Pirmdiena, 2024. gada 26 . februāris

Vārds diena: Aurēlija, Evelīna, Mētra

Babītes vidusskolas literatūras un kultūras entuziastu pulciņa došanās un filmu “Pastkarte no Romas”

12.02.2024 15:37

2024. gada 2. februārī literatūras un kultūras entuziastu pulciņa dalībnieces kopā ar skolotāju Santu Lempu devās uz Babītes Kultūrizglītības centru Piņķos, lai kopā noskatītos režisores Elzas Gaujas spēlfilmu “Pastkarte no Romas”.

12. c klases skolniece Diāna Sauša atzīst, ka spēlfilma ir ar reālistisku dzīves attēlojumu un ļoti aizkustinoša. Šī ir viena no tām filmām, kura lika aizdomāties par saviem tuvajiem, filma atstāj milzīgu emocionālo pārdzīvojumu vilni.

Savukārt, 12.c klases skolniece Helēna Jānīte apgalvo, ka filma bija emocionāli nogurdinoša. Sižets lika domāt par to, cik īsa ir cilvēka dzīve, ka jānovērtē katrs kopīgais brīdis ar saviem vecvecākiem, jo nekad nevar zināt, kādas būs dzīves beigas.

Arī 12. c klases skolniecei Nikolai Skrastiņai filma lika domāt par saviem vecvecākiem, cik svarīga ir viņu mīlestība pret mums. Kā arī šī filma lika aizdomāties par to, ka katra diena jāizdzīvo, kā sava pēdējā, jo nekad nezini, kāds izrādīsies tavs liktenis. Ir jāpiepilda savi sapņi un jāpateicas par skaistiem brīžiem, ko šī dzīve sniedz.

12. c klases skolniece Enija Briede: “Filma bija vērtīga. Pati brīnos, ka filmas laikā neraudāju. Daudziem skatītājiem filmas laikā ritēja asaras. Atbraucot mājās, izjutu tukšumu, neraksturojamas emocijas.
Nākamajā rīta sapratu, ka tās ir sēras un līdzjūtība. Līdz šim nebiju apjēgusi, cik svarīga loma manā dzīvē ir maniem vecvecākiem – maniem varoņiem. Filma māca sekot saviem sapņiem un dažreiz arī riskēt, lai tos piepildītu. Ieteiktu jebkuram literatūras entuziastam.”

4. februārī svinīgajā ceremonijā šī filma ieguva nacionālā kino balvu “Lielais Kristaps”- labākā pilnmetrāžas filma. Pateicamies Babītes Kultūrizglītības centram un Babītes vidusskolas direktorei par iespēju noskatīties filmu. Aicinām noskatīties ikvienam – patiesi aizkustinoša filma.

Pēdējais atjaunošanas datums: 12.02.2024 15:37
atpakaļ