Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Pasaules lielākā mācību stunda 7.a klasē

09.10.2017 14:57

Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids, tādēļ pedagogi un skolēni tikai aicināti piedalīties organizatoru izveidotajā pārtikas projektā „Katram šķīvim savs stāsts”, gan pašiem sagatavot inovatīvu mācību stundu, kas veltīta kādam no 17 ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Pasaulē lielāko mācību stundu 7.a klasei vadīja pedagogs Diāna Pekša. Pirmās stundas tēma bija 17 ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķi, bet otrajā stundā izglītojamie uzzināja par cilvēka darbību ietekmi uz vidi, ņemot par piemēru stāstu, kā rodas hamburgers – kādi resursi šajā procesā tiek iesaistīti un kā šis ražošanas process ietekmē vidi kopumā.
Stundas laikā izglītojamie atskārta, ka ļoti reti aizdomājas par to, kā cilvēka darbības ietekmē vidi un pasauli kopumā. Stundas noslēgumā izglītojamiem tika demonstrēti video par alternatīviem veidiem, kā radīt to pašu hamburgeru, tikai videi saudzējošākā veidā.
Mācību stunda notika angļu valodā. Izglītojamie darbojās arī grupās un grupu uzdevumu prezentēja visai klasei.

Pasaules lielākā mācību stunda ir starptautiska izglītības akcija, kas vienlaikus norisinās gandrīz simts pasaules valstīs. Tās mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO valstis ir kopīgi apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam, un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.

Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp LAPAS – Latvijas platforma attīstības sadarbībai, LAPSA – Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.

Vairāk par projektu var uzzināt šeit: http://www.skolas.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-stunda/starptautiska-izglitibas-akcija-pasaules-lielaka-macibu-stunda-latvija-2017/ .

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 09.10.2017 14:57
atpakaļ