Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

Vienpadsmitās klases izglītojošā lekcijā tiekas ar ES aģentūras BEREC biroja pārstāvi Dinu Moricu

16.11.2021 12:04

Rit “patriotisma mēnesis”, kurā, svinot Latvijas Republikas izveidi un pastāvēšanu, varam veltīt laiku arī pārdomām par demokrātisku valsts pārvaldi pagājušajā gadsimtā, tagad un nākotnē. Šādās noskaņās aizvadītajā nedēļā, 9. un 10. novembrī, Babītes vidusskolas vienpadsmitās klases piedalījās vieslektores, Eiropas Savienības aģentūras BEREC biroja pārstāves Dinas Moricas vadītajā nodarbībā “Demokrātija un tiesiskums Eiropas Savienībā”.

            Tā norisinājās kursa “Vēsture un sociālās zinātnes I” ietvaros, jauniešiem tādējādi gūstot iespēju ne tikai paplašināt savas zināšanas par Eiropas Savienības uzbūvi, kompetenču sadali, kā arī vispārējiem darbības principiem, bet arī iesaistīties diskusijā par tādiem aktuāliem jautājumiem kā cilvēktiesību nodrošināšana, ES kopējā ārpolitika un drošībās politika un citiem.

            Lūk, dažas vienpadsmito klašu skolēnu atziņas pēc aizvadītās nodarbības:

  • “Bija interesanti klausīties lekciju, jo par to runāja jomas speciāliste”
  • “Biju gandarīta par šādu prezentāciju/lekciju, jo pati esmu domājusi un plānoju par darbu politikā, tādēļ noteikti bija noderīgi paklausīties un uzzināt ko jaunu”
  • “Šī nodarbība bija vērtīga, jo esmu vairāk uzzinājusi par to kā ES strādā un kādi ir tās pienākumi. Nākotnē tas man palīdzēs labāk apdomāt par kuriem cilvēkiem es balsotu un kā Latvija sevi pārstāv ES.”
  • “Man palika atmiņā viņas ieteikums būt aktīviem un sociāliem, piedalīties vēlēšanās un izteikt. Viņa (Dina Morica) arī ļoti labi paskaidroja šo īpašību nozīmīgumu mūsu ikdienā”
  • “(..) vajag runāt par savām idejām un būt drošam par to, ko dari”
  • “Manuprāt, šādi pasākumi būtu ļoti vajadzīgi un ieinteresējoši arī par citām tēmām”

Nudien, cik skaisti!

            Pēc aizvadītās nodarbībās, vieslektore ar vēstures un sociālo zinātņu skolotāju Kristu Kristiānu Kristapsoni dalījās savā neslēptajā priekā un pārsteigumā par Babītes vidusskolas jauniešu ieinteresētību visdažādākajās politiskajās norisēs. Kā atzina Dina Morica: “Vakardienas lekcijā, šodien (..) bija ļoti forši jautājumi! Es priecājos, ka jaunieši tiešām izrāda interesi. Īpaši man patika tas vissarežģītākais jautājums par to, kā nepieļaut, lai arī Latvijā nenotiktu kādi nedemokrātiski procesi. Varēja redzēt, ka jauniešiem tiešām tas rūp un viņi grib zināt, kādas tad ir tās iespējas. Un super! Tas nozīmē, ka jaunieši arī mūsdienās par to domā, jautā!”

Prieks par produktīvajām un vērtīgajām nodarbībām!

Informāciju sagatavoja: vēstures un sociālo zinātņu pedagoģe Krista Kristiāna Kristapsone

Pēdējais atjaunošanas datums: 16.11.2021 12:04
atpakaļ