Piektdiena, 2024. gada 21 . jūnijs

Vārds diena: Egita, Emīls, Monvīds

Notikumu arhīvs

Pašpārvaldes-pūce

Raksti par aktuāliem notikumiem, kuros piedalījusies Pašpārvalde


2015. / 2016. mācību gads


Klubiņa Iela atklāšana

2014./2015.mācību gada martā “Klubiņa Iela”  komanda uzrakstīja projektu, lai atjaunotu sen aizmirsto “Ielu”. Jaunieši sāka atjaunošanas darbus un cītīgi turpināja strādāt arī 2015./2016.mācību gadā, ar domu pabeigt Klubiņu līdz skolas jubilejas nedēļai. Tas šķita pilnīgi neiespējami, jo vēl 2016.gada 11.aprīlī telpās bija  jāiegulda milzīgs darbs. Tomēr mūsu jaunieši pierādīja, ka nekas nav neiespējams un jau uz Babītes vidusskolas jubilejas balli, 2016.gada 15.aprīlī,  “Klubiņš Iela” bija gatavs atklāšanai. Telpas tika prezentētas skolas pedagogiem un novada domes pārstāvjiem un 16.aprīlī, absolventu salidojumā, telpas tika prezentētas Babītes vidusskolas absolventiem. Īpašie viesi bija pedagoģes Anitas Švītiņas bijušie audzēkņi, kuri bija “Klubiņa Iela” izveidotāji. Mūsu “Klubiņa Iela” komanda un palīgi no Skolēnu pašpārvaldes joprojām nespēj noticēt tam, ka ir paveikuši tik milzīgu darbu. Liels paldies mūsu sponsoriem – Babītes novada domei, “Lāču” maiznīcai,  “Spilvai”, veikalam “Elvi” un “Magnolijai”, ar kuru palīdzību mums izdevās atjaunot telpas un sarīkot lielisku telpu atklāšanas pasākumu!

DSC_0447 DSC_0445 DSC_0442 DSC_5062 Klubins iela kolaza

Rakstu sagatavoja Dagnija Roga


Viesošanās Mārupes novadā

04.03. Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes pārstāvji devās uz Mārupes pamatskolu, lai iepazītos ar Mārupes Jauniešu domes pārstāvjiem. Jaunieši iepazīstināja mūsu pašpārvaldi ar Mārupes novadu un savu darbu Mārupes novadā. Kopīgi piedalījāmies sadraudzības aktivitātēs,  kuras vadīja Mārupes jaunieši. Pavadītais laiks kopā ar Mārupes Jauniešu domes pārstāvjiem bija lieliska pieredze un jaunu ideju smelšanās,  paldies Jums! Nākamā sadarbība ar Mārupes jauniešiem jau notiks Babītes vidusskolā,  kad tiks atjaunots “Klubiņš Iela”.

Rakstu sagatavoja Dagnija Roga


Pieredzes apmaiņa Liepājā

2016.gada 24.martā Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvalde devās pieredzes apmaiņā uz Liepāju, lai iegūtu jaunu pieredzi un idejas turpmākajām darbam.

Sākumā mūsu pašpārvalde ciemojās Liepājas Jauniešu mājā, kurā tika iepazīstināti ar pieredzes apmaiņas programmas jaunieti un rada idejas pašmāju “Klubiņa Iela” iekārtošanai.  Pēc Jauniešu mājas apmeklēšanas pašpārvalde devās uz Liepājas Valsts Ģimnāziju, kurā iepazinās ar Liepājas jauniešu domes pārstāvi un Liepājas Valsts Ģimnāzijas jauniešu parlamenta vadītāju. Mūsu pašpārvalde ieguva lieliskas idejas savu telpu iekārtošanai, iedvesmojoties no Liepājas jauniešiem. Mūsu jauniešiem tika sagatavota aktīva orientēšanās pa Liepāju un Ģimnāzijas parlaments bija sarūpējis gardas balvas, kā pateicību par aktīvu iesaistīšanos. Pēc Liepājas Valsts Ģimnāzijas apmeklējuma, pašpārvaldei tika novadīta neliela ekskursija pa Liepāju un brauciens tika noslēgts ar skaistiem skatiem pie Liepājas mola. Liels paldies Liepājas jauniešiem un šī brauciena organizatoriem par milzīgo un noderīgo pieredzi!

