Piektdiena, 2024. gada 01 . marts

Vārds diena: Ilgvars, Ivars

Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai

Cienījamie  vecāki un absolventi!

Aicinām jūs aktīvi iesaistīties Babītes vidusskolas ikdienā un jauniešu izglītošanā!

Lai mūsu jaunieši un arī pedagogi taptu pieredzes un jaunu atziņu arvien bagātāki,  aicinām katru ieinteresēto vecāku vai absolventu, piedāvāt un arī personīgi realizēt savas idejas mācību stundās, klases stundās, dažādos konkursos un tematiskajās pēcpusdienās, radošajās darbnīcās un visa cita veida mācību metodiskajos pasākumos.

Mēs aicinām jūs kaut brīdi, kaut vienu mācību stundu justies pedagogam un, iespējams, ne tikai izaicināt pašiem sevi, bet arī realizēt kādu senu sapni! Interesentus lūgums pieteikties pie klašu audzinātājiem!


Radām Ziemassvētku dāvanas pašu rokām

Babītes vidusskolas 5.c klasē viesojās Lindas Leites mamma Dzinta Cirse, lai kopā ar klases izglītojamiem veidotu pašu rokām darinātus māla svečturus, kas kalpos kā Ziemassvētku dāvana vecākiem.
Savu darbiņu katrs veica ļoti rūpīgi, jo nekas nav skaistāks par dāvanu, kas darināta pašu rokām un nāk no visas sirds.


Leļļu teātra aktrises Santas Didžus meistarklase “Publiskā runa”

Māka publiski uzstāties ir svarīga ikvienam, tādēļ Babītes vidusskolas Žurnālistikas pulciņa dalībniekiem bija unikāla iespēja piedalīties Santas Didžus meistarklasē.
Divi no Santas Didžus bērniem šobrīd mācās Babītes vidusskolā, tādēļ aktrise laipni atsaucās Žurnālistikas pulciņa vadītājas Sanitas Baginskas aicinājumam novadīt meistarklasi pulciņa dalībniekiem.

 Klātesošajiem aktrise pastāstīja par svarīgāko, kas jāievēro, lai uzstāšanās publikas priekšā būtu veiksmīga. Dalāmies dažos ieteikumos:

·         Esi sagatavojies un pārzini informāciju, kuru vēlies teikt, apzinies savas runas mērķi

·         Apģērbam ir nozīme

·         Novērtē savu auditoriju

·         Runā pārliecinoši

·         Vēro savu auditoriju, skaties acīs, pārlaižot skatienu pāri visiem klātesošajiem

·         Sarežģīto izstāsti saviem vārdiem

·         Maini balss tembru, brīžiem runā klusāk, lai auditorija sasprindzinātu savu dzirdi

·         Izmanto žestu valodu, bet ne pārāk daudz

·         Brīžiem palēnini runas tempu, akcentējot svarīgākās frāzes.

Arī profesionāļiem uznāk satraukums pirms uzstāšanās, tādos brīžos palīdz lēna, dziļa elpošana, sava teksta pārzināšana un pārliecība, ka tu to spēj izdarīt.

Santa Didžus aicināja novērtēt sacerējumu nozīmi skolās. Sacerējumi trenē spēju izklāstīt savas domas.

Meistarklases noslēgumā aktrise aicināja ikvienu vairāk lasīt grāmatas, lai bagātinātu savu valodu un atrastu to rakstnieku, kura teksti uzrunā visvairāk, tādā veidā arī mācoties izteikties un veidot teikumus.

 


10. klasē viesojas Uztura speciāliste Signe Rinkule

Projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” 10. klasē viesojās Uztura speciāliste Signe Rinkule.
Signe Rinkule izglītojamiem pastāstīja par savu darbu Latvijas olimpiskajā vienībā un ieskicēja arī veselīga uztura pamatprincipus. Viens no Signes Rinkules darba pienākumiem ir palīdzēt sportistiem izveidot sabalansētu ēdienkarti, kas būtu pielāgota konkrētajam sporta veidam.
Ar lielu interesi izglītojamie klausījās Signes Rinkules stāstījumā par viņas dalību, kā Uztura speciālistam, Vasaras olimpiskajās spēlēs Rio 2016. gadā.
Noslēgumā izglītojamie uzdeva sev interesējošus jautājumus.

 


Ziemassvētku dekoru meistardarbnīca

Pedagoga Ievas Šēnbergas audzināmajā klasē viesojās Babītes vidusskolas izglītojamās Paulas Vizbules mamma Dace Vizbule, lai kopā ar 2.d klases izglītojamiem veidotu Ziemassvētku dekorus dekupāžas tehnikā.
Dekupāžas pamatus klases izglītojamie apguva jau pagājušajā mācību gadā, kad kopā ar Daci Vizbuli veidoja rotājumus Ziemassvētku eglītei.

