Piektdiena, 2024. gada 21 . jūnijs

Vārds diena: Egita, Emīls, Monvīds

Karjeras aktualitātes 2021./2022. m.g.

Kur izvēlas studēt pēc Babītes vidusskolas absolvēšanas?


Babītes vidusskolas absolventu studiju TOP:

1) Latvijas Universitāte

2) Rīgas Tehniskā universitāte

3) Rīgas Stradiņa universitāte

——————————————————————————————————————–


.

————————————————————————————————————–

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Babītes vidusskolā Karjeras nedēļa notiks tiešsaistē. Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā.


PASĀKUMU AKTIVITĀTES:

11.oktobris:
Mācībstunda 7.-9. klašu skolēniem

Praktiskas mācībstundas ieraksts 7. – 9. klašu skolēniem par programmēšanas radošo pusi. Sekojot līdzi ierakstam, skolēni aktīvi līdzdarbosies, izveidos interaktīvu mākslas darbu un gūs ieskatu JavaScript programmēšanas valodas pamatos. Nodarbības laikā skolēni attīstīs loģiskās un algoritmiskās domāšanas, kā arī problēmu risināšanas prasmes, kuras ir nozīmīgas katram programmētājam.
Saite uz nodarbību: VIAA Youtube kanālā


11.oktobris plkst.19:00
Tiešsaistes diskusija vecākiem/ģimenes locekļiem

Tēma: Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?
Ar karjeras atbalsta speciālistu, sabiedrībā zināmiem vecākiem un psihologu tiks pārrunāts:

 • Kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā?

 • Vai tiek noteikti kādi noteikumi/ierobežojumi ierīču izmantošanai?

 • Vai un kā tiek kontrolēts, kā bērns izmanto ierīces un kā to izmantošanu padarīt jēgpilnu?

• Vai mēs no tehnoloģijām vairāmies, vai atbalstām bērnus tās iepazīt un izmantot jēgpilni?

• Kā iepazīstināt bērnus ar IKT nozari? Kā ieinteresēt par jomu, kas pašam sveša?
Saite uz diskusiju:  @TavaiKarjerai FB kontā

12.oktobris plkst.14:00
Tiešsaistes diskusija jauniešiem

Tēma: Iedvesmas stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē?
IKT jomas profesiju daudzveidības un plašā pielietojuma parādīšana, uzklausot gados jaunu nozares profesionāļu stāstus par viņu karjeras ceļu un nodarbošanās specifiku. Jauniešu stereotipu par IKT nozari pārrunāšana un diskusijas dalībnieku stāsti par to, vai viņi arī tā ir domājuši un kā domā tagad, strādājot nozarē.
Saite uz diskusiju:  @TavaiKarjerai FB kontā

14.-15. oktobris plkst. 10:00

Hakatons 10.-12.klašu skolēniem un PIKC audzēkņiem

Karjeras nedēļas hakatonā skolēniem komandās (3-5 dalībnieki) tiks dots uzdevums atrast efektīvu veidu, kā jauniešiem palīdzēt karjeras izvēlē, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Mērķis ir iesaistīt jauniešus ar dažādām prasmēm, veidojot pēc iespējas dinamiskākas komandas un caur hakatona darbnīcām sniegt iespēju pielietot savas atšķirīgās prasmes jaunu risinājumu radīšanā.

Tehniskais risinājums: ZOOM/MS TEAMS/DISCORD/MIRO

..

Pēdējais atjaunošanas datums: 01.02.2022 15:06
atpakaļ