Rakstu sagatavoja Dagnija Roga


Mīlestības svētki Babītes vidusskolā

No 08.02. līdz 12.02. Babītes vidusskolas pašpārvalde parūpējās par to, lai izglītojamajiem un pedagogiem būtu mīlestības pilna nedēļa,  jo tuvojās Svētā Valentīndiena. Visas nedēļas garumā, pirmā stāva vestibilā bija iespēja skatīties romantiskās filmas. 09.02. pirmā stāva vestibilā jauniešiem bija iespēja apstiprināt savu draudzību. 10.02. visi tika aicināti skolā ierasties ar apģērbu, kura krāsas simbolizē mīlestību. 11.02. gan izglītojamie, gan pedagogi tika aicināti pa skolu staigāt čībiņās un garajos starpbrīžos, pirmā stāva vestibilā, atrast savu čībiņu pāri. 12.02.garajos starpbrīžos pa skolu staigāja Amoriņi un, izpildot uzdevumu, deva izglītojamajiem gardas dāvaniņas. Paldies Skolēnu pašpārvaldei par mīlestības gaisotnes ieviešanu Babītes vidusskolā!

Rakstu sagatavoja Dagnija Roga


 Skolotāju diena 2015

Arī šogad Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvalde parūpējās par saviem pedagogiem Skolotāju dienā.
2015. gada 2. oktobrī jau pulksten astoņos no rīta mūsu mīļie pedagogi tika cienāti ar kafiju, tēju un pašceptām kūkām nelielā atpūtas brīdī 2. stāva vestibilā, kamēr 9. – 12. klašu izglītojamie pieskatīja attiecīgo klašu skolēnus un nodarbināja viņus ar pedagoga atstātu uzdevumu.
Lai arī pedagogi iekustētos skaistai svētku dienai, pašpārvaldes dalībnieki vadīja pedagogiem 2015. gada oficiālās Olimpiskās sporta dejas meistarklasi, līdz ar to viņiem pirmā stunda sākās pulksten 8:20, bet jau pulksten 11:10 Aktu zālē sākās erudīcijas spēle „Es Mīlu Tevi, Latvija!” pedagogiem. Spēlei jautājumus bija sagatavojuši katrs no pašpārvaldes aktīvistiem, bet spēli vadīja 12. klases izglītojamais Kristaps Muižnieks. Pēc erudīcijas spēles 12. klašu izglītojamie Dagnija Roga un Guntis Grūbe imitēja Aspaziju un Raini, lai pavisam jauki noskaņotu pedagogus turpmākai dienas pavadīšanai Raiņa un Aspazijas muzejos.

Paldies Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvaldei par ieguldīto darbu, un paldies Jums, Babītes vidusskolas pedagogi, par to, ka Jūs mums esat!

Rakstu sagatavoja Dagnija Roga


Sarkanā paklāja nokrāsas

2015.gada 17.decembrī Babītes vidusskolā tika ieskandināta ikgadējā Ziemassvētku balle, kurā piedalījās 7.-12.klašu izglītojamie. Šī gada tēma bija Holivuda. Gan izglītojamie, gan pedagogi tika aicināti ievērot dress-code,  kas bija “Sarkanā paklāja tērps”. Skolēnu pašpārvalde izrotāja aktu zāli Holivudas noskaņās un izveidoja HOLLYWOOD fotostūrīti. Balles oficiālā daļa sākās plkst. 19:00, balli, ar savu uzrunu, atklāja Babītes vidusskolas direktore Ilze Rozenberga. Balli vadīja 9.ma klases izglītojamā Elīza Dreiska,  10.klases izglītojamais Aleksis Eglītes un 12.klases izglītojamie Dagnija Roga un Kristaps Muižnieks. Oficiālajā daļā klases atrādīja sagatavotos mājas darbus jeb priekšnesumus, kuru tēmas tika iepriekš izlozētas un bija saistītas ar Ziemassvētkiem un Holivudu. Visas balles garumā bija iespēja atdot savu balsi par četru Oskara nomināciju kandidātu un balles karali un karalieni. Neoficiālo daļu ieskandināja grupa VIA SIENĀŽI. Izglītojamie un pedagogi virpuļoja pa deju grīdu līdz pat plkst. 23:00, kad arī noslēdzās Ziemassvētku balle. Paldies visiem pedagogiem, kuri palīdzēja uzturēt kārtību balles laikā un Babītes vidusskolas direktorei par balles rīkošanas atļauju!

