Piektdiena, 2024. gada 21 . jūnijs

Vārds diena: Egita, Emīls, Monvīds

Baltijas Jūras projekts

No 2018. gada pavasara Babītes vidusskola iesaistās Baltijas jūras projektā.  Baltijas jūras projekts (BSP) ir dibināts 1989. gadā kā UNESCO Asociēto skolu projekts, kurā darbojas skolas no Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas.

Projekta mērķis ir veidot skolēnu izpratni par zinātnisko, sociālo un kultūras aspektu ietekmi uz cilvēku un dabu, attīstīt skolēnu spējas pētīt vides izmaiņas un palielināt skolēnu apzināšanos par vides problēmām Baltijas jūras apkārtnē. BSP pašreiz ir iesaistījušās 18 Latvijas skolas.

________

2021./2022. MĀCĪBU GADS

UNESCO Baltijas jūras projekta WebQuiz 2021 viktorīna ik gadu piesaista erudītus jauniešus visā Baltijas jūras reģionā, kam nav vienaldzīgi klimata pārmaiņas procesi.

Šī gada tēma bija “Klimata pārmaiņas un migrācija”, kurā piedalījās 3790 izglītojamie no astoņām pasaules valstīm, bet visplašāk bija pārstāvēta Latvija un Lietuva. Viktorīna norisinājās trīs vecuma grupās: 10-13 gadi, 14-16 gadi un 17-19 gadi, no kuriem divi simti divdesmit dalībnieki startēja zem Latvijas karoga, no tiem deviņdesmit seši pārstāvēja Babītes vidusskolu.

Babītes vidusskolas izglītojamie parādīja lieliskas zināšanas par Baltijas jūras ekosistēmām un prezentēja izcilu sapratni par vides ilgtspējīgu attīstību.

Atspoguļosim Babītes vidusskolas viktorīnas rezultātus pa vecuma grupām:

Liels paldies angļu valodas pedagogiem, kuri katru gadu mudina izglītojamos iesaistīties viktorīnā!

—————————————————————————————————————-

2020./ 2021. MĀCĪBU GADS

Ūdens dienas aktivitātes

Babītes vidusskolas 7.klases izglītojamie piedalījās Baltijas jūras projekta organizētajā idiomu aktivitātē Ūdens dienas ietvaros. Viņu uzdevums bija salīdzināt dažādas idiomas angļu valodā un latviešu valodā, kurās ir ietverta ūdens tēma. Neliels ieskats, kā skolēniem veicies:

Anna Puriņa 7.ma klase
Kristiāna Stīpniece, Beāte Krieviņa 7.ma klase
Nellija Lapsa, Alise Upīte, Arianna Matjušenko 7.ma klase
Fēlikss Krievs 7.ma klase

___________

Baltijas jūras projekta starptautiskā viktorīna par Baltijas jūru

Babītes vidusskolas izglītojamie no 15.oktobra līdz 15.decembrim piedalījās Baltijas jūras projekta starptautiskajā viktorīnā. Viktorīna norisinājās angļu valodā un tajā bija dažādi jautājumi par Baltijas jūru. Piedaloties viktorīnā, izglītojamie varēja meklēt informāciju internetā, tā parādot savu prasmi sameklēt nepieciešamo informāciju, atlasot to un attīstot arī kritisko domāšanu.

Baltijas jūras projekta viktorīnā Babītes vidusskolas izglītojamie piedalījās jau trešo gadu pēc kārtas.  Viktorīnu organizēja Igaunijas Baltijas jūras projekta koordinatore Gedy Matisen sadarbībā ar Igaunijas Izglītības un pētniecības ministriju. Viktorīnā piedalījās 3748 dalībnieki no 8 dažādām pasaules valstīm. Dalībnieku skaits šogad ir trīs reizes lielāks nekā iepriekšējā gadā. No Latvijas kopā piedalījās 230 dalībnieku. Pirmo gadu viktorīna bija veidota trim vecuma grupām.

 Babītes vidusskolā visaktīvākā bija vecuma grupa no 10 – 13 gadiem, kur maksimālo punktu skaitu ieguva Alise Krastiņa un Nellija Lapsa, ļoti labus rezultātus uzrādīja arī Alika Pugeja, Alise Estere Vairoga, Arianna Matjušenko, Darens Ozols, Dāvis Legzdiņš, Kate Klincāne , Roberts Kriškāns, Megija Puriņa, Ziyue Wang, Valeriia Repan, Anastasiia Repan, Mārtiņš Skrastiņš, Emīlija Ilva Aršauskas, Emīlija Kārkliņa un Emīlija Strauta. Vecuma grupā no 14 – 16 gadiem ļoti labus rezultātus uzrādīja Agnese Ose, Darels Uļjanskis, Sabine Pabērza un Martins Vagins. Un vecuma grupā no 17 – 19 gadiem ļoti labus rezultātus uzrādīja Anna Elizabete Rumba, Dāvis Filipjonoks, Aurēlija Morica un Valters Pēteris Bāns.

