Ceturdiena, 2024. gada 20 . jūnijs

Vārds diena: Maira, Rasa, Rasma

Debašu līderu skola

2020./2021. mācību gadā Babītes vidusskolas 11.a un 11.b klašu izglītojamie: Emīlija Dvoranovska, Anna Rumba, Emīls Erciņš, Alekss Pugejs un Valters Pēteris Bāns kopā ar savu angļu valodas pedagogu un klases audzinātāju Diānu Pekšu uzsāka dalību debašu turnīrā “Debašu Līderu Skola 2020/2021” projekta ietvaros.

“Debašu līderu skola” ir Latvijas Debašu asociācijas “Quo Tu domā?” projekts, kas jau ceturto gadu norisinās sadarbībā ar “British Council”, un tā galvenais mērķis ir popularizēt kritisko domāšanu un medijpratību Latvijas skolēnu vidū, apgūstot debašu prasmes. Projekts dod jauniešiem lielisku iespēju ne tikai pielietot un attīstīt savas angļu valodas zināšanas, bet arī uzlabot savas argumentācijas, publiskās runas un kritiskās domāšanas prasmes. Projektu absolvējušie kļūst par debašu mentoriem un turnīru organizatoriem, nododot savu pieredzi tālāk jaunajiem dalībniekiem. Šī ir lieliska iespēja mācīties gan no projekta iepriekšējo gadu absolventiem, gan arī citiem starptautiski atzītiem debatētājiem un ekspertiem.

AKTUALITĀTES

Starptautiskās tiešsaistes debates “World Schools Online Mini February Tournament”

Februāris Babītes vidusskolā ir svešvalodu mēnesis, ko pedagoga Diānas Pekšas audzēkņi atklāja, piedaloties starptautiskajās tiešsaistes debatēs “World Schools Online Mini February Tournament”.

11.a un 11.b klases audzēkņi Anna, Aleksis, Dāvis, Emīls, Valters un Raimonds debatēja par tādām tēmām kā azartspēļu aizliegšana un nepatiesās informācijas sniegšana, gūstot divas uzvaras.

Īpašs prieks par Aleksi Pugeju, kurš ieguva labākā runātāja balvu iesācēju grupā! Apsveicam!

__________________

Arī otrajā semestrī 11.a un 11.b klases audzēkņi kopā ar savu pedagogu Diānu Pekšu turpina attīstīt debatēšanas spējas, 9. janvārī piedaloties online debašu turnīrā. 

“Debates, manuprāt, attīsta cilvēku no vairākiem aspektiem, pirmkārt, tas cilvēku mudina iziet ārpus savas komforta zonas, otrkārt, tas cilvēkam māca izteikt savu viedokli, kas ļoti noderēs gan skolā, gan arī pēc skolas – lielajā dzīvē. Treškārt, pēc šīm debatēm noteikti varēja secināt, ka zaudējums ir neatņemama, laba debatētāja attīstības sastāvdaļa, zaudējums ir tas, no kā tu izdari secinājumus un pilveido savu debatēšanas stratēģiju. Debates noteikti ir nepieciešams mācīt skolās, jo tās, manuprāt, sniedz vienreizēju pieredzi un noderīgas zināšanas. Zinot, ka mūsu skolas prioritāte ir sagatavot labākos nākotnes speciālistus un darbiniekus, es noteikti būtu par un atbalstītu, ka Babītes vidusskolā tiek izveidots debašu pulciņš.” Emīls Erciņš, 11.b  

__________________

Arī šo sestdien, 5. decembrī, Babītes vidusskolas 11.a un 11. b jaunieši kopā ar savu pedagogu Diānu Pekšu veltīja laiku debašu prasmju attīstīšanai. Šoreiz jauniešiem bija jāizsaka savas domas par tādām tēmām kā divpartiju un daudzpartiju sistēma valstī, reklāmas aizliegšanas plusiem un mīnusiem, kā arī jāpamato Ziemassvētku svinēšanas nepieciešamību. 

Paldies par entuziasmu un ārpusstundu darbu!  

 “Mums ir bijusi interesanta un pamācoša iespēja piedalīties debatēs. Uzsākot debates likās, ka tā ir gudra strīdēšanās par kādu tēmu/viedokli, kuram piekrīti vai nē. Tomēr piedaloties jau otrajās debatēs, sapratu, ka jāmācas uz dažadām lietām skatīties no atšķirīgām perspektīvām. Jāmeklē plusi arī strīdīgām tēmām, kurām pats nepiekrīti. Debates piespiež tevi paplašināt savu redzes un uzskatu loku. Tās arī māca pamatot viedokli ar faktiem un pierādījumiem, kā arī entuziasmu. Viedoklis nav tikai personīgā pieredze un uzskati. Tiešsaistes debates liek man arī piekopt online norises kultūru, kas noteikti ir vērtīgi šī brīža situācijā. Un, protams, publiskās runas māksla, savu zināšanu un viedokļa prezentēšana pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem nostiprina publiskās uzstāšanās prasmes. Debates ir vērtīga pieredze, ko vajadzētu pamēģināt katram skolēnam!” Anna Rumba, 11.a  

___________________

Babītes vidusskolas 11.a un 11. b klašu pārstāvji: Emīlija Dvoranovska, Anna Rumba, Emīls Erciņš, Alekss Pugejs un Valters Pēteris Bāns kopā ar savu pedagogu Diānu Pekšu uzsāk dalību debašu turnīrā “Debašu Līderu Skola 2020/2021” projekta ietvaros. 

Projekts dod jauniešiem lielisku iespēju ne tikai pielietot un attīstīt savas angļu valodas zināšanas, bet arī  uzlabot savas argumentācijas, publiskās runas un kritiskās domāšanas prasmes. Šī gada 14. novembrī norisinājās pirmais no sešiem debašu turnīriem tiešsaistē “World School November Practice Tournament”, kur mūsu jaunieši spēra savus pirmos soļus debašu pasaulē.

Pēdējais atjaunošanas datums: 12.02.2021 09:52
atpakaļ