Rakstu sagatavoja Dagnija Roga


LĪDZ AR JAUNO MĀCĪBU GADU DARBU UZSĀKUSI ARĪ SKOLĒNU PAŠPĀRVALDE

Līdz 25.septembrim aicinām 7., 8., 9., 10., 11. klašu kolektīvus izvirzīt 2 pārstāvjus, kuri patiešām vēlās darboties un ir gatavi realizēt savas idejas Babītes vidusskolā un ārpus tās.
Gaidām mūsu pulkā pozitīvi noskaņotos, saprotošos, ar savu viedokli, protošus uzklausīt arī citu domas un spējīgus pieņemt kopīgo un labāko lēmumu!

Šobrīd Skolēnu pašpārvaldes vadītāju pienākumus ir uzņēmušās 12. klases izglītojamās Dagnija Roga un Valērija Lepa.

Paldies iepriekšējā mācību gada “pašpārvaldniekiem” par jauna darba cēliena uzsākšanu!

Šis mācību gads ir Babītes vidusskolas 35. jubilejas gads, tāpēc Skolēnu pašpārvalde tiks iesaistīta un iesaistīsies jubilejas pasākumos un aktivitātēs.
Jubilejas nedēļa skolēniem un pedagogiem norisināsies no 11. līdz 16. aprīlim.

Priecāsimies par katra pedagoga un izglītojamā idejām un ieteikumiem!

Ja kāds no Jums vasaras brīvlaikā ir bijis kādā ceļojumā pa Latviju vai ārpus tās, tad joprojām gaidīsim atklātnīti (skatu kartīti) no ceļojuma vietas ar laba vēlējumiem Babītes vidusskolai.
Apsveikuma atklātnīti var arī nesūtot vienkārši nodot skolotājai Gitai Sondorei vai var sūtīt arī pa pastu: Babītes vidusskola, Jūrmalas iela 17, Babītes pag., Babītes nov., Piņķi, LV-2107.

Šobrīd Pašpārvalde domā par Skolotāju dienas organizēšanas kārtību, arī par valsts svētku pasākumiem un Ziemassvētku ballēm. 🙂

Aicinām regulāri ielūkoties skolas mājas lapā un arī sadaļā Pašpārvalde!

Veidosim Babītes vidusskolas dzīvi kopā! 🙂

Rakstu sagatavoja: Gita Sondore


2014. / 2015. mācību gads


 

Tikko no gultas izrāpies?

1.aprīlis jeb JOKU DIENA tiek atzīmēta arī Babītes vidusskolā. Šogad Babītes vidusskolas pašpārvalde izdomāja, ka skolā ir nepieciešama diena, kurā nav lietišķuma un nopietnības apģērbā, tāpēc visi tika aicināti skolā ierasties pidžamās, halātos, čībās, ar izpūrušiem matiem, ņemot līdzi mīļu rotaļlietu vai spilvenu, jo šajā gadā 1.aprīļa tēma skolā bija „TIKKO NO GULTAS IZRĀPIES?”.
Šogad ne tikai izglītojamie, bet arī pedagogi ievēroja DRESSCODE prasības un ieradās neikdienišķā, jaukā un pat ļoti smieklīgā apģērbā. Visiem bija iespēja nofotografēties pašpārvaldes sagatavotajā foto  stūrītī.
Pašpārvalde ir ļoti priecīga par to, ka skolā joprojām ir izglītojamie un pedagogi ar lielisku humora izjūtu, kuri atbalsta šāda veida pasākumus un tajos iesaistās. Liels paldies visiem par atsaucību!!!

