena attālumā vairs neredz neko.

Lieki piebilst, ka meitenes jau no pirmās brauciena minūtes alkst nokļūt Gardalandē, atrakciju parkā.

Un skaistā Šenbrunnas pils, un ceļotāju apjūsmotā Venēcija, un kūrortu pērle Sirmione, jā, arī tur mēs bijām…

Emociju pārbagātība, viss tik viegli, arī agrā celšanās.

Mūs ved un par mums rūpējas fantastiski šoferi, gide un mēs, visi viens par otru.

Atpūta pirms skolas noslēguma finiša.

Atpakaļceļš, robežas nomaina cita citu, ceļš uz mājām, pie savējiem… pilns skolas laukums, atkalredzēšanās prieks.

Vislielākais paldies vecākiem, radiem, kuri līdzēja piepildīt meiteņu sapni!

Vislielākais paldies Babītes novada Domei par līdzfinansējumu!

Vislielākais paldies mūsu skolas skolotājiem, darbiniekiem, kuri saprata un atbalstīja!

Paldies meitenēm, Jūs bijāt lieliskas, Jūs visas bijāt lielas!

Tie ir mazi atmiņu gabaliņi, katrai noteikti citi, taču visas mūs kopā vienojoši, lai “Virza virza virzīties!”

Ar cerību nākotnē, kora “Virza” diriģente Sandra Sestule.

Pēdējais atjaunošanas datums: 23.05.2018 13:36
atpakaļ