 


Mežs

Iepazīt mežu ir ļoti interesanti – kāda ir meža ekosistēma? Kā tas jākopj? Kā mežu ārstēt un novērtēt? Vai tiešām aļņi dzīvo tikai tīros mežos? Tik daudz interesantu jautājumu, uz kuriem atbildes savā mācību stundā meklēja 2.b izglītojamās Alises mamma, mežsaimniecības vadītāja uzņēmumā SIA “Skogssallskapet” Iveta Desaine.
Projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” Iveta Desaine novadīja vairākas mācību stundas, vienā no tām stāstot par mežu un tā ekosistēmu, bet otrā – sarūpējot dažādas dabas veltes, lai 2.b klases izglītojamie varētu izveidot skaistus dekorus Ziemassvētkiem.
Izrādās, tas vēl nav viss, kā stāstīja 2.b klases audzinātāja Ilze Ruģele, 1. semestra noslēgumā klase, kopā ar Ivetu Desaini, dosies pārgājienā uz Beberbeķu dabas parku, lai mācību stundās uzzināto varētu vērot dabā.


Brīvprātīgais darbs – iespēja jauniešiem

Projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” 8.b klasē viesojās Babītes vidusskolas absolvente Kitija Rulle, lai izglītojamiem pastāstītu, kas tad īsti ir brīvprātīgais darbs.
Daloties savā pieredzē Kitija stāstīja, ka veicot brīvprātīgā darbu var iepazīt ļoti daudz un dažādas darbības jomas, satikt interesantus cilvēkus, līdzdarboties starptautiskos projektos un pilnveidot sevi. Brīvprātīgā darbs paplašina cilvēka redzesloku, bagātina personību un sniedz daudz dažādas izaugsmes iespējas.
Kitija aicināja ikvienu pamēģināt piedalīties kādā no projektiem, kurā nepieciešami brīvprātīgie, lai atklātu šīs darbības pozitīvos faktorus, kā arī ieteica organizācijas, kuras ir saistītas ar brīvprātīgo darbu.
       

Veidojam dekoru “Skolas pūcīte”

Gatavojoties Latvijas valsts 99. gadadienai, katra klase veidoja savu dekoru.
Pedagoga Viktorijas Zemītes audzināmajā 1.e klasē dekora tapšanās līdzdarbojās arī izglītojamās Šarlotes Ievas Vanagas mamma Aija Vanaga.
Aija Vanaga bija sarūpējusi pūcītes maketu, lai kopā ar klasi to izkrāsotu.

            


Nauda un tās nozīme mūsu dzīvē

Projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai”, 4.b klasē viesojās Annijas mamma Zaiga Jevgrafova, SEB bankas dzīvības apdrošināšanas speciāliste.
Savas lekcijas laikā Zaiga Jevgrafova stāstīja izglītojamiem par naudu un tās nozīmi cilvēka dzīvē, diskusijā tika noskaidrots, kā ar naudu pareizāk apieties, kā tā nokļūst norēķinu kontos, kāda ir banku loma un kā veikt drošus norēķinus ar karti.
Aicinām ikvienu vecāku un absolventu uz mirkli iejusties skolotāja lomā un novadīt savu mācību stundu Babītes vidusskolā!
Interesentus lūgums vērsties pie klašu audzinātājiem.

          


Uzzinām par pirmās palīdzības sniegšanu

Projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai”, 4.d klasē viesojās Elīzas Celmas vecmāmiņa Rita Elce, kas strādā par arodārstu medicīnas centrā. Nodarbībā Elīzas klasesbiedriem tika stāstīts par pirmās palīdzības sniegšanu un dažas lietas izdevās izmēģināt arī praktiski.

Kā pareizi uzlikt apsēju, kas jādara, ja esi apdedzinājies, kā sniegt pirmo palīdzību? Šie un citi jautājumi tika izrunāti un arī demonstrēti tikšanās laikā.

Aicinām ikvienu vecāku un Babītes vidusskolas absolventu iejusties pasniedzēja lomā un novadīt savu mācību stundu projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai”.

                


Mācību gada noslēgumā darbojamies kopā ar vecākiem

Mācību gada noslēgums 4. c klasei bija notikumiem bagāts – 13. maijā Mārča mamma bija sagatavojusi dažādus atjautības uzdevumus un erudīcijas konkursus, bet 26. maijā Alekša tētis stāstīja par savu darbu – programmētāja un grāmatu ilustratora profesiju. Izrādās, Alekša tētis ir arī galdnieks! Mārča un Martas mammas bija sagatavojušas radošās darbnīcas, kurās skolēni mācījās gleznot.
Paldies vecākiem par aktīvo iesaisti mācību procesā!