Rakstu sagatavoja: Dagnija Roga


Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes aktīvākie dalībnieki viesojas Gulbenes novadā

2015.gada 26. martā Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes aktīvākie dalībnieki kopā ar direktores vietnieci izglītības jomā Gitu Sondori devās uz Gulbenes novadu, lai apciemotu novada jauniešu centrus, dalītos pieredzē un iegūtu jaunu.
Sākumā devāmies uz Gaujasrēveļiem, lai apmeklētu jauniešu centru „B.u.M.s.”, kurā guvām idejas tam, ko pašu projektā – klubiņš „Iela” sākumā var darīt, nepiesaistot līdzekļus. Nākamais jauniešu centrs, kurā viesojāmies, bija „Pulss” Lejasciemā, kur smēlāmies lieliskas idejas telpu labiekārtošanai. Pēc jauniešu centra apmeklējuma devāmies braucienā cauri Gulbenei, lai mazliet iepazītu pilsētu, tad – pusdienas Gulbenes Valsts ģimnāzijā. Pēc pusdienām Gulbenes vidusskolēni bija sagatavojuši jautras komandu atrakcijas un iepazīstināja ar savu pašpārvaldes darbību. Atkal guvām brīnišķīgi jaunas idejas savai turpmākajai darbībai skolā. Pēc Gulbenes vidusskolēnu sagatavotā pārsteiguma kopā devāmies uz jauniešu centru „Bāze” un vēlreiz pārliecinājāmies, ka pieredzes apmaiņa ir lielisks veids, kā papildināt savu ideju klāstu un redzēt ko jaunu, iespējams, izsapņotu, bet vēl nerealizētu.
„Bāzē” Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieks Kristaps Muižnieks iepazīstināja Gulbenes jauniešus ar Babītes vidusskolu, Dagnija Roga un Anna Sestule iepazīstināja jauniešus ar mūsu projektu – klubiņš „Iela” un Laura Nikola Silamedne noslēdza prezentāciju ar diviem muzikāliem priekšnesumiem. Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvalde un Gulbenes novada jaunieši bija parūpējušies arī par atvadu kliņģeri, dažādām uzkodām, tēju un kafiju.
Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieki ir sapratuši, ka vēlas jauniešu centru arī Babītes novadā, jo tā ir lieliska vieta, kur iegūt neformālo izglītību, iepazīties ar novada jauniešiem un vienkārši labi pavadīt laiku. Esam pilni apņēmības!
Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvalde ir ļoti pateicīga Gitai Sondorei par pasākuma realizēšanu un organizēšanu, Babītes novada domei par transportu, Babītes vidusskolas administrācijai par piemiņas veltēm, kuras dāvājām Gulbenes jauniešiem, un, protams, Gulbenes novadam par uzņemšanu un lieliski pavadīto laiku!

PALDIES!

Rakstu sagatavoja: Dagnija Roga


KOŠĀ SV. VALENTĪNA DIENAS DISKOTĒKA

2015.gada 13. februārī Valentīndienu Babītes vidusskolas izglītojamie atzīmēja Aktu zālē kopā ar diskotēku „DISCOTEQUE”, tās dīdžeji ir Babītes vidusskolas absolventi Maksims Zaicevs un Artūrs Orlovskis.
No pulksten 16.00 līdz 19.00 atpūtās 5. – 6.klašu izglītojamie, bet no 19.00 līdz 22.30 izklaidējās 7. – 12. klašu izglītojamie. Ar aktīvām un interesantām spēlēm 5. un 6. klašu izglītojamos nodarbināja 6.b klases izglītojamā Linda Botva, savukārt 7. – 12. klašu izglītojamos nodarbināja 7.ma klases izglītojamie Emīlija Didžus un Rolands Ziņģītis un 7.b klases izglītojamā Džeina Gabriela Ezeriņa.
Maksims Zaicevs un Artūrs Orlovskis apmeklētājiem nodrošināja lielisku mūziku un skolā neredzētu lāzeršovu. Izglītojamajie aktīvi izmantoja iespēju pie DJ pasūtīt sev tīkamu mūziku un kaut ko pateikt vai novēlēt pārējiem diskotēkas dalībniekiem.
Izglītojamo pašpārvaldes locekļi un pedagogi pēc slīdošā grafika dežūrēja pie skolas un zāles durvīm un sekoja līdzi kārtībai diskotēkā. Lielum lielo, pašu lielāko paldies sakām Maksimam Zaicevam un Artūram Orlovskim par izcilo diskotēku – brīnišķīgu mūziku un fantastiskiem gaismu efektiem, pateicamies lieliskajiem, pasākumu apmeklējušajiem izglītojamajiem, jo bez viņiem nekas nebūtu bijis tik lieliski!
Ir prieks strādāt un organizēt, ja tiek saņemts liels atbalsts!

