Ceturdiena, 2024. gada 23 . maijs

Vārds diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Ēnu diena 2023

18.04.2023 09:29

Šogad “Enu diena” norisinājās 5.aprīlī. Arī Babītes vidusskola aktīvi piedalījās šajā pasākumā – ēnoja gan klasēm, gan individuāli. Kopā “Ēnu dienā” piedalījās 7 klases un apmēram 129 skolēni “ēnoja” individuāli dažādus profesiju pārstāvjus. 2. c klase kopā ar klases audzinātāju Līgu Liepiņu ēnoja Latvijas Televīziju, iepazīstot televīzijas darbību. 2.e klase kopā ar klases audzinātāju Līgu Pūci audzināšanas stundā iepazinās ar skolas nepilngadīgo lietu inspektori Martu Nolbergu. 2.f klase kopā ar klases audzinātāju Sintu Golubevu “Ēnu diena” aizvadīja Bulduru dārzkopības vidusskolā. “Ēnu dienas ietvaros, 4.d klases skolēni apmeklēja Depozīta sistēmas uzņēmumu, kas savāc, šķiro un nodot tālākai pārstrādei depozīta sistēmā nodotas pudeles. Skolēni apskatīja ražošanas ceha iekārtas un izsekoja, kas notiek ar “taromātā” nodotajām pudelēm. Vislielāko pārsteigumu sagādāja skārdenes bundžas, no kurām, kā izrādās vēlāk ražo automašīnu korpusu!” klases audzinātāja Elīna Skvorcova “2023. gada 5. aprīlī 6.e klase kopā ar klases audzinātāju pedagoģi Līgu Breču piedalījās Ēnu dienā. Izglītojamajiem bija iespēja apmeklēt Latvijas Radio ēku Doma laukumā, kur viņi ēnoja LR bigbenda vadītāju, saksofonistu un aranžētāju Kārli Vanagu. Skolēni piedalījās bigbenda mēģinājuma procesā, kura laikā varēja vērot mūziķus spēlējam dažādus mūzikas instrumentus, piemēram, trompeti, saksofonu, kontrabasu u.c. Ēnu dienas gaitā Kārlis Vanags vairāk pastāstīja par savu profesiju, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Skolēni bija ļoti priecīgi par apmeklējumu un atzina, ka patika vērot, kā mūziķi sadarbojās un kā viss kopā skanēja. Bija arī jauki pabūt vietā, kur ikdienā parasti cilvēki netiek. Īpašu sajūsmu izglītojamo vidū izraisīja Raimonda Paula dalība mēģinājumā. Atvadoties K. Vanags novēlēja ēnotājiem pēc iespējas vairāk apmeklēt kultūras pasākumus kā teātri, koncertus, izstādes, lai bagātinātu savu iekšējo pasauli.” Klases audzinātāja Līga Breča Pie 3.b viesojās ainavu arhitekte Veldze Liepa. ”Uzzinājām, kādus Latvijā pazīstamus  objektu plānojusi ( piemēram Ķemeru parku), par kuriem  ieguvusi balvas. Uzzinājām, ka šo profesiju var iegūt mācoties Jelgavā Lauksaimniecības universitātē”. Klases audzinātaja Inguna Osmane. 8.a klase kopā ar klases audzinātāju Kristīni Katinsku un karjeras konsultanti Annu Nikolajevu viesojās vienā no lielākajiem transporta un loģistikas uzņēmumiem Somijā un Baltijas valstīs BEWESHIP Latvia / BEWE RIX @Beweship. Skolēni tika ļoti laipni sagaidīti un iepazīstināti ar uzņēmuma darbiniekiem – to dzīves stāstiem un darba pienākumiem. Bērniem saprotamā valodā tika radīts patiess priekštats par uzņēmuma darbības aizkulisēm loģistikas nozarē. “Ēnu dienas” pasākums bija obligāts 10.klašu audzēkņiem, kuriem “Ēnu diena” bija kā projekta darbs, kurš tika integrēts latviešu valodas un sociālo zinību stundās, kā arī tika vērtēts abos priekšmetos ar atzīmi. Visi 10.klašu skolēni veiksmīgi prezentēja “Ēnu dienas” atskaiti žūrijas priekšā, pastāstot par savu pieredzi 3 minūšu garā prezentācija un atbildēja uz žūrijas jautājumiem. Žūriju pārstāvēja skolas direktore Ilze Rozenberga, direktores vietniece izglītības jomā Monta Kučere, vēstures un sociālo zinātņu pedagogs Krista Kristapsone, izglītības psiholoģes Daiga Broka un Paula Bramane, sociālais pedagogs Līga Rutule, karjeras konsultants Anna Nikolajeva.

Pateicamies visiem iesaistītiem dalībniekiem – gan skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem, gan uzņēmumiem, kuri laipni pieņēma Babītes vidusskolas skolēnus un iepazīstināja ar savu darbību. “Ēnu diena” ir lielisks pasākums, kura laikā skolēniem ir iespēja ieskatīties dažādu profesiju pārstāvju dienas gaitās un ieraudzīt profesiju no iekšpuses! Daudziem skolēniem “ēnošana” palīdzēja saprast vai izvēlētā profesija varētu būt nākotnē viņam saistoša vai tieši pretēji, apliecināja, ka nesaistīs savu profesionālo darbību ar konkrēto profesiju vai pat nozari.

Pēdējais atjaunošanas datums: 18.04.2023 09:29
atpakaļ