Uzzinām par 1991. gada barikāžu notikumiem

Ne katrs šodien zin par Latvijai svarīgajiem notikumiem, kas norisinājās 1991. gadā, tāpēc Esteres un Gustava Bergmaņu vectēvs Arvīds Bergmanis, 4. e klases izglītojamiem stāstīja par tā laika notikumiem un paša pieredzēto.


Sējam garšaugus

Projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, 1.e klasē viesojās Lotes vecāki Vilnis un Linda Onkeļi, kas izglītojamiem stāstīja par savu ģimenes uzņēmujmu “ONAVA”. Kopā ar klases audzēkņiem tika noskaidrots, kādas ir auga daļas un kas nepieciešams augam, lai tas varētu augt un attīstīties. Sadaloties pa pāriem izglītojamie iesēja sevis izvēlētos garšaugus podiņā. Tagad klases palodzi rotā skaisti krāsaini podiņi, kurus klases dežurantiem jāuzmana katru dienu. Klasē ar nepacietību tiek gaidīts, kad garšaugi būs izauguši, lai varētu gatavot salātus un maizītes, kuriem pievienot dilles, maurlociņus, pētersīļus, baziliku un oregano, jeb raudeni.

Veidojam apsveikumu kartiņas

Projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, 1.c klasē Arta Beinardta mamma Laura novadīja mājturības mācību stundu rādot, kā veidot apsveikumu kartiņas.
Izlgītojamie ar lielu entuziasmu pievērsās šai nodarbei un daži izveidoja pat vairākas kartiņas saviem mīļajiem.
Paldies Arta mamma par šo radošo mācību stundu un aicinām arī pārējos vecākus iesaistīties mūsu projektā, iejūtoties pasniedzēja lomā.


Ziemassvētku rotājumu meistarklase 1.e klasē

Projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, Paulas mamma Dace Vizbule novadīja mājturības stundu, iepazīstinot pirmklasniekus ar dekupāžas tehniku.
Stundas uzdevums – izveidot divus eglīšu rotājumus.
Izglītojamie ar lielu entuziasmu darbojās pie savu rotājumu veidošanas, lai gan tas prasīja daudz pacietības un uzmanības.
Stundas noslēgumā tapa visu izglītojamo kopdarbs – tējas krūze skolotājai, veidota dekupāžas tehnikā.
Paldies Dacei Vizbulei par šo radošo un izglītojošo mācību stundu!
Laipni aicinām piedalīties projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai”, novadot savu mācību stundu kādā no klasēm.
Interesēties pie pedagogiem, vai sabiedrisko attiecību speciālistes Sanitas Baginskas, epasts: sanita.baginska@bvsk.lv

img_2050img_2051img_2052img_2053img_2054img_2055img_2056img_2057img_2058img_2059img_2060img_2061img_2063img_2065img_2066img_2067


Smilšu glezna – “Mana Latvija”

Mājturības stundā 1. e klases audzēkņi veidoja radošo darbu – smilšu aplikāciju “Mana Latvija”. Idejas tapšanā un realizācijā jāsaka lielu paldies idejas autorei Zanei Pumpurei – Prāmniecei un 1. e klases skolnieka Kriša Ādama Graša mammai Vivitai Grasei.

img_4178img_4183


Iepazīstam profesiju – masieris!

Projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, šodien 4. a klasē viesojās Patrīcijas mamma Aļona Valeina, kura izglītojamiem stāstīja par savu profesiju – masieris.
Improvizētajā mācību stundā uzzinājām, kāda ir masāžas nozīme katra cilvēka dzīvē un kādas problēmas tā var atrisināt. Izrādās, arī imunitātes stiprināšanai masāža var palīdzēt.
Patrīcijas skolasbiedriem bija iespēja izmēģināt rokas masāžas tehniku masējot roku savam draugam. Uzzinājām, ka cilvēka plaukstās ir daudz dažādu punktu, kurus masējot varam uzlabot savu veselības stāvokli. Noskaidrojām, ka vēdera zonā koncentrējas visas emocijas, tāpēc vēdera zonas masāža ir jo īpaši svarīga. Masējot vēderu uzlabojam arī vielmaiņu.
Izglītojamiem tika demonstrēti dažādi palīglīdzekļi masāžas veikšanai – bumbiņas, stieplītes, krēmi un eļļas un abas Katrīnas, vārdadienas gaviļnieces, masāžu izmēģināja uz savas ādas.
Paldies Patrīcijas mammai Aļonai par šo izglītojošo mācību stundu!
Aicinām ikvienu Babītes vidusskolas izglītojamo vecāku, vai absolventu iesaistīties projektā “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai”, lai varētu iejusties pedagoga ādā novadot savu mācību stundu. Aicinām izglītojamiem stāstīt par savu profesiju, vai kādām citām interesantām un aktuālām tēmām. Pieteikties mācību stundas vadīšanai var pie skolas pedagogiem, vai sabiedrisko attiecību speciālistes Sanitas Baginskas.

