Svētdiena, 2024. gada 21 . aprīlis

Vārds diena: Anastasija, Marģers

Babītes vidusskola iegūst Zaļo karogu

20.09.2016 09:38

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 19. septembrī norisinājās ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana, kurā Babītes vidusskola ieguva prestižo starptautisko Zaļo karogu!

Kopumā 125 skolas saņēma Zaļo karogu, bet 57 ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Lai saņemtu Ekoskolu apbalvojumus, skolām visa mācību gada garumā ir jāīsteno vides izglītības programma un jāiesaistās apkārtējās vides pārvaldībā, kā arī jācenšas videi draudzīgās praksēs iesaistīt arī apkārtējo sabiedrību.

Pasākuma otrajā daļā notika kampaņas “Solis pasaulē” atklāšana, kuru organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar UNESCO Latvijas nacionālo komisiju, LAPAS (Latvijas platformu attīstības sadarbībai) un LAPSA (Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociāciju). Kampaņas mērķis ir veicināt dažādu iestāžu un skolu pārstāvju sadarbību, lai veicinātu vides un globālās izglītības tēmu apskatīšanu mācību saturā.

Apbalvošanas pasākums noslēdzās ar Ekoskolu pārstāvju kopīgo gājienu, kas šogad veltīts tieši kampaņas “Solis pasaulē” atklāšanai.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau četrpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas vairāk kā 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk nekā 49 000 skolas. Iepriekšējā mācību gadā Latvijā plīvoja 117 Zaļie karogi. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un ikreiz jānopelna no jauna. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir VARAM, IZM un citu valsts institūciju, kā arī sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.

Ekoskolu Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.

Vides izglītības fonds – http://www.videsfonds.lv,http://www.twitter.com/videsfonds
Ekoskolas – http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas,http://www.draugiem.lv/ekoskolas/

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2016.gadā” ietvaros.

zala-karoga-pasniegsanas-ceremonija

Pēdējais atjaunošanas datums: 20.09.2016 09:38
atpakaļ