Ceturdiena, 2024. gada 23 . maijs

Vārds diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Dažādība kā izglītības un kopienas attīstības resurss

LOGO1

Projekts “Dažādība kā izglītības un kopienas attīstības resurss” ir noslēdzies!

Projekta laikā iegūtās atziņas un iesaistīto grupu pieredze apkopota metodiskajā izdevumā “Dažādība kā resurss”. Izdevuma elektroniskā versija pieejama šeit.

Dazadiba_ka_resurss_fot

Kopā ar 14 citām izglītības iestādēm no visas Latvijas bijām apstiprināti dalībai Izglītības attīstības fonda (IAC) un Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda organizētajā projektā “Dažādība kā izglītības un kopienas attīstības resurss”.

“IAC projektu īsteno sadarbībā ar partneriem Latvijas Kopienu iniciatīvu fondu (LKIF) – http://www.iniciativa.lv/ un Norvēģijas Valsts daudzkultūru izglītības centru The National Centre for Multicultural Education (NAFO) – http://nafo.hioa.no/om-nafo/about-nafo/.
Projekta mērķis ir sekmēt vienotas, demokrātiskas labklājības sabiedrības veidošanu Latvijā, balstoties uz starpkultūru dialogu, daudzveidīgu sabiedrības grupu integrāciju, izglītojošām aktivitātēm un aktīvu piedalīšanos sabiedrības dzīvē.
Projekta īstenošanas laikā no 2015. gada marta līdz 2016. gada aprīlim plānots izveidot starpkultūru izglītības programmu un metodiskos materiālus sadarbībā ar NAFO, izmantojot viņu pieredzi darbā ar minoritāšu un imigrantu iekļaušanu izglītības sistēmā. Balstoties uz partneru pieredzi, projektā tiks izvērtētas Latvijas sabiedrības jaunpienācēju (imigrantu) izglītības vajadzības gan skolā, gan saskarsmē ar vietējo sabiedrību. Starpkultūru izglītības programma tiks aprobēta  15 Latvijas skolās un vietējās  kopienās.  Būtisks projekta darbības virziens būs skolu un vietējās sabiedrības sadarbība iekļaujošas kopienas veidošanā.
Projekts „Dažādība kā izglītības un kopienas attīstības resurss” (Nr.2013.EEZ/PP/2/MAC/011/059) tiek īstenots  EEZ finanšu instrumenta  programmas „NVO fonda”apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju projektu programmas”  ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektā plānotais  kopējais finansējums ir 111 110,09 EUR.”

Materiāls pārpublicēts no vietnes: http://www.iac.edu.lv

Babītes vidusskolas projekta grupā strādāja  direktores vietniece izglītības jomā Džineta Tērauda, pedagogi Baiba Vītola, Lidija Jonikāne, Guna Perro un Babītes novada Izglītības darba speciāliste Elga Jonina.


 

Pirmais seminārs norisinājās Siguldā no 24. līdz 26. septembrim.

Pārskatu par semināra aktivitātēm SKATĪT ŠEIT: 

IAC projekta seminārs, Sigulda 24.-26. septembris.

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 25.04.2016 15:25
atpakaļ