Ceturdiena, 2024. gada 23 . maijs

Vārds diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Iepazīsimies! Babītes vidusskolas 11. klases izglītojamais Šandars Skorodumovs

06.09.2016 14:49

Jaunajā mācību gadā turpinām rubriku “Iepazīsti savu skolasbiedru” un septembrī intervējam 11. klases izglītojamo un sporta čempionu Šandaru Skorodumovu. Savos 17 gados Šandars ir apbrīnojami nosvērts un dzīves gudrs puisis, kurš skaidri apzinās savus mērķus un veidu, kā tos sasniegt.

Pastāsti nedaudz par sevi.

Mani sauc Šandars Skorodumovs, mani ir 17 gadi un es mācos 11. klasē. Myai thai akadēmijā es nodarbojos ar cīņas mākslas sporta veidu K-1, kurā ir apvienoti vairāki sporta veidi, tādi kā bokss, teikvando, karatē un kikbokss.

Cik sen Tu nodarbojies ar sportu? Kādi ir tavi sasniegumi?

Par šo sporta veidu man ir jāpateicas savam tēvam, pašos pirmsākumos viņš mani veda uz teikvando. Tad man bija 9 gadi. Tētis man ļoti daudz palīdzēja, nekad neko neuzspieda, tikai motivēja sasniegt panākumus sakot: “ja tu trenēsies, kādreiz vari kļūt par čempionu”. Un es arī centos šo mērķi sasniegt – kļūt par čempionu. Ģimene mani ļoti atbalstīja, bez viņiem man tas nebūtu izdevies. Šobrīd man ir samērā labi sasniegumi, esmu K-1 federācijas pārstāvis un vairākkārtējs Latvijas, Baltijas, Rīgas, Lietuvas Paņevežas čempions, Eiropas kausa čempions un vicečempions pasaulē. Man ir arī Golden Glory čempiona josta. Ringā esmu aizvadījis vairāk kā 80 cīņas.

Kāds ir tavs dienas režīms?

Katru rītu mostos 6 no rīta, noskrienu kilometru un tad gatavojos skolai. Četras reizes nedēļā man ir 2 stundu gari treniņi Rīgā. Katrs treniņš ir atšķirīgs, vienā notiek vispārējā fiziskā stāvokļa attīstīšana, otrā sparingi, kur mēs iekaustam viens otru un trešajā cīņas tehnikas attīstīšana. Atgriežoties no treniņiem es viegli pavakariņoju, izmācos un eju gulēt. Brīvdienas cenšos pavadīt ar savu ģimeni – māti, tēvu, māsu, brāli un savu sievu.

Tu jau esi precējies?

Jā. Esmu pēc tautības čigāns un mums tā ir pieņemts. Ja man iepatīkas kāda meitene un es gribu ar viņu būt kopā, tad man ir jāiet pie viņas tēva un jālūdz viņas roka. Tūlīt būs jau trešais mēnesis, kā esmu precējies. Sieva man ir kā iedvesmas avots mācībās un sportā.

Vai sportistam ir jāievēro veselīga uztura principi, kādi tie ir?

Treniņš sportistam ir tikai 4% no dienas, pats galvenais ir veselīgs uzturs. Ir jāēd pareizi, veselīgi, bez kaitīgiem produktiem, jāēd vairāk dārzeņi, augļi, samērīgi jālieto gaļa. No saldumiem var lietot melno šokolādi, tā pat ir ļoti ieteicama. Kādreiz pirms sacensībām var apēst snickers šokolādi. Pārāk daudz saldumus lietot nedrīkst.

Vai tu pusdieno skolas ēdnīcā? Vari tur atrast sev piemērotus ēdienus?

Jā, tikai skatos, vai tajā dienā ir pareizie veselīgie ēdieni.

Vai tev izdodas iedvesmot savus skolasbiedrus veselīgam uzturam, sporta aktivitātēm?

Saviem skolasbiedriem vienmēr esmu vēlējis tikai to labāko, esmu piedāvājis viņiem kopā ar mani nodarboties ar sporta aktivitātēm un viņiem tas ļoti patika. Bet, runājot par veselīgu uzturu, tur katram sportistam jāskatās pašam. Es varu ieteikt, kas viņam būtu jāēd, bet, vai viņš to darīs? Ja cilvēkam ir spēcīgs raksturs, tad viņš to darīs, bet, ja vājš, tad… Bet, lielākoties, jā, man izdevās iedvesmot savus skolasbiedrus.  Esmu aicinājis viņus uz saviem treniņiem, parādījis boksa tehniku, kā tas viss process notiek un viņiem tas patika. No mūsu skolas vairāki skolēni sāka nodarboties ar šo cīņas veidu un tagad viņiem jau ir labi panākumi. Sports ir ļoti labs,  īpaši jauniešiem, tas attīsta, nostiprina raksturu, iemāca savaldību, iedvesmo veselīgam dzīvesveidam.

Kādām rakstura īpašībām jāpiemīt sportistam?

Godbijībai, disciplīnai, jābūt nosvērtam – gatavam gan uzvarēt, gan arī zaudēt. Pati galvenā īpašība – cieņa. Tev jābūt cieņai pret savu treneri, savu ģimeni, arī pret savu pretinieku, jo ringā tev viņš ir pretinieks, bet dzīvē var būt labs draugs. Sports iemāca disciplīnu un savaldīgumu.

Kā tev iet mācībās? Patīk mācīties?

Man patīk mācīties un gūt zināšanas, līdzīgi kā sportā – jo vairāk gūstu zināšanas, jo man ir labāk. Tāpat arī skolā, es iegūstu zināšanas un man tās dzīvē noder. Man patīk mācīties, bet ne vienmēr sanāk tik labi, kā gribētos. Ar katru gadu mācību viela paliek aizvien grūtāka. Skolā gūtās zināšanas es varu izmantot arī sportā, piemēram, bioloģijā mācoties cilvēka uzbūvi daudz uzzinu un tas man palīdz kaut vai plānot savus sitienus pretiniekam.

Ko tu vēlētos savā dzīvē sasniegt?

Es gribētu pabeigt skolu un izmācīties par juristu. Iegūt zināšanas un izmantot tās savā dzīvē.

Ko tu novēlētu saviem skolasbiedriem?

Es ļoti gribētu novēlēt saviem skolasbiedriem vienmēr būt godīgiem, ar cieņu izturēties pret citiem, jo dzīve ir gara, nekad nezini, kas un kā var notikt. Esiet, laimīgi, pareizi dzīvojiet, sportojiet, cieniet sevi un citus, pats galvenais – cieniet savus vecākus un labi mācieties.

Publicit1

 

 

 

 

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 06.09.2016 14:49
atpakaļ