Piektdiena, 2024. gada 21 . jūnijs

Vārds diena: Egita, Emīls, Monvīds

MOT Latvija

Babītes vidusskola uzsāk MOT programmu “STIPRA JAUNATNE 12-16”

Drosme dzīvot. Drosme rūpēties. Drosme pateikt – Nē. 

Tās ir galvenās vērtības pusaudžu motivācijas programmā MOT, kuras pirmsākumi  meklējami Norvēģijā, kur šo kustību aizsāka olimpisko medaļu ieguvēji.  MOT programma palīdz: 

  • samazināt vardarbību jauniešu vidū, 
  • pakļaušanos dažādām atkarībām 
  • samazināt to jauniešu skaitu, kas ir un jūtas vientuļi.

Latvijā MOT ir jau 6 gadus un tiek piedāvātas 5 dažādas motivācijas programmas bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.  MOT programmas ietvaros jauniešiem netiek sniegtas vienkāršas teorētiskas nodarbības par drosmi un vērtībām. Nodarbību laikā notiks dažādas aktivitātes, kas palīdzēs jauniešiem noteikt savas prioritātes, paskatīties apkārt un nodrošināt pašiem sev drošu un patīkamu vidi. 

Sīkāk par MOT – https://mot.lv/

DROSME DZĪVOT. DROSME RŪPĒTIES. DROSME PATEIKT – NĒ!

16. un 17.augustā trīs patiesi, mūsdienīgi un radoši Babītes vidusskolas pārstāvji, Laura Patmalniece, Mārtiņš Straume un Dagnija Roga, devās uz MOT apmācībām, lai rudenī vērtu vaļā skolu durvis un 7. klases jauniešu sirdis un būtu kopā turpmākos trīs gadus. Divu dienu apmācībās topošajiem treneriem bija iespēja izjust MOT programmas elementus uz sevis, tādējādi padziļināti izprotot MOT vērtības, misiju un filozofiju. Visi trīs skolas pārstāvji ir izgājuši apmācības un ir tiesīgi sevi saukt par MOT treneriem, ienesot MOT vērtības skolā un 7.klasēs.

 

 

 

PIRMĀS MOT NODARBĪBAS

…..

DROSMES PROGRAMMA, JEB MOT TURPINA DARBOTIES BABĪTES VIDUSSKOLĀ

Apzinoties, cik svarīgi mūsdienās mazināt vardarbību jauniešu vidū, mazināt pakļaušanos dažādām atkarībām, izskaust apsmiešanu un atstumšanu, Babītes vidusskola aktīvi turpina darboties MOT programmā skolēniem.

Šajā mācību gadā paredzētas vēl vairākas MOT nodarbības, bet jau tagad Babītes vidusskolas MOT treneri atzīst, ka jūtami uzlabojusies izpratne par pozitīvo domāšanu, jaunieši kļuvuši atvērtāki, drosmīgāk pauž viedokli un iestājas par savām vērtībām.

MOT apmācības turpināsies vēl divus gadus, tāpēc šiem jauniešiem ir ļoti svarīgi apzināties savus sapņus, un kā saka MOT vēstnesis Intars Busulis: Mērķis pie Tevis nenāks, Tev ir jāiet pie viņa!.

TURPINĀSIM KOPĀ VEIDOT  ATVĒRTĀKU, DROŠĀKU UN ATBILDĪGĀKU SABIEDRĪBU, KAS IEKĻAUJ IKVIENU! Pēdējais atjaunošanas datums: 18.02.2022 11:21
atpakaļ