Ceturdiena, 2024. gada 23 . maijs

Vārds diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Es būšu vetārsts…

17.05.2018 11:40

16.maijā trīspadsmit 4. – 6.klašu skolēni, kuriem interesē vetārsta profesija, apmeklēja Mazo brāļu hospitāli Rīgā. Skolēniem bija iespēja tikties ar valdes priekšsēdētāju Leldi Mencendorfu. Viņa iepazīstināja ar klīnikas darbu, izstāstīja, kā izveidojusi klīniku, kādi ir viņas darba pienākumi, atbildība. Pēc tam veterinārārste Undīne Ore pastāstīja par vetārsta darba ikdienu. Viņa uzsvēra, ka ir jābūt ļoti labam psihologam, jo daudz iznāk strādāt ar dzīvnieku saimniekiem, ir jāzina svešvalodas – obligāti angļu un krievu, labi, ja zina kādu no skandināvu valodām, pastāstīja arī par mācību iespējām profesijas apguvē. Viņa demonstrēja arī moderno rentgena aparatūru, rentgena uzņēmumus, izskaidroja, kas tajos redzams. Bija iespēja vērot, kā tiek izmeklēts kaķis, kuram ir cukura diabēts. Skolēni ar interesi klausījās viņas stāstījumā, uzdeva jautājumus gan par profesijas izvēli, dzīvniekiem, kādi ir ārstēti, gan par saviem mājas mīluļiem, kā rīkoties dažādos gadījumos, kā barot.

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 17.05.2018 11:40
atpakaļ