Sestdiena, 2021. gada 23 . oktobris

Vārds diena: Daina, Dainida, Dainis

  • -A
  • A
  • +A

Erasmus+

Ar 2020./2021. mācību gadu Babītes vidusskola uzsāk dalību Eiropas Savienības Erasmus+ divu gadu programmas Pamatdarbības Nr2 (KA2) skolu apmaiņas partnerību projektā “Learning in circles” ar līguma numuru Nr.2020-1-FR01-KA229-080044_3 par aprites ekonomiku. Projektu vada ASSOCIATION DE SAINT-SAUVEUR DE MAZAMET, skola no Mazametas Francijā pārējās divas dalībvalstis ir Istituto d’Istruzione Superiore Statale “PascalComandini” no Česenas Itālijā un V Liceum Ogolnoksztalcace im. Jana III Sobieskiego no Kališas, Polijā. 

ERASMUS+ DIENASGRĀMATA

2021.gada janvāris

Decembra beigās tapa 2021. gada kalendārs, kur Mezametas skolas skolēni iesūtītās dalībskolu fotogrāfijas pēc sarunātām tēmām – skolas ēka, skolēni un skolas tuvākā apkārtne, ir salikuši kā mēnešu ilustrācijas, izvēloties dažāda dizaina datumus. Sekojot epidemioloģiskajai situācijai visās četrās dalībvalstīs,  nav lielu cerību uz aprīļa tikšanos Itālijā.

2020. gada novembris

17.novembrī notika Erasmus+ projekta “Learning in circles” dalībvalstu skolotāju online tikšanās, jo pirmā plānotā mobilitāte uz Franciju Covid-19 ierobežojumu dēļ nevarēja notikt. Tikšanās laikā tika noskaidrots, kāda katrā valstī ir epidemioloģiskā situācija un pieņemts vienbalsīgs lēmums projekta aktivitātes sākt vēlāk. Tomēr, izskatot ieplānoto, bija priekšlikums izveidot kalendāru ar visu četru dalībskolu foto, lai jau sāktu pakāpenisku iepazīšanos. Fotogrāfijas līdz decembra vidum jāsūta projekta vadītājai – Francijas skolai, kas izveidos kalendāru.

2020. gada augusts

2020./2021. m.g. Babītes vidusskola kā partneris uzsāk dalību Eiropas Savienības Erasmus+ divu gadu programmas Pamatdarbības Nr2 (KA2) skolu apmaiņas partnerību projektā “Learning in circles”ar līguma numuru Nr.2020-1-FR01-KA229-080044_3 par aprites ekonomiku. Projektu vada ASSOCIATION DE SAINT-SAUVEUR DE MAZAMET, skola no Mazametas Francijā pārējās divas dalībvalstis ir Istituto d’Istruzione Superiore Statale “PascalComandini” no Česenas Itālijā un V Liceum Ogolnoksztalcace im. Jana III Sobieskiego no Kališas, Polijā. 

Projekta mērķis ir mudināt skolēnus apzināties aprites ekonomikas priekšrocības un saprast, ka pat tāds ikdienas ieguldījums kā, piemēram, atkritumu šķirošana un situācijas izprašana var palīdzēt apturēt ekoloģisko katastrofu. Fakti un zināšanas, kas tiks iegūtas tēmas pētīšanā katrā atsevišķā valstī, ļaus saskatīt kopsakarības Eiropas mērogā un rast kopīgus risinājumus. Ne mazāk svarīgs mērķis ir uzlabot skolēnu un skolotāju angļu valodas prasmes un komunikācijas kultūru, kā arī saprast un interpretēt informāciju, izmantojot kritiskās domāšanas priekšrocības. Papildus ieguvums skolotājiem no šī projekta būs metodiskais materiāls – stundu plāni par “zaļo dzīvesveidu”, jo tikai kopīgi sadarbojoties var izveidot visefektīvākos mācību materiālus.

Ieplānots daudzpusīgs informatīvs, izglītojošs, metodisks un organizatorisks darbs ikdienā un pieci starptautiski apmaiņas braucieni, no kuriem četros piedalīsies 4-5 vidusskolas vecuma izglītojamie un divi skolotāji, bet noslēguma tikšanās būs projekta norises un rezultātu izvērtējums, kur piedalīsies tikai pedagogi. 

Pirmā starptautiskā tikšanās “Apzināšanās” plānota 2020. gada novembrī Francijā, kur  katras valsts pārstāvji prezentēs vēsturiskos faktus un patreizējos apstākļus, saistītus ar dabai draudzīgu saimniekošanu. Otrā tikšanās “Izpratne” notiks 2021. gada aprīlī Itālijā, kur tiks gūtas dziļākas zināšanas par aprites ekonomiku. Otro projekta gadu ievadīs trešā tikšanās “izaicinājumi”, kas 2021. gada oktobrī plānota Polijā. Te caur debatēm tiks apzināti “zaļā dzīvesveida” un aprites ekomikas riski. Skolēnu pēdējā tikšanās “Vīzijas” notiks  2022. gada aprīlī Latvijā, kur tiks prezentēts projekta radošais galaprodukts un sastādīta vēstule Eiropas Parlamentam ar iedrošinājumu pieņemt vēl stingrākus mērus apkārtējās vides aizsargāšanai nākotnē.  Pēdējais atjaunošanas datums: 21.02.2021 20:30
atpakaļ