Sestdiena, 2022. gada 21 . maijs

Vārds diena: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

  • -A
  • A
  • +A

PROJEKTS “LABBŪTĪBAS CEĻA KARTE”

22.12.2021 10:04

Četri Babītes vidusskolas jaunieši, Diāna Sauša, Elīza Bērziņa, Melānija Krista Lubiņa un Emīls Erciņš, kopā ar projektu vadītāju Dagniju Rogu, uzrakstīja projektu Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras rīkotajā projektu konkursā “Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” un ieguva finansējumu projektā aprakstīto aktivitāšu īstenošanai. 

“Labbūtības ceļa kartes” veidošanā, jaunieši pievērsa pastiprinātu uzmanību jautājumiem, kas attiecas uz ēšanas traucējumiem jauniešu vidū. Projekta aktivitāšu mērķis bija likt skolēniem aizdomāties par problēmu cēloņiem un veidiem kā tos risināt, veicinot jauniešu apziņu par problēmas atzīšanu un nepieciešamību to risināt. Aktivitāšu mērķis bija veicināt vienlīdzību klasēs un apziņu par katra skolēna ietekmi uz problēmas risināšanu. Aktivitātes tika veidotas atbilstoši klašu grupām 3.-4., 5.-6., 8.-9. un 10.-12. klasēm.

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus, izdevās īstenot vien dažas no projektā plānotajām aktivitātēm 3. un 5. klašu skolēniem. 3.klasēs jaunieši lika skolēniem uzzīmēt emocijas, izmantojot viņiem zināmos ēdienus un paskaidroja, kāpēc noteikti ēdieni asociējas ar konkrētām emocijām, aicinot domāt līdzi tam, ko skolēni lieto uzturā, kad viņos virmo noteiktas emocijas. 5.klašu skolēniem tika sīkāk pastāstīts par šķīvja principu – tā būtību, efektivitāti un dažādiem šķīvju principu veidiem, balstoties uz katra individuālajām ēdienu preferencēm (veģetāriešiem, vegāniem un tamlīdzīgi). 

Lai arī projekta ietvaros aktivitātes var īstenot tikai līdz 2021.gada 31. decembrim, jaunieši ir apņēmības pilni projektā aprakstītās aktivitātes īstenot arī nākamajā mācību semestrī, lai turpinātu atbalstīt skolēnus un izglītotu viņus par veselīgas ēšanas un dzīvesveida principiem.


Pēdējais atjaunošanas datums: 07.01.2022 09:24
atpakaļ