Otrdiena, 2022. gada 09 . augusts

Vārds diena: Genoveva, Madara

  • -A
  • A
  • +A

Karjera sākas jau šodien – Zaļā uzņēmējdarbība

04.12.2017 15:06

Projektā “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, 7.a un 8.a klašu izglītojamiem 30. novembrī notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Karjera sākas jau šodien – Zaļā uzņēmējdarbība”.
Pasākuma mērķis bija sniegt izglītojamiem informāciju par zaļo uzņēmējdarbību Latvijā, tās attīstības tendencēm, iepazīstināt ar konkrētiem zaļās uzņēmējdarbības piemēriem un, konsultantu vadībā, izmantojot radošo domāšanu un piemērus, apzināt savas iespējas praktiski izstrādājot konkurētspējīgas zaļās uzņēmējdarbības biznesa idejas.
Pasākumu ar uzrunu atklāja Babītes vidusskolas direktore Ilze Rozenberga.
Kā pirmais uzstājās portāla prakse.lv klientu vadītājs Kristaps Bērziņš stāstot, kā īsā laikā iepazīt dažādas profesijas, izmantojot portāla iespējas.
Ar savu prezentāciju “Zaļā uzņēmējdarbība: Latvijas pieredze” klātesošos uzrunāja arī uzņēmējdarbības vides pētnieks, grāmatu “Kā gūt panākumus Latvijā ” un “Panākumi dzīvē un biznesā” autors Kārlis Ozols.
Par savu pieredzi zaļajā uzņēmējdarbībā stāstīja SIA “HS Products” īpašniece Zanda Briķe. Uzrunājot jauniešus, Zanda Briķe uzsvēra zaļās uzņēmējdarbības priekšrocības un izstāstīja, kā uzsāka savu biznesu.
Harmonija ir nepieciešama ne tikai dabā, bet arī katra cilvēka dzīvē – ar savu pieredzi ekoloģiskās domāšanas veicināšanā uzņēmējdarbībā un harmonijas radīšanā dzīvē kopumā, dalījās Laura Vanaga – Mickeviča, jogas studijas “Savitriji” īpašniece un vadītāja.
Pasākuma otrajā daļā izglītojamie paši radīja biznesa idejas, kuras vērtēja eksperti, izsakot savs priekšlikumus ideju uzlabošanai un biznesa attīstīšanai.
Tika apbalvotas 4 labākās zaļā biznesa idejas:
* 8.a klases komanda “Ecost” ar ideju par eco kafejnīcu, kurā tiktu pārdota ekoloģiskā produkcija;
* 8.a klases komanda “Love Eco” – mobilā aplikācija atkritumu šķirošanā;
* 7. a klases kamanda “Eko Juice” – svaigo sulu pārdošana;
* 8. a klases komanda “Zvērkalns” – ideja par komposta kaudzes izveidi.
Pasākuma organizatori: pedagogi Inese Gavare, Diāna Pekša, Kristaps Noviks un pedagogs – karjeras konsultants Anita Kalniņa.

                                      

Pēdējais atjaunošanas datums: 04.12.2017 15:06
atpakaļ