Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Barikāžu atcerei veltītie pasākumi Babītes vidusskolā

19.01.2024 16:06

Š. g. 17.janvārī pie Babītes vidusskolas viesojās Muzeobuss – 1991.gada barikāžu muzeja izbraukumu ekspozīcija, kas iekārtota autobusā “Ikarus”. Ideju par muzeja ceļojošās ekspozīcijas izveidi autobusā muzeja darbinieki īstenoja pirms 10 gadiem. Idejas autors bija Renārs Zaļais, bet realizētājs – mākslinieks Vladislavs Rubulis. Pirmo reizi muzeja mobilā ekspozīcija interesentiem bija apskatāma 2006.gada 20.maijā – Muzeju naktī.

Ar Muzeobusa izbraukuma ekspozīciju iepazīties devās Babītes vidusskolas no 7. līdz 11. klases izglītojamie un pedagogi, kā arī  ikviens varēja iepazīties ar dokumentāliem barikāžu laika materiāliem, aplūkot barikāžu izvietojuma shēmas, kā arī gida vadībā sīkāk izzināt 1991.gada notikumus. 

Paralēli Muzeobusa apmeklējumam, Babītes vidusskolas Aktu zālē 9. līdz 11.klašu izglītojamajiem notika tikšanās ar Romualdu Ražuku. Romualda Ražuka vārds daudziem saistās ar barikāžu laiku. Nav brīnums, jo no 1990. līdz 1992. gadam viņš bija Latvijas Tautas frontes (LTF) priekšsēdētājs. Romualda Ražuka ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā nevar nenovērtēt, jo viņš kopā ar citiem LTF valdes dalībniekiem plānoja un vadīja frontes nodaļu darbību visā Latvijā, gatavojoties iespējamajai cīņai par Latvijas neatkarības aizstāvēšanu. Romualds Ražuks par barikāžu laiku ir sarakstījis grāmatu „Latvijas Tautas fronte barikādēs”, kurā uzskatāmi un vienkārši atspoguļo 1991. gada janvāra notikumus Latvijā, iedziļinoties arī to cēloņos un norisē. 20. janvārī tiks atzīmēta kārtējā 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena.

Informāciju sagatavoja Sandra Ozoliņa

Pēdējais atjaunošanas datums: 19.01.2024 16:06
atpakaļ