img_1829img_1830img_1832img_1833img_1834img_1836img_1837img_1838img_1839img_1840img_1843img_1844img_1845img_1847img_1849img_1850img_1858


Babītes vidusskolas absolventes skolā organizē literatūras konkursu

Svinot Dzejas dienas, rudenī mūsu skolā par tradīciju kļuvis kādam izcilam latviešu dzejniekam veltīts  literārais konkurss 9.-12.klasēm. Iepiekšējos divus gadus to kopā ar skolotāju Meritu Meieri  organizēja Anna Sestule un Stefānija Dubra, kas nu jau ir mūsu skolas absolventes – Stefānija studē biologos Latvijas Universitātē, Anna apgūst  audiovizuālo un skatuves mākslu un producēšanu Latvijas Kultūras akadēmijā.

Taču arī šogad literāro konkursu rīkoja Anna un Stefānija (un kopā ar viņām arī Annas māsa Elīza, kas mūsu skolā mācījās līdz 9.klasei un šobrīd apgūst stīgu instrumentu (čella) spēli J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā), tā iesaistoties akcijā ‘’Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai’’.

Mudinot arī citus atbalstīt šo akciju, Anna un Stefānija atbildēja uz dažiem jautājumiem.

Kāpēc arī šogad, kad jūsu ikdiena vairs nenoris Babītes vidusskolā, piekritāt organizēt literāro konkursu? Kā veidojusies jūsu pasākumu organizēšanas pieredze?

Stefānija: Iepriekšējos divus  gadus jau organizēju līdzīgus konkursus, un man ļoti patika to darīt.  Tā ir arī papildu pieredze pasākumu organizēšanā , kā arī  atslodze no universitātē darāmajiem darbiem. Tagad tā  bija arī iespēja biežāk satikt Annu. Konkursu rīkot bija pavisam viegli, jo es mācos no iepriekšējo gadu kļūdām un tagad tās vairs netiek pieļautas.

Mana pieredze ir veidojusies ne tikai no pasākumu rīkošanas, bet arī no piedalīšanās tajos. Pieredze pasākumu organizēšanā man sākās ar ‘’Popielas’’ rīkošanu 9. un 10. klasē, un tā nebija tikai scenārija izdomāšana,tā bija sponsoru meklēšana, vēstuļu sūtīšana, žūrijas meklēšana un video veidošana. 11. un 12. klasē ar Annu organizējām literāros konkursus 9.-12. klašu grupām, kur pašām vajadzēja domāt gan uzdevumus, gan vērtēšanas kritērijus. Šie nav vienīgie pasākumi, jo, iesaistoties skolēnu pašpārvaldē, vienmēr atradās darbi  dažādu pasākumu organizēšanā. Lielu pieredzi esmu ieguvusi no iesaistīšanās Eko padomē un tās vadīšanā. Visu šo pasākumu process ir ļoti laikietilpīgs, bet tas ir interesants, un vienmēr es esmu ieguvusi daudz jaunu zināšanu un prasmju.

Anna:  Kad piedāvāja organizēt pasākumu, uzreiz teicu “jā”, jo vēl vidusskolas un pamatskolas laikā man patika organizēt dažādus pasākumus un konkursus kopā ar Stefāniju. Katrs pasākums, ko organizējam, dod jaunu skatu un prasmes citu  pasākumu organizēšanā. Tā ir lieliska pieredze un veids, kā izkāpt ārpus savas komforta zonas. Jau kopš 9. klases organizējām dažādus konkursus saviem skolas biedriem, kā “POP iela”, Dzimtās valodas dienas, aktīvi iesaistījāmies skolēnu pašpārvaldē, tādējādi padarot savu un, cerams, arī citu skolas dzīvi interesantāku un krāsaināku.

Kas sagādā prieku, organizējot dažādus pasākumus?

Stefānija: Lielākais prieks vienmēr ir par to, ja pasākums ir izdevies. Protams, vienmēr jau var atrast trūkumus, ko varētu uzlabot. Man ir arī prieks par to, ka no pasākumu rīkošanas esmu daudz ko ieguvusi. To spēju novērtēt tikai tagad. Man ir uzlabojušās komunikācijas prasmes (ja agrāk bija bail zvanīt kādiem sponsoriem vai cilvēkiem, lai uzaicinātu žūrijā, tad tagad man tas nesagādā problēmas). Es esmu ieguvusi arī jaunus sakarus, es zinu, kā pareizi rakstīt vēstules sponsoriem,  esmu kļuvusi drosmīgāka. Pasākumu organizēšana ir milzīga vērtība. Vēl liels prieks ir, ja pasākums tiek labi novērtēts un citi to ir izbaudījuši ar lielāko prieku.

