Otrdiena, 2024. gada 16 . jūlijs

Vārds diena: Estere, Hermīne

SVĒTS MANTOJUMS ŠĪ ZEME MŪSU TAUTAI!

12.01.2015 17:14

DSC_0629

2015. gada janvārī aprit jau 98 gadi kopš leģendārajām

I pasaules kara Ziemassvētku kaujām.

Atceroties šos notikums un pieminot latviešu strēlnieku varonību, 2015. gada 10. janvārī notika I pasaules kara Ziemassvētku kauju atceres pasākumi:

  • no pulksten 12.00 līdz pulksten 13.20 – „Veltījums latviešu strēlniekiem. Cafe Spleen viesizrādes” (Jura Kulakova koncertprogramma Kalnciema vidusskolā);
  • no pulksten 14.00 līdz pulksten 14.40 – Kritušo strēlnieku piemiņas brīdis Antiņu kapsētā;
  • no pulksten 15.30 – I pasaules kara kaujas rekonstrukcija Ziemassvētku kauju muzejā „Mangaļos”;
  • no pulksten 17.30 – Atmiņu ugunskuri Ložmetējkalnā.

Gribas pakavēties pie tā, ka Ziemassvētku kauju muzejā, Jelgavas novada Valgundes pagasta „Mangaļos”, notika I pasaules kara kaujas rekonstrukcija. Vēstures rekonstrukcijas kluba „Latviešu karavīrs” dalībnieki demonstrēja latviešu strēlnieku un vācu karavīru sadursmi, bet no pulksten 14.00 līdz 16.00 Ziemassvētku kauju muzejā katrs varēja apskatīt Pirmā pasaules kara ieročus un ekipējumu, un mūsdienu Nacionālo Bruņoto spēku bruņojumu un tehniku – salīdzināt latviešu karavīru pirms gandrīz simts gadiem un mūsdienās, pie reizes arī nobaudot pēc latviešu strēlnieku receptes gatavotu tēju. Tātad bija pavisam reāla iespēja kļūt par gandrīz aculiecinieku, gandrīz pieskarties skarbajām vēstures lappusēm, nepalikt vienaldzīgam!

Antiņu kapos, pieminot latviešu strēlniekus, 10. janvārī plīvoja arī Babītes vidusskolas karogi.

Atceres pasākumā piedalījās Babītes vidusskolas direktore I. Rozenberga, novadpētniecības muzeja vadītāja A. Kvēpa, direktores vietniece izglītības jomā G. Sondore, 5. un 12. klašu izglītojamie un viņu audzinātāji (sk. R. Bancāne, K. Vilciņš, Dž. Tērauda, M. Amoliņa, S. Bērziņa) un 115. jaunsardzes vienība (vadītājs J. Tipuks). 5. – 12. klašu izglītojamie veidoja lāpu aleju un aizdedza sveces par godu latviešu strēlnieku varonībai.

Sveču liesmiņu un lāpu gaismā gaisā īpaši izjusti un svinīgi kā nopietns solījums izskanēja gan augsto amatpersonu – Latvijas Republikas Aizsardzības ministra  Raimonda Vējoņa, LR Nacionālo bruņoto spēku komandiera, ģenerālmajora Raimonda Graubes -, gan Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Ences, gan LR Nacionālo bruņoto spēku kapelāna Raimonda Krasinska vārdi, NOTEIKTI varētu sacīt, SVĒTVĀRDI.

Pavisam citādi, pavisam apņēmīgi, pat cieti izskanēja jaunsargu dotais svinīgais solījums, jo šādos brīžos tas skan pavisam neikdienišķi, pavisam dvēseliski, pavisam svēti… Tikpat apņēmīgi pēc svinīgā solījuma izskanēja arī mūsu valsts himna.

Izjusti un gaiši skanēja arī LR Zemessardzes 52. kājnieku bataljona vokālā ansambļa „Junda” (vad. Lauris Rudzītis) balsis strēlnieku dziesmās, ziedi un sveces sagūla pie pieminekļa, zalves pieskanēja un izgaismoja debesis…

Ir brīži, ir sajūtas, kas nepieciešamas ikvienam latvietim, lai izprastu to lielo upuri, ko nesuši mūsu vectēvi un vecvectēvi,

lai mums reiz būtu SAVA ZEME,

lai mums reiz būtu SAVA LATVIJA!

GODĀSIM UN CIENĪSIM!

SVĒTS MANTOJUMS ŠĪ ZEME MŪSU TAUTAI!

Pēdējais atjaunošanas datums: 18.05.2015 16:03
atpakaļ