Paldies angļu valodas pedagogiem un sveicam izglītojamos ar panākumiem!

____________________________________________________________________________

2019./2020. MĀCĪBU GADS

Baltijas jūras projekta viktorīna

Šogad Baltijas jūras projekta ietvaros Babītes vidusskola jau otro gadu pēc kārtas piedalījās Baltijas jūras projekta angļu valodas tiešsaistes viktorīnā par vides jautājumiem. Šogad kopā piedalījās 1172 izglītojamie no 8 pasaules valstīm 72 dažādām skolām (Igaunija, Latvija, Krievija, Polija, Vācija, Dānija, Somija un Lietuva). Vislabākos rezultātus no Babītes vidusskolas uzrādīja 9.ma klases izglītojamais Gustavs Olivers Rikšis, kurš ieguva 71 punktu no 100 iespējamajiem. Un Latvijā tas ir otrais labākais rezultāts no  159 izglītojamajiem un tā ir 27. vieta pasaulē kopvērtējumā. No Babītes vidusskolas pavisam piedalījās 69 izglītojamie. Labus rezultātus uzrādīja arī Kristofers Bukovskis,  Reinis Molodcovs,  Edvards Ivahovs , Lauma Paleja,  Ralfs Ēvalds,  Augusts Kārlis Kristlībs,  Madara Brasliņa  un  Markuss Mariuss Veilands.  

Projekta “Jauniešu apziņas celšana par Baltijas jūras un Latvijas iekšzemes ūdeņu bioloģisko daudzveidību” noslēguma konference

10. decembrī Rīgā, sporta kompleksā un viesnīcā “Ķeizarmežš” astoņi 6. a klases izglītojamie ( L. Auziņa, B.Krieviņa, A. Krastiņa, D.Osīte, L.Reine, M.Reķe, E. Teice, E. Ķiģelis) un dabaszinību pedagogs Z. Jonušaite piedalījās projekta “Jauniešu apziņas celšana par Baltijas jūras un Latvijas iekšzemes ūdeņu bioloģisko daudzveidību” projekta nr. 1-08/45/2019 noslēguma konferencē, kuru organizēja Pasaules Dabas fonds.
Izglītojamie uzzināja par šodienas aktualitātēm vides sektorā, iesaistījās diskusijā ar Matīsu Žagaru ( Vides Risinājumu institūta vadošais pētnieks) par tēmu  “Tev nerūp bioloģiskā daudzveidība? Pretargumenti no jūrām” un  Martu Dieviņu (Vides Risinājumu institūta pētniece) par tēmu  “Tev nerūp bioloģiskā daudzveidība? Pretargumenti no saldūdeņiem”. Izglītojamie iesaistījās interaktīvā galda spēlē “Ūdenstopija” un “Dabas viktorīnā”. 

Neriņas upes kvalitātes izpēte

16. oktobrī 6. a klases izglītojamo grupa, sākumskolas ekopadomes pārstāvji un dabaszinību pedagogs Zina Jonušaite iesaistījās Neriņas upes izpētes pasākumā, kuru vadīja Magda Jentgena – Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja (Pasaules Dabas fonds), Elīna Pekšāne – izglītības eksperte (Pasaules Dabas fonds),  Marta Dieviņa – pētniece, Matīss Žagars – vadošais pētnieks, Madara Medne-Peipere – pētniece.

Pasākuma mērķis bija noskaidrot Neriņas upes kvalitāti.
Neriņas upē izglītojamie atrada augus un dzīvniekus, noskaidroja to nosaukumus, izmērīja upes ātrumu, noteica apēnojumu.

Baltijas jūras projekta vasaras skola

2019.gada vasarā skolas komanda piedalījās Baltijas jūras projekta Vasaras skolā. Skolnieces Tīna Muceniece, Aleksandra Ļubenko, Elizabete Bračka un dabaszinību skolotāja Zina Jonušaite piedalījās Vasaras skolas organizētajās nodarbībās Rūjienā un tās apkārtnē.

