Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

Alekss Pugejs dodas uz Starptautisko ģeogrāfijas olimpiādi Parīzē

25.05.2022 11:19

Turam īkšķus par savējiem!

12.klases audzēknis Alekss Pugejs veiksmīgi pārstāvēja mūsu skolu Ģeogrāfijas valsts 39.olimpiādes  III kārtā un ieguva II pakāpes apbalvojumu. 

Olimpiāde notika divas dienas, tajā tika pārbaudītas skolēnu zināšanas teorijā, kā arī notika lauku darbi  Latvijas Universitātes Torņkalna apkārtnē, kur  vajadzēja risināt praktiskas problēmsituācijas, piemēram noteikt teritorijas applūšanas iemeslu,  izstrādāt funkcionāla transporta mezgla plānu pamestā teritorijā. Alekss ne tikai veiksmīgi nostartēja valsts olimpiādē, bet arī tika starp 10 labākajiem, kuri piedalījās atlases kārtā uz Starptautisko olimpiādi. Pārbaudījums notika  angļu valodā, veicot vairākus uzdevumus, tajā skaitā arī neiztika bez praktiskiem uzdevumiem, piemēram bija jāpamato biotehnoloģiju rūpnīcas izvietojumu atkarībā no ekonomiskiem, ģeogrāfiskiem un politiskiem apsvērumiem. Teicamas valodas zināšanas un pieredze ģeogrāfijā Aleksim deva tiesības pārstāvēt Latviju Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kura notiks attālināti no Parīzes 12. – 18. Jūlijā, kā arī Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē Kauņā, kura diemžēl sakrīt ar izlaiduma laiku.

Vēlam Aleksim veiksmīgu startu Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē un gaidam labas ziņas no Parīzes!

Pēdējais atjaunošanas datums: 25.05.2022 11:19
atpakaļ