Otrdiena, 2024. gada 16 . jūlijs

Vārds diena: Estere, Hermīne

Jaunieši no Babītes vidusskolas piedalās “Erasmus+” jaunatnes apmaiņā “Your river, My river, Our river”

05.01.2024 12:31

Laikā no š.g. 7. līdz 16. decembrim Rumānijā norisinājās starptautiska Eramus+ jaunatnes apmaiņa, kuras ietvaros jaunieši no Latvijas, Rumānijas, Turcijas, Gruzijas un Bulgārijas, nedēļas garumā izzināja jēdzienu “veselīgas attiecības”. Izmēģinot visdažādākās neformālās mācīšanās metodes, projekta dalībniekiem bija iespēja padziļināt savu priekšstatu par veselīgu attiecību sastāvdaļām, asertīvu (pārliecinošu) un bezkonfliktu komunikāciju, pašcieņu un  personīgajām robežām, kā arī iegūt iemaņas tematisku darbnīcu vadīšanā saviem vienaudžiem.

Latviju šajā projektā pārstāvēja 5 aktīvi jaunieši kopā ar vēstures un sociālo zinātņu skolotāju Kristu Kristiānu Kristapsoni. Kādas atziņas jauniešiem radušās pēc dalības šajā jaunatnes apmaiņā?

Alise Upīte, 10.b klase: ““My river, Your river, Our river” – sākumā man bija daudz bažu, jo šis bija pirmais “Erasmus+” projekts, kurā piedalījos. Galvā bija daudz domu,- ko es tur darīšu? Nevienu es tur nepazīstu. Ar ko es runāšu? Vai tam ir jēga? Tagad esmu ļoti gandarīta, ka teicu -JĀ!  Šis projekts un brauciens bija neaizmirstams! Ieguvu daudz jaunus draugus ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm. Uzzināju daudz ko jaunu par sevi un par attiecībām man apkārt. Tagad, atbraucot mājās, ļoti piedomāju, kā izturos es un kā izturās man apkārt esošie cilvēki, lai radītu pozitīvu gaisotni. Projekta laikā es atvēros, iemācījos, ka var uzticēties citiem un ka no tā nav jābaidās. Šīs dienas, kuras pavadīju Rumanijā, bija fantastiskas. Visas asaras, smiekli, skaistie kalnu skati, nomierinošā enerģija, cilvēki, prieks, ūdenskritumi, citu valstu kultūra, gandarījums visapkārt, padarīja šo pieredzi neaizmirstamu. Esmu ļoti pateicīga par šo iespēju piedalīties!”

Roberts Kristiāns Kairis, 11.a klase: “Šī nedēļa Rumānijā bija aizraujoša un neaizmirstama pieredze. Jau kopš pirmās dienas projektā es jutu, ka no šīs vietas būs grūti atvadīties. Esot tur, es guvu jaunas zināšanas, satuvinājos ar dažādiem cilvēkiem no savas, kā arī no citām valstīm un guvu iedvesmu. Nekad nebiju domājis, ka šī pieredze daudzus manus uzskatus pilnīgi pagriezīs par 180 grādiem. Kurš gan būtu domājis, ka zem vārdiem veselīgas attiecības ir paslēpti tik daudzi aspekti. Visvairāk man patika, kā mācību sesijas bija izplānotas, visām aktivitātēm bija sakarība un tās bija ļoti interesantas. Daba mums apkārt bija ļoti skaista, katru rītu pamostoties pa logu bija redzams elpu aizraujošs skats. Šis projekts man bija ļoti noderīgas, un esmu patiešām laimīgs un pateicīgs, ka man bija iespēja piedalīties.”

Nikola Onkele, 9.ma klase: “Šī nedēļa bija tik daudz un brīnišķīgu notikumu piepildīta, ka laiks paskrēja nemanot. Mēs šīs nedēļas laikā ieguvām zināšanas par veselīgām attiecībām, lai aizbraucot mājās varam tās veidot ar apkārt esošajiem. Man šī apmaiņa ļoti palīdzēja uzzināt, ko man vajadzētu uzlabot attiecībās ar pašu sevi, un apzināties kuros brīžos tās vairs nav veselīgas attiecības. Braucot uz Rumāniju, es lielākoties nepazinu biedrus, ar kuriem braukšu turp, bet nedēļas laikā mēs kļuvām tik tuvu kā ģimene. Un mēs nedēļas laikā redzējām, kā katrs no mums ļaujas jauniem piedzīvojumiem, iziet ārā no savas komforta zonas un pilnveido attiecības ar sevi. Līdztekus mācībām, mēs iepazinātm arī skaisto Transilvānijas reģiona dabu un Karpatu kalnus. Tos skatus nekur citur kā Valea Verde, manuprāt, nevar redzēt. Domāju, ka jebkurām ir reizi dzīve jāaizbrauc uz Rumāniju.”

Nellija Lapsa, 10.b klase: “Šī bija mana pirmā pieredze šādā projektā. No sākuma es mazliet šaubījos par piedalīšanos, taču tagad atskatoties nenožēloju nemazāko mirkli. Šis projekts ļāva man labāk iepazīt sevi un izprast veselīgu attiecību pamatus. Piedalīšanās aktivitātēs lika saprast savu lomu attiecībās ar citiem, analizēt tās. Visvairāk man patika aktivitātes, kurās vajadzēja ielūkoties sevī un uzdot sev jautājumus. Kopumā man ļoti patika. Šī pieredze noteikti man palīdzēs nākotnē būt par labāku cilvēku.”

Ernests Retenais, 9.ma klase: “Šis bija mans pirmais “Erasmus+” projekts un ļoti novērtēju, ka man bija iespēja piedzīvot tik aizaujošu nedēļu ar fantastiskiem un atbalstošiem cilvēkiem. Šo dienu laikā ieguvu zināšanas, kuras man noderēs uz visu dzīvi, nekad nebiju aizdomājoes par tik dziļām tēmām un noteikti šī pieredze man palīdzēja mainīt daudz manu uzskatu un sliktās īpašības. No šīs nedēļas varu ņemt tikai labu, piemēram, uzlaboju angļu valodu, iemācījos kā labāk komunicēt ar cilvēkiem u.c. Ieguvu jaunus draugus un uzlaboju attiecības ar esošajiem. Ja kādreiz būs šāda iespēja es noteikti došos, lai iepazītu jaunas kultūras, cilvēkus un iepazītu vairāk sevi.”

Priecājamies par aktīvo dalību un ceram, ka šī “Erasmus+” projekta laikā iegūtās zināšanas un prasmes jaunieši ne tikai integrēs savā ikdienā, bet arī dalīsies ar citiem. Paldies par sadarbību nevalstiskajai organizācijai no Rumānijas Asociația Idei și Proiecte pentru Tineri Activi, biedrībai no Latvijas Youth Initiative Center “Involvement for Change” un Babītes vidusskolai!

#erasmus+

#iptaromania

#yicinvolvement4change

#ErasmusPlus

#ProjectsIdeas4ActiveY

#preventionplusplus

#youthmobility

Informāciju apkopoja: Krista Kristiāna Kristapsone

Pēdējais atjaunošanas datums: 05.01.2024 12:31
atpakaļ