Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Karjeras izglītības nodarbība „Speciālistu kurpēs. Es būšu arhitekts”

13.01.2020 11:51

10.janvārī Babītes vidusskolā karjeras izglītības nodarbību interesentiem „Speciālistu kurpēs. Es būšu arhitekts” vadīja  Latvijas Arhitektu savienības arhitekti Marita Sīmane, Ritvars Krastiņš, Elīza Anete Kaužēna, Ansis Paeglītis un Ilze Didrihsone.

Nodarbības mērķis bija noskaidrot, kāda ir arhitektu darba ikdiena, kāda izglītība nepieciešama, lai strādātu par arhitektu, kādus skolas mācību priekšmetus nepieciešams apgūt. Arhitekti uzsvēra, ka katram skolas mācību priekšmetam ir sava loma. Svarīgi ir mācīties stāstīt, aizstāvēt savu viedokli, attīstīt fantāziju, nebaidīties un uzdrošināties.

Praktiskajā darbnīcā arhitektu vadībā skolēni iepazina  3 arhitektūras pamatīpašības – skaistumu, lietderību, izturību, noskaidroja, kā cilvēces tehnoloģiskās domas attīstību ietekmē cilvēka vajadzības, būvvietas noteiktie dabas apstākļi un būvniecībai pieejamie materiāli. Praktiskā uzdevuma tēma bija „Terminators”. Izrādās, ka tam nav nekāds sakars ar filmu „Terminators”, bet šis jēdziens arhitektūrā nozīmē līniju starp tumsu un gaismu. 

Pēdējais atjaunošanas datums: 13.01.2020 11:58
atpakaļ