Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

BABĪTES VIDUSSKOLAS IZGLĪTOJAMIE GATAVOJAS DALĪBAI STARPTAUTISKĀ KONKURSĀ PAR VIDES UN EKOLOĢIJAS JAUTĀJUMIEM VĀCU VALODĀ

11.10.2022 11:24

Babītes vidusskolas 11. klašu izglītojamie, kuri apgūst vācu valodu, jau kopš septembra aktīvi gatavojas, lai 31. oktobrī kā komanda startētu Gētes institūta iniciētā starptautiskā skolu jaunatnes konkursā. 


Savu erudīciju un spriestspēju par videi un ekoloģijai svarīgiem jautājumiem jaunieši varēs pārbaudīt, piedaloties gandrīz piecu stundu garā virtuālā tiešsaistes spēlē „Klimaneutral Stadt”. 


Piedalīšanās spēlē prasa ne tikai pamatīgas tematiskas iestrādes vācu valodā, bet arī jauniešu sagatavošanu izlēmīgiem spriedumiem par vides problemātikas jautājumiem jau globālākā izpratnē. Tāpēc vācu valodas skolotāja Maija Levāne starpdisciplinārai sadarbībai ir piesaistījusi gan Babītes vidusskolas ģeogrāfijas skolotāju Inesi Gavari, gan arī vēstures un sociālo zinību skolotāju Kristu Kristapsoni. Nenoliedzami lielu priekšrocību dalībai projektā sniedz arī ekoskolas statuss, jo tas nozīmē, ka skola jau savā ikdienā apzināti pievērš uzmanību vides aizsardzībai un ilgtspējai, kas savukārt ietver domāšanu par enerģētiku, transportu, mobilitāti, veselību, atkritumu šķirošanu, trokšņu mazināšanu utt.


Vācu valodas grupas izglītojamie atzīst, ka spēles „Klimaneutral Stadt” idejā redz ne tikai lielisku iespēju nodarboties ar attiecīgo saturu vācu valodā, bet tā arī ļauj risināt sarežģītus jautājumus rotaļīgā veidā.

Pēdējais atjaunošanas datums: 11.10.2022 11:24
atpakaļ