Rakstu sagatavoja: Dagnija Roga


STRUKTURĒTĀ DIALOGA NACIONĀLĀ KONFERENCE

Konference

Šī gada 26. un 27. februārī Monika Centum Hotel notika Strukturētā dialoga konference, kurā jauniešiem, politikas veidotājiem un īstenotājiem, bija iespēja aktualizēt jaunatnes politikas problēmjautājumus vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī. Šajā konferencē Babītes vidusskolu pārstāvēja 11. klases izglītojamā Dagnija Roga. Izglītojamā pilnveidoja savas zināšanas jaunatnes politikas un līdzdalības jomā, attīstīja komunikācijas prasmes, tikās ar lēmumu pieņēmējiem, Saeimas deputātiem, ministriju un dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un jauniešiem no visas Latvijas, kā arī popularizēja Babītes vidusskolu un Babītes novadu.
Pirmajā dienā Dagnija kopā ar savu darba grupu strādāja pie rekomendāciju izstrādes, kuras marta beigās tiks nodotas Eiropas Savienībai ar Latviešu Jaunatnes padomes palīdzību, kura bija šīs konferences organizētāja. Otrajā dienā rekomendācijas tika pārskatītas ar visiem konferences dalībniekiem un nepieciešamības gadījumā, tās tika pilnveidotas.
Abas dienas sanāksmēs visus uzrunāja Latvijas Jaunatnes padomes starptautiskās programmas direktors Vilis Brūveris. Sanāksmēs dalībniekus uzrunāja arī pārstāvji no Izglītības un Zinātnes ministrijas, Baltijas reģionālā fonda, NEXT, Zemgales NVO centra, Dienvidlatgales NVO atbalsta centra un Valmieras novadu fonda, 27.februārī konferences dalībniekus uzrunāja asoc.prof. Anda Laķe ar prezentāciju par jauniešu līdzdalību Latvijā.
Dagnija Roga ir pateicīga Latvijas Jaunatnes padomei par lielisko iespēju piedalīties Strukturētā dialoga konferencē, kā arī visiem sponsoriem, kuri šo projektu atbalstīja. Izglītojamā saka, ka „tā bija lieliska iespēja tikt sadzirdētai nacionālā līmenī, iepazīties ar jauniem cilvēkiem, kuri pārstāv dažādas nozares un lieliska iespēja pilnveidot savas politiskās un komunikācijas zināšanas”.

Rakstu sagatavoja: Dagnija Roga


UGUNĪGĀ ZIEMASSVĒTKU BALLĪTE

2014.gada 18. decembrī Babītes vidusskolā notika Ziemassvētku balle 7. – 12. klašu izglītojamajiem, kuru organizēja Izglītojamo pašpārvalde ar direktores vietnieces audzināšanas jomā Gitas Sondores atbalstu. Informācija par balli tika izziņota jau novembra beigās, lai izglītojamie spētu laicīgi sagatavoties šiem svētkiem.
Ziemassvētku balli oficiāli, plkst.18:00, paziņoja par atklātu Babītes vidusskolas direktore Ilze Rozenberga. Balles oficiālajā daļā katra klase rādīja sagatavotu priekšensumu par attiecīgu tēmu, kuru paši izlozēja decembra sākumā. Oficiālo daļu vadīja 9.A klases izglītojamā Laura Nikola Silamedne un 11. klases izglītojamais Kristaps Muižnieks. Ar atrakcijām izglītojamos nodarbināja 11. klases izglītojamā Dagnija Roga.}
Pēc oficiālās daļas noslēguma aktīvi sāka darboties bārs „Pie Mārča” (bārmeņi – 10. klases izglītojamais Mārcis Munda un 11. klases izglītojamais Miks Pētersons), kur bija iespēja atspirdzināties ar dzērieniem, uzkost piparkūkas un mandarīnus. Pie Aktu zāles bija izvietots fotostūrītis, kur bija iespēja iemūžināt sevi un sevi kopā ar draugiem ballē. Neoficiālo daļu jeb diskotēku vadīja DJ Bruno Bahs no plkst. 19:30 līdz plkst. 22:30. Diskotēkas laikā tika veikta balsošana par Ziemassvētku balles 2014./2015. mācību gada karali un karalieni, kā arī tika apbalvotas klases par piedalīšanos atrakcijās.
Par Ziemassvētku balles 2014./2015. mācību gada karali kļuva 11. klases izglītojamais Kristaps Muižnieks un par balles karalieni kļuva 9.A klases izglītojamā Laura Nikola Silamedne. Ziemassvētku balle oficiāli beidzās pulksten 22:30.
Pateicamies direktorei Ilzei Rozenbergai par iespēju rīkot balli un pedagogiem par kārtības uzturēšanu!

