Lāčplēša dienai veltītas nodarbības Babītes vidusskolā

Valsts svētku mēnesis Babītes vidusskolā iesākās ar Lāčplēša dienai veltītu pasākumu 1.-12.klašu izglītojamiem. Pasākumu vadīja Latvijas Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.
1.-4.kl. uzzināja par Lāčplēša dienas un 18. novembra svinību vēsturi, 5.-9.kl. klausījās stāstījumā par bērniem un jauniešiem Latvijas neatkarības kara laikā 1918.-1920.g., vidusskolēniem M.Mitenbergs stāstīja par Latvijas neatkarības kara norisi Babītes novadā.
Caur dažādiem stāstiem un notikumu retrospekcijām izglītojamie guva priekšstatu par latviešu cīņu, cenšoties saglabāt savas valsts neatkarību. Par bērniem un jauniešiem, kas tika iesaistīti karā un pāragri iepazina bailes par savu dzīvību. Katrs stāsts un notikumu atspoguļojums lika pārdomāt, kā būtu, ja es dzīvotu tajā laikā un kā es būtu rīkojies?
Ir svarīgi zināt savas tautas vēsturi un izprast valsts svētku nozīmi.

 

Comments are closed