Ceturdiena, 2024. gada 20 . jūnijs

Vārds diena: Maira, Rasa, Rasma

Babītes vidusskolas ēkai top piebūve

20.09.2017 12:50

Ņemot vērā izglītojamo skaita pieaugumu Babītes vidusskolā, ir uzsākta jauna skolas korpusa būvniecība, ko plānots pabeigt pirms nākamā mācību gada sākuma.

Apkopotie dati rāda, ka pēdējo sešu gadu laikā izglītojamo skaits Babītes vidusskolā ir pieaudzis teju par trešdaļu. Ja 2011./2012. mācību gadā Babītes vidusskolā mācījās 668 izglītojamie, 2017./2018. – tie jau ir 933. Neraugoties uz dažādiem optimizēšanas paņēmieniem, esošās telpas ar katru gadu kļuva arvien šaurākas, tāpēc, izsludinot iepirkumu “Babītes vidusskolas pārbūve”, tika nolemts pārbūvēt Babītes vidusskolas ēku, izbūvējot jaunu korpusu ar papildu telpām mācību procesa nodrošināšanai.

Projekta īstenošanas gaitā esošajai skolas ēkai tiks izbūvēta piebūve un daļēji pārbūvētas esošās ēkas telpas, kas veidos savienojumu ar jauno ēku. Jaunajā skolas korpusā būs četri stāvi, kas ļaus iekārtot 28 mācību klašu telpas, 18 laboratoriju telpas, piecus kabinetus speciālistiem un citas telpas. Babītes vidusskolas pārbūves projekts paredz arī visas skolas ēkas nodrošināšanu ar vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem (patlaban vides pieejamība ir tikai ēkas 1.stāvā), jo ēkā tiks iebūvēts lifts.

Skolas telpu paplašināšanas rezultātā jaunā korpusa 1.stāvā paredzētas arī mūsdienīgas muzeja telpas, kurās būs iekārtota ekspozīcija par Babītes novada vēsturi, ko varēs apmeklēt ikviens interesents.

Skolas pārbūves process jau ir sācies, korpusu plānots pabeigt 2018.gada maijā, savukārt ekspluatācijā nodot – jūlijā.

Projekta izmaksas plānotas 4 020 661 eiro apmērā.

Lelde Drozdova – Auzāne
Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 20.09.2017 12:50
atpakaļ