Rakstu sagatavoja: Dagnija Roga


 POPIELA MŪSU SKOLĀ

28. novembrī notika 5. – 12. klašu konkurss “POP iela – Latvijā”, kurā tika atdarināti tikai latviešu mūziķu dziesmu videoklipi. POP ielai tika pieteikti 16 priekšnesumi, katra klase bija ieguldījusi lielu darbu, lai tieši viņu priekšnesums būtu labākais.
Sagatavotos priekšnesumus vērtēja Latvijā pazīstami raidījumu vadītāji, TV3 šova “Es mīlu tevi, Latvija” komandu kapteiņi un pretinieki – Jana Duļevska un Valters Krauze. Žūrija pēc katras uzstāšanās izteica savu komentāru un novērtēja to 6 – 10 baļļu skalā.
Klašu izvēlētās dziesmas bija atšķirīgas gan pēc stila, gan pēc laika, kurā tās bijušas topu virsotnēs. Žūrija kā savus favorītus izvirzīja 5.a klasi ar grupas Remix dziesmu “Skolas regejs” (audzinātāja Ruta Bancāne). Valters Krauze klasei ieteica nofilmēt savu priekšnesumu vēlreiz un aizsūtīt pašai grupai, jo iestudējums un “Uldis Marhilēvičs” bija ļoti līdzīgs oriģinālam.
5.a klase, žūrijas favorīti, ieguva 1. vietu. 2. vietu ieguva 7.ma klase ar Olgas Rajeckas dziedāto “Saule riet”, iestudētās kustības bija ļoti precīzas, gluži kā video (audzinātāja Iveta Mežgaile). Bet 3. vietu spraigā cīņā ieguva 6.a klase ar BERMUNDU DIVSTŪRA dziesmu popūriju, priekšnesumā tika iesaistīts mazs dzīvnieciņš, sunītis Zefīrs (audzinātāja Sandra Sestule).
Mums nezinot, skolotājas Diāna Eglīte, Džineta Tērauda un skolas direktore Ilze Rozenberga bija sagatavojušas pārsteigumu, sagatavojot grupas Dāmu Pops dziesmu “Varbūt rīt”. Aplausi nerimās, visa zāle stāvēja kājās.Tas bija izdevies pārsteigums. Paldies par ieguldīto darbu!
Liels paldies mūsu pasākuma atbalstītājiem – “Gardēžu Namiņš”, “Elvi”, maizes ceptuve “Lāči”, “Inbox” ledus halle un “SPILVA” par atsaucību un atbalstu!
POPielas atbalstītāju sarūpētās balvas dalībniekiem deva lielāku motivāciju gatavoties. Kā pateicību par piedalīšanos “SPILVA” meitas uzņēmums “Kalev” katrai klasei sarūpēja maisiņu ar saldumiem. Maizes ceptuve “Lāči” sagādāja cepumus. “Gardēžu Namiņš” otrās un trešās vietas ieguvējiem uzcepa plātsmaizes. “Inbox” ledus halle pirmās vietas ieguvējiem – masu slidotavas apmeklējumu, bet “Elvi” sarūpēja saldumu grozu klases vakaram.
Paldies visiem, kuri piedalījās un skolotājiem, kuri palīdzēja klasēm gatavoties! Pateicamies arī mūsu vecākiem par sniegto atbalstus!