Anna: Man vislielākais prieks par to, ka ar katru pasākumu mums, manuprāt, izdodas arvien labāk un arī klašu priekšnesumu kvalitāte kļūst arvien labāka. Prieks par gūto pieredzi , arī par kļūdām, kas ļauj  mācīties  gan organizēt, gan vadīt. Pasākuma sagatavošanas process vairāk neprasa tik lielu uztraukumu. Vienmēr priecājos, ka skolas biedriem ir iespēja iejusties citā laikā un radoši izpausties lielākas auditorijas priekšā.

Kas vislabāk patika šogad – Aleksandram Čakam veltītajā konkursā?

Stefānija: Man patika, ka arvien vairāk klašu domā, lai sagatavotie mājasdarbi – priekšnesumi būtu interesanti, un visi tiešām bija sagatavojušies konkursam,  ko es vairs nerīkoju kā Babītes vidusskolas skolniece, bet kā absolvente, un tas ir mazliet citādāk, gribētu teikt, ka pat vieglāk.

Anna:  Vienmēr, organizējot kādu pasākumu, gūstu daudz jaunu zināšanu, un katrs pasākums `nāk` arvien vieglāk- iepriekš gūtās pieredzes dēļ. Skolas biedru gatavotie priekšnesumi kļūst kvalitatīvāki. Man patīk, ka katrā pasākumā ir jauni uzdevumi. Pozitīvi, ka dalībnieki ir gatavojušies zināšanu un erudīcijas pārbaudei un padomājuši par  savu tēlu.

Kā pasākumu organizēšanā gūtā pieredze noder tagad – studijas uzsākot?

Stafānija:  Pasākumu organizēšanas pieredze tiešām noder, jo jau esmu organizējusi pirmo pasākumu – “Bio nakti”, kas obligāti ir jārīko biologu pirmajam kursam. Es iesaistos arī studentu pašpārvaldē, lai neaizmirstu jau iegūto pieredzi un papildinātu savas zināšanas šajā jomā, jo tās vienmēr noder, neatkarīgi no tā, kur un ko es mācos.

Anna: Mācos   audiovizuālo un skatuves mākslu un producēšanu, un manis izvēlētā mācību programma ir cieši saistīta ar organizēšanu. Pasākumu rīkošanas pieredze man devusi pašpārliecinātību un ticību saviem spēkiem. Zinu, ka visu var sarunāt un ka cilvēki lielākoties, ir atsaucīgi.  Vēlos pateikt paldies skolotājai Meritai Meierei, kura vienmēr bijusi ideju autore un iniciatore mūsu darbībai, piedāvājot palīdzēt rīkot konkursus un vienmēr  uzticoties, ka visu paspēsim izdarīt labi un laikā.


Komponiste palīdz jauniešiem sagatavoties konkursam literatūrā

Dzejas mēneša ietvaros, 14.10.2016 Babītes vidusskolā norisināsies konkurss literatūrā, kas veltīts Aleksandra Čaka 115. dzimšanas dienai.
Pedagoga Diānas Eglītes klase šim uzdevumam pieiet īpaši cītīgi, sev palīgos uzaicinot profesionālu komponisti, aranžētāju, ērģelnieci un savu dziesmu izpildītāju Silviju Silavu, kas ir arī 9.b klases izglītojamā Riharda mamma.
Silvija Silava palīdz jauniešiem sagatavot muzikāli teatrālu priekšnesumu I. Kalniņa un A. Čaka Ormaņa dziesmai. Kopā ar komponisti jaunieši mācās izdziedāt dzeju un plāno savu uzstāšanos.
Novēlam šai lieliskajai komandai veiksmi konkursā un paldies Riharda mammai par iesaistīšanos!

