Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Krišjānis Krakops uzvar eseju konkursā “Es un ES”

03.04.2017 09:34

Interneta bibliotēkas “Atlants.lv” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā rīkotajā eseju konkursā par tēmu “Es un ES” uzvarētājs ir Krišjānis Krakops no Babītes vidusskolas. Otro vietu ieguva Samanta Nalivaiko no Kārsavas vidusskolas un trešo vietu Linda Kalniņa no Degumnieku pamatskolas.

Konkursa uzvarētājs Krišjānis savā darbā ar nosaukumu “Es un ES” analizē Eiropas izveides procesus un tagadējo situāciju, vienlaicīgi pamatojot konkursa tēmas aktualitāti: “Eiropa stāv jaunās krustcelēs. Pēdējo gadu notikumi pasaulē, to skaitā karš Ukrainā, bēgļu krīze, krahs Grieķijā, Brexit (un iespējams, nesen notikušās ASV vēlēšanas) ir parādījušas nopietnas problēmas izveidotāja struktūrā. Ir uzdots jautājums par ES pastāvēšanu kā tādu. Skaidrs ir viens: Eiropa nedrīkst palikt nekustīga. Tāpat kā agrākos laikos, ir nepieciešams pielāgoties aizvien mainīgākai pasaulei.”

Komentē interneta bibliotēkas Atlants.lv vadītājs un konkursa žūrijas priekšsēdētājs Gatis Sprūds: “Mūsu mērķis, izvēloties šo tēmu, bija mudināt skolēnus domāt par mūsu valsts un katra no mums vietu Eiropā un patlaban tajā notiekošajiem procesiem. Šķiet, ka mums tas izdevās, jo konkursā piedalījās 44 skolēni no dažādām Latvijas mācību iestādēm. Nākamgad noteikti atkal rīkosim eseju konkursu, kas ir jau ir kļuvis par ikgadēju tradīciju.”

Apbalvotas tika arī pirmo trīs ieguvēju skolotājas: Diāna Eglīte no Babītes vidusskolas, Anita Lele no Kārsavas vidusskola un Laura Novika no Degumnieku pamatskolas. Tāpat balvas saņēma arī visi pārējie klātesošie konkursa dalībnieki, jo konkursa atbalstītāji bija sarūpējuši plašu veicināšanas balvu klāstu.

Konkursa darbi ir brīvi apskatāmi šeit:
– 1. vieta, Krišjāņa darbs: https://www.atlants.lv/konkurss/2016-darbi/21476/
– 2. vieta, Samantas darbs: https://www.atlants.lv/konkurss/2016-darbi/21471/
– 3. vieta, Lindas darbs: https://www.atlants.lv/konkurss/2016-darbi/21455/
– Visi konkursa darbi: https://www.atlants.lv/konkurss/2016-darbi/

Pusi no darbu kopvērtējuma veidoja publikas balsojums, bet otru pusi žūrijas vērtējums. Žūrijas šogad darbojās: interneta bibliotēkas Atlants.lv vadītājs Gatis Sprūds, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola, politoloģe Iveta Kažoka, vēsturnieks Andris Tihomirovs, žurnālists Aleksis Zoldners, vēsturnieks Kārlis Sils, uzņēmējs Reinis Silovs un filosofs Māris Mičerevskis.

Konkursu rīko: Interneta bibliotēka “Atlants.lv” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Konkursu atbalsta: “ES māja”, “Bezrindas.lv”, “Uzdevumi.lv”, “Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība”, biedrību “Athena Club”, “Cannelle Bakery”, “Hesburger”, “Coca-Cola HBC Latvija”, “Ze Donats”, “Wok to Walk” un “Solona klubs”.

Atlants.lv ir viena no lielākajām mācību materiālu interneta bibliotēkām pasaulē ar vairāk kā 241’000 unikāliem darbiem. Interneta bibliotēkas Atlants.lv misija ir mācību materiālu apkopošana un kvalitatīvu tiešsaistes izziņu pakalpojumu sniegšana visplašākajam interesentu lokam. Bibliotēka tiek nepārtraukti attīstīta un paplašināta – gan pieejamo materiālu skaita ziņā, gan lietošanas ērtuma un funkcionalitātes ziņā.

Ziņu medijiem sagatavoja,
Gatis Sprūds
interneta bibliotēkas “Atlants.lv” vadītājs
gatis@atlants.lv, t. 29146416.

Foto: Ilze Filipova, Atlants.lv.

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 03.04.2017 10:58
atpakaļ