Trešdiena, 2019. gada 13 . novembris

Vārds diena: Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija

Klāt rudens un lielās lasīšanas laiks!

Skolas bibliotēkā ir jaunā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcija!
Aicinām aktīvi lasīt un elektroniski aizpildīt anketas par 6 izlasītajām bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatām! Anketas jāaizpilda līdz jaunajam gadam, piekļuves kodu var saņemt bibliotēkā!
Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībniekiem būs pārsteiguma balvas un atzinības raksts! Noslēguma pasākumā plānota tikšanās ar grāmatu autori Ilzi Pastori!

No 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā ir Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un, kopš 2007. gada, tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

Kopš pirmsākumiem, kad programmā piedalījās ap 100 dalībnieku, tā ir piesaistījusi lasītāju tūkstošus. 2016. gadā tie bija jau 20 000 lasītāji no 712 Latvijas bibliotēkām un skolām, kā arī 54 nedēļas nogales skolām 22 pasaules valstīs.

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

Vairāk par programmu var uzzināt šeit: https://www.lnb.lv/lv/aktuali/lasisanas-veicinasanas-programma-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija .

Pēdējais atjaunošanas datums: 20.09.2019 07:53