img_0289img_0290img_0291img_0294


Alise Krapāne – mūsu absolvente Vašingtonā

Babītes vidusskolā esam aizsākuši projektu “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai”, kurā katrs interesents var piedāvāt un arī personīgi realizēt savas idejas mācību un klases stundās, dažādos konkursos un tematiskajās pēcpusdienās, radošajās darbnīcās un citos mācību metodiskajos pasākumos.
Viesojoties pie savas ģimenes Latvijā, Babītes vidusskolas absolvente Alise Krapāne atsaucās pedagoģes Meritas Meieres aicinājumam pastāstīt par savu karjeras ceļu 11. klasei, un tā Alise kļuva par mūsu projekta dalībnieci.
Alise jauniešiem stāstīja par savu ceļu uz Vašingtonu un vēlējās iedvesmot mūsu izglītojamos uzdrošināties dzīvē paveikt vairāk.
Absolvējot Babītes vidusskolas 9. klasi, Alise iestājās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Ar pateicību Alise slavē Babītes vidusskolas pedagoģi Ligitu Baleviču, kura sekmējusi zināšanas matemātikā, kas tālāk pavēris viņas ceļu uz Rīgas 1. ģimnāziju.
Pēc Rīgas 1. ģimnāzijas, Alise turpināja studijas Kultūras akadēmijā, Starpkultūru sakaru programmā.
Pāris gadus pēc studijām Alise kopā ar draudzenēm izmēģināja savus spēkus uzņēmējdarbībā, Rīgā atverot mūzikas un mākslas galeriju „DAD cafe”, kurā uzstājies pat populārais īru mūziķis Damian Rice. (Uzstāšanās ierakstu var apskatīt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=gFa3yClGErw).
Izturot konkursu praktizēties The Leadership Intitute, kas veic politisko un sabiedrisko aktīvistu praktisku apmācību, Alise nokļuva Vašingtonā.
Amerikā iegūtā pieredze Alisi iedvesmoja šajā valstī iegūt maģistra grādu. Viņa uzsāka mācības Regent University, apgūstot valsts pārvaldību un starptautiskās attiecības. Pabeidzot pirmo macību semestri ar izcilību, augstskolas vadība piešķīra viņai stipendiju un piedāvāja kļūt par dekāna pētniecisko asistenti.
Pēc studijām Alise uzsāka darbu Vašingtonā, strādājot Apvienotajā Baltiešu komitejā (Joint Baltic American National Committee – JBANC). Pārstāvot Amerikas baltiešu centrālās organizācijas, JBANC koordinē to aktivitātes Vašingtonā un interešu pārstāvniecību ASV valdībā saistībā ar Latviju, Lietuvu un Igauniju.
Šobrīd Alise strādā Latvijas Ārpolitikas institūtā, veicot analītiskus pētījumus par Latvijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem un sadarbību ar ASV. Pārstāvot institūtu, Alise sezonāli uzturas Vašingtonā.
Alise katram jaunietim iesaka izmantot iespēju piedalīties studiju apmaiņas programmās, darboties ārpusskolas aktivitātēs, interesēties par studiju iespējām ārvalstīs. Iespēju ir daudz vairāk, nekā šķiet.
Salīdzinot amerikāņus ar latviešiem, Alise atzīmē, ka mūsu tautiešiem vajadzētu vairot savu pašapziņu, jo mums ir tik daudz, ar ko lepoties.
Ar savu stāstījumu Alise aizrāva jauniešus, mudināja viņus domāt globālāk. Varbūt tieši Alises stāstījums motivēs kādu no mūsu izglītojamiem uzdrīkstēties un sasniegt vairāk.
Projektu „Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” turpināsim arī jaunajā mācību gadā, tādēļ, aicinām atsaukties tos interesentus, kuri būtu gatavi pastāstīt par savu nodarbošanos, vai vērtīgo dzīves pieredzi, lai iedvesmotu mūsu skolēnus un paplašinātu viņu redzesloku.
Interesentus projektam lūgums pieteikties pie klašu audzinātājiem, vai Sabiedrisko attiecību speciālistes Sanitas Baginskas, epasts: sanita.baginska@bvsk.lv.

Alise Krapane


Arborists 1.c klasē!

Projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai”, 1. c klasē, kuras audzinātāja ir Kristīne Jukša, ciemojās Kārļa tētis Edgars Neilands, kurš ir arborists, dārznieks un uzņēmuma Labie koki valdes loceklis.
Izglītojamiem Kārļa tētis stāstīja daudz interesanta par kokiem – kā noteikt to vecumu, kā pareizi tos audzēt, veidot lapotni un cik svarīgi ir par kokiem rūpēties.
Sakām lielu paldies par šo izglītojošo mācību stundu!
Lai mūsu jaunieši un arī pedagogi taptu pieredzes un jaunu atziņu arvien bagātāki, aicinām katru ieinteresēto vecāku vai absolventu, piedāvāt un arī personīgi realizēt savas idejas mācību stundās, klases stundās, dažādos konkursos un tematiskajās pēcpusdienās, radošajās darbnīcās un visa cita veida mācību metodiskajos pasākumos.

Interesentus lūgums pieteikties pie Sabiedrisko attiecību speciālistes Sanitas Baginskas: sanita.baginska@bvsk.lv, vai arī vērsties pie pedagogiem!

20160526_08304920160526_08325120160526_08363520160526_08400320160526_084123


 Veidojam dizainu burciņām!

Aprīļa noslēgums bija īpaši košs 3. c klasē, kuras audzinātāja ir Daiga Sīpola. Ciemos pie izglītojamiem bija Līnas mamma Indra Liepa kopā ar savu draudzeni Edīti, lai stāstītu un praktiski demonstrētu burciņu dizaina veidošanas iespējas.

Košos izejmateriālus radošajai meistarklasei bija sarūpējuši paši izglītojamie kopā un Līnas mamma.

