Sestdiena, 2021. gada 17 . aprīlis

Vārds diena: Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

  • -A
  • A
  • +A

Datu Valsts inspekcijas skaidrojums par personas datu apstrādi un aizsardzību attālinātā mācību procesā

26.02.2021 13:54

Datu valsts inspekcija ir saņēmusi vairākus lūgumus skaidrot attālinātā mācību procesa organizācijas atbilstību Vispārīgai datu aizsardzības regulai. Lūgumus saņemt skaidrojumus izteikuši gan vecāki, kuri bažījās par iespējamiem bērnu privātuma aizskārumiem, gan arī izglītības iestādes un pašvaldības, kuras meklē labākos risinājumus, kā, nemazinot apmācību kvalitāti, turpināt organizēt pedagoģisko darbu attālinātas mācīšanās apstākļos.

Datu valsts inspekcija ir secinājusi, ka, lai arī bažas paustas par viena mērķa sasniegšanai īstenotu personas datu apstrādi, tomēr tās lielākoties attiecināmas uz divām savstarpēji saistītām apstrādes darbībām – 1. attālināta mācību stundas norise; 2. mācību procesa ieraksta veikšana.

Datu valsts inspekcija, lai skaidrotu attālinātā mācību procesa organizācijas atbilstību Vispārīgai datu aizsardzības regulai ir sagatavojusi un publicējusi skaidrojumu savā tīmekļvietnē :

Pēdējais atjaunošanas datums: 26.02.2021 13:54
atpakaļ