Pirmdiena, 2021. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

  • -A
  • A
  • +A

Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes jaunieši viesojas Babītes novada pašvaldības administrācijas telpās

06.10.2020 14:13

Pirmdien, 5. oktobrī, Babītes novada pašvaldības administrācijas telpās kopā sanāca jaunieši no Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes, pārstāvji no biedrības “Pierīgas Partnerība”, Mārupes novada Izglītības dienesta un Babītes novada pašvaldības, lai kopīgās diskusijās rastu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar jauniešu dzīves telpas kvalitātes uzlabošanu, labjūtību novadā, kā arī nepieciešamo atbalstu no iesaistīto institūciju puses.

Diskusijas laikā kā vienu no sasāpējušākajām problēmām jaunieši minēja jauniešu mājas jeb koprades telpas neesamību. Viņi vēlētos iegūt sev vietu, kur aktīvi darboties, organizējot dažādus pasākumus un tikšanās – telpu, kur patverties no aukstuma mirkļos, kad mācības skolā ir beigušās, bet līdz autobusa atiešanai vai nodarbību sākumam mūzikas skolā vēl jāgaida. 

Tāpat jaunieši izteica vēlmi tikt iesaistītiem procesos, kas saistīti ar pasākumu organizēšanu, tādējādi iegūstot jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī lūdza pašvaldības palīdzību sadraudzības veidošanā ar pārējām novada izglītības iestādēm, piemēram, Exupery International School, International School of Latvia un King’s College The British School of Latvia. 

Tika aktualizēts jautājums arī par sabiedriskā transporta kustības organizāciju novadā, liekot domāt gan par tā regularitāti, gan maršrutu pārplānošanu. Jaunieši modelēja sabiedriskā transporta kustības organizācijas problēmsituācijas, kas varētu rasties arī pēc Mārupes un Babītes novadu apvienošanas, norādot uz savienojuma starp Piņķiem un Mārupes centru neesamību, līdz ar to – arī apgrūtinātu sadarbības veidošanu ar Mārupes novada jauniešiem un Izglītības dienestu. 

Babītes novada pašvaldības pārstāvji solīja meklēt risinājumus jauniešu minētajām problēmām, tiesa, nenorādot konkrētus termiņus, jo daļa problēmu risināmas ilgtermiņā un sadarbībā ar kaimiņu pašvaldībām un valsts institūcijām. 

No domes priekšsēdētāja jaunieši uzzināja par nu jau aizsāktajiem procesiem Babītes vidusskolas stadiona būvniecībā – jau pavisam drīz tiks veikti vērienīgi darbi, lai izbūvētu 300 m garu skrejceļu, multifunkcionālu laukumu komandu sporta spēlēm, sektoru lodes grūšanai un tāllēkšanai, kā arī labiekārtotu vietu universāliem vingrošanas rīkiem. Savukārt, lai saglabātu jauniešiem tik svarīgo iespēju skeitot, ko šobrīd daļēji nodrošināja aiz Babītes vidusskolas izvietotās rampas, teritorijā pie Piņķu ūdenskrātuves plānots attīstīt aktīvās atpūtas zonu. Ideju konkurss aktīvās zonas labiekārtošanai tiks izsludināts jau novembrī. 

Šāda veida tikšanos, kur vienkopus piedalījās gan skolēnu pašpārvalde, gan Babītes un Mārupes novada pašvaldību pārstāvji, gan “Pierīgas Partnerība” pārstāve, tika organizēta pirmo reizi. Jauniešu vēlme izteikties un tikt uzklausītiem, kā arī uzkavēties pašvaldības telpās ilgāk, liecināja par veiksmīgi ieliktu pamatakmeni sadarbības turpināšanai. 

Informāciju sagatavoja
Māra Mičule,
Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Dace Narubina,
Babītes vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 06.10.2020 14:16
atpakaļ