Dziedāšana, dejošana, fotografēšana un Rūjienas pilsētas iepazīšana. Viss tika apvienots vienā interesantā un aizrautīgā spēlē ar soļu skaitītāju. Skolu komandas izstaigāja Rūjienu, pildot uzdevumus un apskatot pilsētas nozīmīgās vietas. Tika nogaršots arī Rūjienas jaunais saldējums.

Pasniedzēja Inese Kalniņa foto darbnīcā mācīja pareizi veidot dubulto ekspozīciju un darboties ar programmu ‘’Snapseed’’.

Notika ekspedīcija “Kājām gaisā” Endzeles muižas apkārtnē, kuru vadīja zinātnieks Viesturs Vintulis. Ar speciālu ierīci dalībnieki klausījās sikspārņu radītajās skaņās un vēroja viņu vakara lidojumus pēc barības.

Kas dzīvo Rūjas upē? To visiem vajadzēja noskaidrot. Apbruņojušies ar dažādiem instrumentiem, skolēni un skolotāji devās uz upi pētīt ūdensdzīvniekus un augus.

Neaizmirstama bija ekskursija uz Ķoņu dzirnavām, kurās demonstrēja vilnas apstrādes paņēmienus un pacienāja ar gardu ēdienu.

Rūjienas vidusskolas skolotāju vadībā projekta dalībnieki izspēlēja saliedēšanas spēles, iegūstot jaunus draugus.

_________________

2018./2019. mācību gads

Baltijas jūras projekta WebQuiz (Erudīcijas konkurss)

Šogad konkursā piedalījās 1213 dalībnieki no 6 valstīm, no kuriem 235 skolēni no Latvijas. No Babītes vidusskolas konkursā piedalījās skolēni no 7.-12.klasei, kopā tie bija 114 skolēni! Oskars Osis ieguva 90 punktus no 100, Latvijas dalībnieku vidū tas ir piektais labākais rezultāts. Kā arī augstus rezultātus uzrādija Karina Jermolinska un Harijs Ormanis, kuri ieguva 80 punktus. Paldies visiem, kuri piedalījās!

Informāciju apkopoja skolotāja Monta Kučere


Baltijas jūras projekta vasaras skola

2018. gada 26. un 27. jūnijā, Salacgrīvā trīs Babītes vidusskolas pārstāves – Melānija Krista Lubiņa, Evelīna Kalniņa, Elīza Bērziņa un divas skolas skolotājas: Monta Kučere un Zina Jonušaite devās uz Baltijas jūras projekta (BSP) vasaras skolu, izzinot vides izglītības aktualitātes, problēmas un aktīvi piedaloties komandu darbos, pētot jūru un tās apkārtni. Projektā piedalījās 12 Latvijas skolu pārstāvji. Semināra mērķis – izglītot pedagogus un skolēnus, lai veicinātu viņu attieksmju un ieradumu veidošanos ilgtspējīgai dzīvei un darbam kā arī aktīvu iesaistīšanos ilgtspējīgas sabiedrības, dabas un kultūrvides veidošanā.
Pirmo dienu dalībnieki iesāka ar orientēšanos pa pilsētu – “Sveicināti Salacgrīvā!”, izpētot Salacgrīvas apkārtni. Dienai turpinoties, piedalījāmies darbnīcās, un kā pirmā no tām – “Ainavas fotogrāfija” Ineses Kalniņas vadībā. Dalībnieki apguva fotografēšanas trikus un uzzināja daudz jauna par fotoaparātu vēsturi. Otrā darbnīca “Ainavas vēsture” Andra Urtāna vadībā. Bija iespēja savākt “dārgakmeņus”, kā arī uzzināt par jūras un tās apkārtnes vēsturi. Vakara noslēgumā visi kopā devās pie ugunskura, lai izdejotu tautas dejas un nostiprinātu zināšanas folklorā.
Otrā diena iesākās ar rīta rosmi, vingrojot pie jūras, un pēc tam visi, sanākot kopā, atskatījās pirmajā dienā paveikto. Un trešā darbnīca “Krasta vērošana” Intas Somas vadībā. Tika veikts jūras krasta izpētes darbs, datus pierakstot protokolā.
Pasākuma laikā dalībniekus baroja skolas ēdnīcā ar gardiem ēdieniem. Dalībnieki nakšņoja dienesta viesnīcas telpās, kurās bija izdevība labāk iepazīt citus projekta dalībniekus.
Izvirzītais mērķis ir īstenojies !
Raksta autores: Evelīna, Melānija Krista un Elīza.


Pēdējais atjaunošanas datums: 09.02.2022 10:43
atpakaļ