Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Ekoskolu vasaras forums 2017

08.08.2017 10:18

No 8. līdz 10. augustam Kokneses internātpamatskolā notiks plašs vides izglītības un pieredzes apmaiņas pasākums – Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Vasaras forums.

Forumā Babītes vidusskolu pārstāvēs Ekoskolas projekta koordinatore pedagogs Diāna Eglīte un izglītojamie Ērika Kuzmiča, Kristiāns Āboliņš un Nadīna Stumbre.

Forumā pulcēsies 110 koordinatori Ekoskolām visā Latvijā, lai dalītos pieredzē, iepazītos ar aktualitātēm vides izglītībā un apgūtu, kā sniegt atbalstu jaunajiem vides līderiem. Pasākuma programmā iekļautas dažādas informatīvas un praktiskas aktivitātes, kuras vadīs pieredzējuši vides eksperti un lektori. To vidū – Anita Ieriķe (RPIVA), Artūrs Jansons (homo ecos:), Artūrs Polis (Latvijas Permakultūras biedrība), pārstāvji no Dabas aizsardzības pārvaldes u.c. eksperti, ar kuriem tiks pārrunātas tādas tēmas kā brīvdabas pedagoģijas principi, atkritumu samazināšana skolas ikdienā, biodaudzveidība, aprites ekonomika un jauniešu pilsoniskā aktivitāte. Cita starpā pedagogiem būs arī iespēja papildināt prasmes praktiskajā darbnīcā kopā ar bloga edamzale.lv autori Marutu Rampāni, kura stāstīs par videi draudzīgu gatavošanu.

Apmācību mērķi ir paaugstināt pedagogu kvalifikāciju un zināšanas par aktuālajām vides problēmām, veicināt mācību metožu izplatību, kas var atbalstīt atsevišķus jauniešus kā viedokļu līderus vides jautājumos, kā arī nodrošināt pieredzes apmaiņu starp programmā iesaistītajām skolām. Pasākuma organizatori uzsver, ka vides aizsardzības principi forumā tiks ievēroti arī praktiski – netiks izmantoti vienreizlietojamie trauki un tiks uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks, savukārt ūdens, enerģijas un transporta resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk. Apzinoties mūsdienu industriālās lauksaimniecības ietekmi uz vidi, pasākuma laikā tiks arī samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums dalībnieku ēdināšanā.

Pasākumu organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Kokneses internātpamatskolu – attīstības centru un Kokneses novada domi, kā arī Mežu attīstības fonda finansējumu. Ar SIA “NMS RIGA” atbalstu foruma laikā būs pieejams “LUCART” higiēnas papīrs, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, savukārt SIA “Purenn” foruma vajadzībām nodrošinās videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju. Ekoskolu programmas darbību atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Par Ekoskolu programmas īstenošanu Latvijā ir atbildīgs Vides izglītības fonds (VIF), pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis, kas Latvijā nodrošina visu starptautisko FEE programmu – Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu – īstenošanu vai pārraudzību.

Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, 26163508

Ekoskolu Vasaras foruma koordinators – Edmunds Cepurītis, 26330586

Plašāka informācija par Ekoskolu programmu – Daniels Trukšāns, 26349865

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 08.08.2017 10:18
atpakaļ