Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

9.februāris – Silto džemperu diena

29.01.2021 10:20

“Silto džemperu diena” ir ikgadēja akcija, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus.

Kampaņa aizsākās 2005. gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības, piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā izdevās Flandrijas teritorijā uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un varas iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku.

Silto džemperu dienā šogad aicinām savās dzīvojamajās  telpās kaut  nedaudz samazināt gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi arī simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai.

Lai kopīgi sniegtu lielāku ieguldījumu siltumnīcas gāzu emisiju samazināšanā un klimata pārmaiņu novēršanā, Babītes vidusskolas Ekopadome un Skolēnu pašpārvalde aicina akcijā aktīvi iesaistīties un īstenot vienojošo aktivitāti – gaisa temperatūras samazināšanu telpās –arī citas vietējās organizācijas un uzņēmumus.

Ikvienu skolēnu, skolotāju, novada iedzīvotāju un organizāciju vai uzņēmumu darbiniekus aicinām iesaistīties akcijā, samazināt gaisa temperatūru, uzvilkt džemperi,  uztaisīt bildi un iesūtīt to e pastā (pasparvalde@bvsk.lv). 

Pēdējais atjaunošanas datums: 29.01.2021 10:20
atpakaļ