Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Pedagogs Kristaps Muižnieks saņem apliecību par Augsta līmeņa programmēšanas mācībām

20.05.2020 09:59

Ir noslēgušās programmēšanas pasniedzēju mācības, kas ļaus 31 programmu apguvušajam pedagogam pasniegt augstākā līmeņa programmēšanu vidusskolas vecuma skolēniem pēc “Skola2030” izstrādātā vidusskolas pilnveides modeļa , tostarp arī mūsu pedagogam Kristapam Muižniekam.

Kristaps stāsta: “Mācības notika draudzīgā gaisotnē. Tikām sadalīti pa grupām, katrai grupai savs zinošs mentors. Mūsu grupai tas bija Māris Danne, paldies par palīdzību! Kopumā varu teikt, ka mācības bija ļoti noderīgas, jo bez programmēšanas apguvām dažādus citu ar šo jomu saistītus jautājumus, piemēram, dizaina domāšanu. Mācībās daudz strādājām praktiski un uzskatu, ka tas palīdzēja apgūt jauno un nezināmo.”

Ceturtā augsta līmeņa programmēšanas mācību kārta divos posmos norisinājās tiešsaistē.

Mācību pirmajā posmā pedagogi papildināja zināšanas par datubāzēm un SQL sintaksi, tajā skaitā ieguva idejas uzdevumiem un projektu darbiem, ko šajā tematā izstrādāt kopā ar skolēniem.

Savukārt otrajā posmā pedagogi iedziļinājās tādā aktuālajā tematā kā dizaina domāšana. Viņi tika iepazīstināti ar dizaina domāšanas konceptu, kā arī vairākiem projektu piemēriem, kur dizaina domāšanas process kāda produkta attīstībā ir īstenots globālā, Latvijas un skolas līmenī. Izskanēja piemēri no “Uber”, LMT, “Infogram” un Siguldas pilsētas vidusskolas pieredzes.

Noslēdzošajā mācību posmā ikvienam dalībniekam bija iespēja dzirdēt kolēģu pieredzes stāstus par augsta līmeņa programmēšanas ideju un satura īstenošanu skolās jau šobrīd.

Pēdējais atjaunošanas datums: 20.05.2020 09:59
atpakaļ