Pasākuma organizatores:
Anna Sestule un Stefānija Dubra


KONKURSS “RĪGA – EIROPAS KULTŪRAS GALVASPILSĒTA”

11. novembrī notika konkurss 9. – 12. klašu skolēniem “Sen to Rīgu daudzināja, nu to Rīgu ieraudzīju’’, kurā tika pārbaudītas zināšanas par Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014 . Katra klase uz konkursu ieradās kā pagājušā gadsimta 50. – 90. gadu rīdzinieki, apģērbā atspoguļojot vienu gadu desmitu, kas tika noteikts izlozes kārtībā. Tas nebija vienīgais mājasdarbs, klasēm bija jāsagatavo arī priekšnesums ar devīzi “Sen to Rīgu daudzināja, nu to Rīgu ieraudzīju” , un tajā skolēni bija iestudējuši gan dziesmu, gan deju, gan teiku par Lielo Kristapu, gan veidojuši video.
Pasākuma laikā valdīja dinamiska atmosfēra, dalībnieki ar prieku un azartu iesaistījās visos uzdevumos, kas bija sagatavoti pēc iespējas dažādi. Skolēni parādīja savu erudīciju par Rīgas vēsturi, ģeogrāfiju, nozīmīgām personībām un aktuāliem kultūras notikumiem (atbildes uz jautājumiem var izlasīt pielikumā), minēja dziesmas par Rīgu, veidoja kultūras radio, bet līdzjutēji gatavoja kolāžu – pieteikumu ‘’Piņķi – Latvijas kultūras galvaspilsēta’’
Konkursā uzvarēja 10. klase (audzinātāja M. Meiere) un balvā ieguva iespēju doties ekskursijā uz Vēstures un kuģniecības muzeju, 2. vietu ieguva 11. klase (audzinātāja R. Virbule), 3. vietu – 9.a klase (audzinātājs R. Jankovskis). Visi dalībieki pateicībā par ieguldīto darbu un zināšanām saņēma klinģeri un atzinības rakstus par dalību konkursā.
Žūrijas simpātiju balvu saņēma 11. klase par izcili ieturēto 60. gadu stilu gan tērpos, gan frizūrās. Par savu tēlu īpaši bija domājuši ne tikai skolēni, bet arī klases audzinātāja Ruta Virbule.
Lielu paldies vēlamies teikt visiem, kas piedalījās, un jo īpaši žūrijai – Gitai Sondorei, Laurai Polei, Ingērai Sorokinai, Baibai Vītolai un Ilgai Stašulānei-, kā arī pasākuma vadītājam Uģim Tīrumam. Konkurss nebūtu tapis bez skolotājas Meritas Meieres līdzdalības un nemitīgas atbalstīšanas.

Pasākuma organizatores:
Anna Sestule un Stefānija Dubra


Šī gada 25. septembrī Ziemeļvalstu ģimnāzijā notika skolēnu līdzpārvalžu forums. Mūsu skolu pārstāvēja Laura Nikola Silamedne, Anna Sestule, Marina Seļezņova un Kristaps Muižnieks, kas tika izvirzīts kā viens no diskusiju vadītājiem.
Forumā runājām par dažādām tēmām, piemēram, skolēnu līdzpārvaldes nozīme skolā, tās devums skolas dzīvē un attīstībā. Interesantās un spraigās savstarpējās sarunās varēja uzzināt, kāda tad īsti ir skolēnu pašpārvaldes nozīme pēc jauniešu domām un kāda situācija šajā jomā ir citās skolās.
Diskusijās izvērsās vēl viena jauniešiem aktuāla tēma – konflikti. Interesanti bija tas, ka grupas tika veidotas tā, lai starp diskutējošajiem nebūtu savstarpēji pazīstamu dalībnieku.

Rakstu sagatavoja: Dagnija Roga

Pēdējais atjaunošanas datums: 19.10.2016 12:36
atpakaļ