Svētdiena, 2024. gada 14 . jūlijs

Vārds diena: Anvars, Oskars, Ritvars

Ceļa skola Drošības nedēļas ietvaros

20.09.2016 14:55

Šonedēļ Babītes vidusskolā norisinās drošības nedēļa, kuras ietvaros izglītojamiem tiks organizēti dažādi pasākumi, veicinot viņu izpratnes un prasmju nostiprināšanu ar drošību saistītos jautājumos un situācijās.
Šodien Babītes vidusskolā viesojās aģentūras “Zebra” pārstāvji ar mācību aktivitātēm “Ceļa skola” (3. – 4. klašu izglītojamiem) un “Lielais apgāžamais stends” (7. – 8. klašu izglītojamiem).
Ceļa skolā tika atkārtoti jautājumi, kas saistās ar drošību uz ceļa, pa kuruceļa pusi iet, kā pareizi šķērsot ceļu, kā arī interaktīvā veidā tika demonstrēts mašīnas bremzēšanas ceļš. Izglītojamiem bija uzdevums – skrienot sākt bremzēt pie atzīmētās līnijas un tad paskatīties, cik tālu no šīs līnijas fiziski ir iespējams apstāties, tāpat uz ceļa izglītojamie izvietoja konusus pieņemot, ka tas ir pareizais attālums, lai bremzējot mašīna tos nenotriektu, bet eksperimentā pierādījās, ka pat braucot 50 km/h, mašīnas bremzēšanas ceļu ir grūti prognozēt un konusi tika notriekti. Dažos tas izraisīja jautrību un smieklus, bet daži izglītojamie patiešām nopietni aizdomājās par šo drošības aspektu.
Tāpat, mācību aktivitātes “Ceļa skola” ietvaros bija iespēja izmēģināt, kas notiek bremzēšanas laikā, ja sēžot automašīnā nepiesprādzējas. Jāatzīmē, ka automašīna brauca ar 7 km/h, bet jau bremzējot pie šī ātruma auto esošais cilvēks tiek pamatīgi izkustināts no savas sēdvietas.
Pamatskolas audzēkņi ar lielu interesi izmēģināja aģentūras “Zebra” sarūpēto “Lielo apgāžamo stendu”, kas savā būtībā ir speciāli aprīkots automobilis, lai varētu nodemonstrēt to, kas notiek ar cilvēku, ja tas brauc nepiesprādzējies un automašīna tiek apgāzta uz jumta. Aģentūras pārstāvji katram izglītojamajam, kurš piedalījās šajā aktivitātē, smalki izskaidroja sprādzēšanās nozīmi un arī to, kā pareizi ir jāpiesprādzējas, lai būtu drošībā. Apgāžot automašīnu tika skaidrots, kā pareizi no tās jāizkļūst – pirms atsprādzēt drošības jostas, noteikti jāatbalstās ar rokām un kājām pret automašīnas paneļiem, lai krītot netraumētos.
Katru dienu mēs piedalāmies lielākā, vai mazākā ceļu satiksmē, tāpēc neaizmirsīsim par savu un savu līdzbraucēju drošību, ne tikai skolā, bet arī mājās stāstīsim saviem bērniem kā sevi pasargāt dažādās situācijās!

« of 53 »
Pēdējais atjaunošanas datums: 20.09.2016 14:58
atpakaļ