Piektdiena, 2024. gada 01 . marts

Vārds diena: Ilgvars, Ivars

Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks.

04.10.2016 10:38

Projekta “Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks” (SPP) ietvaros 6 arhitekti vadīja 3 stundu nodarbību 6. b klasē par tēmu ” Ēka un enerģija “.
SPP projekts ir izglītības ideja, kur profesionāļi izglītojamajiem veido izpratni par arhitektūru un pilsētvidi, kā arī arhitekta darba plānošanu. Sākotnēji izglītojamie tika iepazīstināti ar interesantiem arhitektoniskajiem risinājumiem vidē, taupīgas enerģijas izmantošanas principiem u.c. detaļām, kuras jāņem vērā, lai māja būtu ērta, energoefektīva un oriģināla, kā arī, lai iekļaujas apkārtējā vidē.
Izglītojamie strādāja 6 grupās. Katrā grupā līdzdarbojās viens arhitekts, kurš palīdzēja idejas realizācijā. Grupas uzdevums bija izveidot savu brīvdienu māju, izmantojot dažādus materiālus – akmeni, mālu, koku utml. Mājas atrašanās vietai arī bija jābūt atšķirīgai, pie jūras, mežā un citviet.
APBŪVĒTĀ VIDE ietekmē ikvienu cilvēku ik dienu, nosakot pat viņa uzvedību. Harmonisku to var veidot tikai labi informēta sabiedrība. ARHITEKTŪRAS un PILSĒTVIDES izglītība palīdz iepazīt, vērtēt un argumentēti kritizēt mūsu pašu apdzīvoto telpu. Tās izveide ir nebeidzams process, kurā sāk līdzdarboties ar vērošanu, analizēšanu un attēlošanu jau no mazotnes. Tādejādi attīstot vispusīgu radoši kritisko domāšanu.
Projektu Babītes vidusskolā integrēja pedagogs Inese Gavare.
Babītes vidusskolā viesojās:
ARHITEKTI: Ieva Skadiņa, Ilze Mekša, Ilva Cimermane, Renāte Pablaka, Kārlis Narkevičs, Ivars Veinbergs.
FOTO: Ilva Cimermane.

http://www.skolniekspetniekspilsetnieks.lv/

spp-babite-e_e-20  spp-babite-e_e-19  spp-babite-e_e-18  spp-babite-e_e-17  spp-babite-e_e-16  spp-babite-e_e-15  spp-babite-e_e-14  spp-babite-e_e-13  spp-babite-e_e-12  spp-babite-e_e-11  spp-babite-e_e-10  spp-babite-e_e-9  spp-babite-e_e-8  spp-babite-e_e-7  spp-babite-e_e-6  spp-babite-e_e-5  spp-babite-e_e-4  spp-babite-e_e-3  spp-babite-e_e-2  spp-babite-e_e-1

Pēdējais atjaunošanas datums: 04.10.2016 10:38
atpakaļ