Paldies meistarklases vadītājām par radošo mācību stundu!

DSC_5453DSC_5452


Uzzinām par teātri!

Pie mums, Babītes vidusskolā, dažās mācību stundās izglītojamie arī dzied, dejo, smejas un lustējas! Jā, kāpēc gan ne? Jo arī atraktīvi pasniedzot mācību materiālu var paplašināt izglītojamo zināšanas.
Projekta Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai ietvaros, 1. d klasē viesojās Patrīcijas Rugājas mamma Māra Vilciņa – Rugāja.
Patrīcijas klasesbiedriem tika stāstīts par to, kā ir radies teātris, kādi ir teātra svarīgākie elementi un kuras izrādes būtu vērts noskatīties bērniem.
Jautrākam noskaņojumam bērniem bija iespēja iejusties dažādos tēlos izmantojot sejas maskas un saprast atšķirību, kā teātra apmeklētāji aktieri uztver ar un bez atribūtiem.
Jautri, izzinoši un iedvesmojoši!
Mācību gada beigās izglītojamie saņems “Mazo aktieru skolas” diplomu, to stingri piesolīja Māra Vilciņa – Rugāja.
Bērniem un mācību stundas pasniedzējai bija vienošanās, ka tiekoties jau otrajā klasē, izglītojamie pastāstīs, kādas izrādes ir apmeklējuši.
Vecāki, sarosieties un sāciet pētīt teātru repertuāru!
Atgādinām, ka projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros ikvienam vecākam vai absolventam ir iespēja kaut uz mirkli kļūt par pedagogu, izstrādāt un vadīt mācību stundu mūsu skolā par dažādām neparastām un aizraujošām tēmām.
Vecāki un absolventi, kuri ir ieinteresēti vadīt mācību stundu Babītes vidusskolā, tiek aicināti sazināties ar sabiedrisko attiecību speciālisti Sanitu Baginsku, sūtot ziņu uz elektroniskā pasta adresi: sanita.baginska@bvsk.lv, vai arī vērsties pie pedagogiem!

DSC_0198DSC_0199DSC_0200DSC_0202DSC_0204DSC_0207DSC_0209980160_1770524789843165_6876762003765484533_o12525638_1770524706509840_8830476276297308045_oDSC_0213DSC_0214 (1)DSC_0218DSC_0219 (1)


Pavisam īsi, bet izzinoši un veselīgi par pirts lietām…

Neilgi pirms pavasara brīvdienām, projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, 1. d klasē, kuras audzinātāja ir Arnija Maļinovska, viesojās izglītojamās Nikolas Onkeles mamma Baiba, kura izglītojamiem stāstīja par savu aizraušanos ar pirts lietām.
Nikolas klasesbiedriem bija iespēja uzzināt, kā un no kādiem materiāliem tiek taisītas pirts slotas, cik grādu temperatūrā ieteicams pērties un kāpēc vajag iet pirtī. Izrādās, lielākā daļa bērnu ar pirts lietām vairāk vai mazāk jau bija pazīstami, tāpēc labprāt dalījās savos iespaidos un pirts piedzīvojumos.
Liels piedzīvojums garšas kārpiņām bija pirts skrubīšu sastāvdaļu izgaršošana, jo viss, kas ir dabīgs, taču ir arī ēdams!
Paldies Nikolas mammai Baibai par veselīgo, atraktīvo un izglītojošo mācību stundu!

f1DSC_4635DSC_4638DSC_4640DSC_4642DSC_4645DSC_4646DSC_4647DSC_4648999231_1766152543613723_8265217630440712504_n


 Mežrozīšu produktu degustācija 4. a klasē

Vecāku vadītā mācību stunda par veselīgiem našķiem reizē bija iecerēta arī kā produktu, kuru sastāvā ir mežrozīšu paaugļi, degustācija.
Pirmo bērni degustēja karsto Ziemassvētku dzērienu, tad tika nobaudītas sukādes, zefīrs, ievārījums un citi gardi un veselīgi našķi.
Kristapa mamma Inga izglītojamiem vēlējās uzsvērt, ka pastāv arī veselīgi našķi, un aicināja nopietni padomāt, kādus saldumus ikdienā lietot.
Izglītojamiem tika stāstīts, ka iepirkties var ne tikai lielveikalos, jo vērtīgus, labus un veselīgus produktus var iegādāties arī eko veikalos un dažādos tirdziņos.
Vitamīnu bumba īsi pirms brīvlaika – kas var būt labāks par to?
Atgādinām, ka projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros ikvienam vecākam vai absolventam ir iespēja kaut uz mirkli kļūt par pedagogu, izstrādāt un vadīt mācību stundu mūsu skolā par dažādām neparastām un aizraujošām tēmām. Projekts norisinās līdz šī gada 14.martam.
Vecāki un absolventi, kuri ir ieinteresēti vadīt mācību stundu Babītes vidusskolā, tiek aicināti sazināties ar sabiedrisko attiecību speciālisti Sanitu Baginsku, sūtot ziņu uz elektroniskā pasta adresi: sanita.baginska@bvsk.lv!

