Svētdiena, 2024. gada 14 . jūlijs

Vārds diena: Anvars, Oskars, Ritvars

PHERECLOS

2020.gada decembrī Babītes vidusskola, Rīgas Tehniskās universitātes Bērnu un Jauniešu universitāte, Dansborg skolen (Dānija) un Snitfladen (Dānija) uzrakstīja un pieteica starptautisku projektu “PARTNERSHIPS FOR PATHWAYS TO HIGHER EDUCATION AND SCIENCE ENGAGEMENT IN REGIONAL CLUSTERS OF OPEN SCHOOLING” (PHERECLOS), kurā jauniešiem no attiecīgajām izglītības iestādēm būtu iespēja apgūt inženierzinātnes starptaustiskā līmenī un doties pieredzes apmaiņā. Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības Horizon 2020 izpētes un inovāciju programmas fonda ar vienošanos Nr. 824630.

2021.gada janvārī projekts tika apstiprināts un februārī notika pirmā tikšanās ar visiem partneriem Zoom platformā, kurā tika atkārtoti projekta mērķi, precizēts projekta plāns un preventīvās darbības projekta īstenošanai. 

Projekta ietvaros tiks veidotas starptautiskas darba grupas par vienotu tēmu, kurās tiks veikti dažādi eksperimenti par noteikto tēmu. Projektā varēs piedalīties jaunieši 12-15 gadu vecumā un dalībnieki tiks nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem materiāliem eksperimentu realizēšanai un prototipu veidošanai. Dalībniekiem ir jābūt ar labām angļu valodas zināšanām un padziļinātu interesi par inženierzinātnēm. Atkarībā no valsts ierobežojumiem un ceļošanas drošības, dalībniekiem būs iespēja doties pieredzes apmaiņā pie Dānijas partneriem, lai pilnveidotu savas zināšanas un iemaņas citā vidē. Projekta ievaros, jaunieši no Dānijas dosies arī pieredzes apmaiņā uz Latviju. 

Sīkāka informācija par nepieciešamajām priekšzināšanām un dalībnieku pieteikšanos projektam sekos martā, pēc partneru otrās attālinātās tikšanās.

______________

RTU sāk starptautisku projektu, lai veicinātu STEM izglītības pieejamību bērniem

2021. gada 21. aprīlī – 22. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte rīkos pirmo starptautisko nodarbību Latvijas un Dānijas skolēniem, dodot startu projektam «Phereclos». Tā mērķis ir veicināt atvērtās skolas kultūru Latvijā, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) izglītības pieejamību un jauniešu iesaisti zinātnē.

Eiropas Savienības projektu Latvijā īsteno RTU Bērnu un jauniešu universitāte sadarbībā ar Babītes vidusskolu, partneri Dānijā ir Dansborgskolen, skola no Vīborgas pašvaldības, un organizācija «KlimaZirkus». «KlimaZirkus» palīdz skolēniem kopīgi ar vietējo uzņēmumu mentoriem veidot vides ilgtspējas un inovāciju projektus, kas iemāca prasmes risināt problēmas un spējas interpretēt pasauli, izmantojot daudzveidīgus rīkus.

Projektā BJU mācībspēki vadīs nodarbības un eksperimentus Latvijas un Dānijas skolēniem, kā arī uzlabos tehniskās iespējas un prasmes veidot bērniem un jauniešiem arvien interesantākas un noderīgākas nodarbības.

Pirmo starptautisko nodarbību Babītes vidusskolas un Dansborgskolen skolēniem vadīs BJU pasniedzēja, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studente Margarita Jegorova. Tā būs veltīta ūdenim – skolēni veiks dažādus eksperimentus, izmantojot priekšmetus un izejvielas, kas katram pieejamas mājās, noskaidros dažādas sakarības un caur darbošanos iegūs jaunas zināšanas. Piemēram, skolēni eksperimentā centīsies noskaidrot, vai pašu spēkiem var imitēt lietu.

Šopavasar plānotas vēl vairākas nodarbības, kas ļaus iegūt jaunas zināšanas par raķetēm un fiziku. Tās paredzētas 12 līdz 14 gadus veciem skolēniem.

“Atvērtās skolas princips paredz transformēt mācību pieejas un skolas ikdienu, izmantojot resursu un idejas, kas sasaucas ar vietējās sabiedrības un apkārtējās vides izaicinājumiem. Tiek atbalstīta ārējo ekspertu iekļaušana mācību procesā, brīvāka pieeja attiecībā uz nodarbību norises vietu, piemēram, nodarbības var rīkot digitāli, ārpus klases, kā arī veicināta mācīšanās darot,” skaidro RTU Bērnu un jauniešu universitātes vadītāja Zanda Krancmane.

” Ir patiess prieks un gandarījums, ka Babītes vidusskolas skolēniem ir iespēja piedalīties projektā un iegūt pieredzi inženierzinātnēs neikdienišķā vidē, vienlaicīgi pilnveidojot arī savas angļu valodas prasmes. Tā kā Babītes vidusskola Bērnu un jauniešu universitātē piedalās pirmo gadu, šis ir labs pamats kā stiprināt sadarbību un veicināt tās turpmāko attīstību,” stāsta Babītes vidusskolas projektu vadītāja Dagnija Roga.

RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. Nodarbības notiek Rīgā, Ogrē, Ādažos un Babītē. Vairāk informācijas – www.rtu.lv/lv/bju

«Phereclos» ir Eiropas Savienības projekts, ko īsteno daudzās Eiropas valstīs, balstoties bērnu un jauniešu universitāšu pieredzē un mazinot institucionālās robežas starp universitāti un sabiedrību. Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas īsteno projektu.

Pēdējais atjaunošanas datums: 21.04.2021 12:40
atpakaļ