Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Ekoskolu jūras forums

01.08.2016 11:18

No 26. līdz 31. jūlijam Vides izglītības fonds ar Saulkrastu novada domes atbalstu rīkoja jau sesto Ekoskolu forumu, kas šogad veltīts jūras un dabas aizsardzības jautājumiem. Ekoskolu Jūras forums notika Zvejniekciema vidusskolā un pulcēja vairāk nekā 200 dalībniekus no 84 izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā.
Arī Babītes vidusskolas pedagogi un izglītojamie piedalījās forumā un guva jaunu pieredzi un vērtīgas atziņas, kā dzīvot videi draudzīgāk.
Forums tika sadalīts divās daļās – 3 dienas pedagogiem un 4 dienas jauniešiem. Katrai grupai bija sava programma, kuras vienotais uzdevums – informēt, izglītot un nodarbināt dalībniekus veidojot izpratni par dabai draudzīgu eksistenci.
Vai zinājāt, ka lietderīgāk ir izvēlēties uzturā izmantot produktus, kas auguši vistuvāk jūsu dzīves vietai, lai ekonomētu dabas resursus produkta atgādāšanai no tālām zemēm? Kā arī to, ka bieži vien krāna ūdens ir gardāks par plastmasas pudelēs pieejamo. Kā arī, kartupeļus var izmantot pilnībā, to mizas pārvēršot gardos čipšos! Dažādas meistarklases, izstādes, izzinošas lekcijas, vērtīga kopā būšana un piedzīvojumi. Tas viss ar mērķi veidot sapratni par videi draudzīgu dzīvošanu un apzinātu izvēli rīcībā.
Jaunajā mācību gadā mūsu Ekoskolas tēma ir Ēdam atbildīgi, tādēļ forumā gūtās atziņas integrēsim projekta ietvaros.
Aicinām ikvienu iesaistīties Ekoskolas projektā, papildinot savas zināšanas un piedaloties dažādos interesantos pasākumos!
Ekoskolas koordinatore Babītes vidusskolā – Diāna Eglīte: diana.eglite@bvsk.lv
Dažas noderīgas saites no Jūras foruma:
Garšīgs blogs ar ēdienu receptēm: www.edamzale.lv
Dabas aizsardzības pārvalde: http://www.daba.gov.lv/public/
Vides izglītības fonds: http://www.videsfonds.lv/lv/
Virtuālās aptaujas: https://edurio.com/

                                 

Pēdējais atjaunošanas datums: 01.08.2016 11:22
atpakaļ