Svētdiena, 2024. gada 21 . aprīlis

Vārds diena: Anastasija, Marģers

Lekcijas “Dzīvei gatavs” un “2023. gads skaitļos un datos”

19.12.2023 15:56

Š. g. 15. decembrī 12. c klasē “Dzīvei gatavs” skolu programmas ietvaros viesojās Baiba Kiršteina, Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vecākā juriste.

Sasniedzot pilngadību un meklējot darbu, stājoties augstskolā, īrējot mitekli, iegādājoties aviobiļetes vai veicot citas šķietami ikdienišķas darbības, jauniešiem apzināti vai neapzināti nākas saskarties ar juridiskiem jautājumiem. Stundas gaitā jaunieši tika iepazīstināti ar veidiem, kā izprast šos jautājumus no juridiskās puses, kam pievērst uzmanību un kur meklēt atbildes.

Lekcijas laikā skolēni guva priekšstatu par normatīvajiem aktiem, savām tiesībām un pienākumiem un attīstīja tiesību lasītprasmi, kā arī attīstīja šādas kompetences:

  • kritiskā domāšana;
  • problēmu-risināšanas prasmes;
  • komunikācija un sadarbība;
  • situācijas analīze un piemērota valodas stila atrašana. 

Vairāk informācijas par programmu:
https://www.dziveigatavs.lv/ 

Savukārt 10. a klase arī 15. decembrī tiešsaistē pieslēdzās Eiropas Savienības mājas organizētajai pievienoties Latvijas lielākajai statistikas mācību stundai  tiešsaistē “2023. gads skaitļos un datos”. Mācību stundu vadīja Valērijs Stūris, Latvijas Republikas Valsts kontroles Politikas plānošanas projektu un analīzes procesu vadītājs.
Mācību stundā tika ietverta gan teorētiskā, gan praktiskā daļa un uzdevumi skolēniem.

Pēdējais atjaunošanas datums: 19.12.2023 15:56
atpakaļ