1074001_1763969213832056_1874808221054304120_o12823278_1763969427165368_3851674557215660164_o12819404_1763969430498701_1409470415049237571_o12823302_1763969420498702_8197153190002023452_o1933371_1763969450498699_8480183051579817425_o12794910_1763969493832028_7503389813970685815_o12829262_1763969533832024_6110143668507470874_o


Starp mums, meitenēm, runājot…

Turpinot projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” aktivitātes, 9. ma klasē, kuras audzinātāja ir Anita Švītiņa, nesen viesojās izglītojamās Alises Grotas mammas uzaicinātā psiholoģijas zinātņu maģistre Diāna Feldmane.

Draudzīgā un nepiespiestā gaisotnē psiholoģijas zinātņu maģistre klases meitenēm stāstīja par katrai pusaudzei aktuālo – attiecībām ar pretējo dzimumu un sievietes veselību. Kā atšķirt iemīlēšanos no īstas mīlestības? Kurā attiecību fāzē uzsākt tuvību, un kādas var būt sekas? Kādu iespaidu uz veselību atstāj seksuāli transmisīvās slimības un aborta veikšana?

Meitenes aizrautīgi dalījās ar saviem viedokļiem un dzīves skatījumu par laulību, ģimeni un savstarpējām attiecībām – par tēmām, kuras parasti tiek izrunātas tikai tuvu draudzeņu pulciņā.

Paldies Diānai Feldmanei par šo vērtīgo, sirsnīgo un izglītojošo mācību stundu, kas būs noderīga katras jaunās sievietes dzīvē!

Atgādinām, ka projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, ikvienam vecākam vai absolventam ir iespēja kaut uz mirkli kļūt par pedagogu, izstrādāt un vadīt mācību stundu mūsu skolā par dažādām neparastām un aizraujošām tēmām. Projekts norisinās līdz šī gada 14.martam.

Vecāki un absolventi, kuri ir ieinteresēti vadīt mācību stundu Babītes vidusskolā, tiek aicināti sazināties ar Sabiedrisko attiecību speciālisti Sanitu Baginsku, sūtot ziņu uz elektroniskā pasta adresi: sanita.baginska@bvsk.lv!

D1D2d5D4


Šodien sākumskolā viesojas inženieris!

Šodien, projekta “Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, 3.a klasē, kuras audzinātāja ir Ināra Dubra, viesojās skolnieka Olivera tētis Verners Rugājs, savā mācību stundā stāstot par inženiera profesiju.

Izglītojamie tika iepazīstināti ar viduslaiku itāļu matemātiķi Leonardo Fibonači un viņa izveidoto skaitļu spirāli. Praktiskā darbībā bērni pārliecinājās, ka skaitļi un matemātika ir mums visapkārt, aizrautīgi tika mērīti teju visi priekšmeti, kas atradās klasē.

Olivera tētis demonstrēja excel tabulas, diagrammas, dažādus attēlus un video. Redzēto izglītojamie varēja salīdzināt ar mācību stundās apgūto.

Bērni iepazinās arī ar Leonardo da Vinči interesantajiem, bet tā arī dzīvē nerealizētajiem izgudrojumiem. Vai kāds no jums, piemēram, zināja, ka savulaik ģeniālais renesanses dižgars bija izgudrojis pat savu tanku?  Vēl bērni apguva arī SOS signālu – uzzināja, ko tas nozīmē, kā tiek tulkots un kā rakstīts Morzes ābeces versijā.

Interesanti, izzinoši un izglītojoši! Liels PALDIESOlivera tētim Verneram Rugājam par Babītes vidusskolai un izglītojamiem veltīto laiku!

Atgādinām, ka projekta “ Vecāki un absolventi Babītes vidusskolai” ietvaros, ikvienam vecākam vai absolventam ir iespēja kaut uz mirkli kļūt par pedagogu, izstrādāt un vadīt mācību stundu mūsu skolā par dažādām neparastā, aizraujošām un intriģējošām tēmām. Projekts norisinās līdz šī gada 14.martam.

Vecāki un absolventi, kuri ir ieinteresēti vadīt mācību stundu Babītes vidusskolā, tiek aicināti sazināties ar pedagogu un Skolas padomes darba koordinatori Anitu Švītiņu, sūtot ziņu uz elektroniskā pasta adresi: anita.svitina@bvsk.lv!

f3F1DSC_0194F2DSC_0186

Pēdējais atjaunošanas datums: 15.12.2017 15:29
atpakaļ