Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

Eiropas Parlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājums

12.06.2024 11:20

8. jūnijā Latvijā norisinājās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, tāpēc maija sākumā Babītes vidusskolā 12.b un 12.c klašu skolēniem tika organizēts Eiropas Parlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājums – izspēlēta EP sagatavotā spēle. 

Martā “Eiropas Parlamenta Vēstnieku programmas” dalībnieki varēja piedalīties šīs spēles mācībās video tiešraidē. Spēle tika izveidota Latvijas jauniešiem, lai palīdzētu izprast, kas ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kā iepazīt partiju programmas un  kandidātu sarakstus, kā arī informētu par vēlēšanu norisi. 

Pildot pirmo uzdevumu, jaunieši pārliecinājās, cik daudz zināšanu katram ir par Eiropas Savienības Parlamenta vēlēšanām, analizēja, kāpēc tajās jāpiedalās. Skolēni pārrunāja jautājumus: ar ko katram saistās Eiropas vēlēšanas, kurā datumā tās šogad norisinās Latvijā, par deputātu skaitu, kāpēc šogad jāievēl 9 deputāti u.c.

Pēc tam jaunieši izspēlēja iespējamās partiju programmu spēles, izrunājot 2019. gada balsošanas iespējas. Piedaloties spēlē, katrs varēja iejusties vēlētāju lomā un saprast, kā tiek veidotas partiju programmas. Tika iepazīti arī visi 2024. gada EP vēlēšanās pieteikto 16 kandidātu saraksti un analizētas to programmas.

Pēdējais atjaunošanas datums: 12.06.2024 11:20
atpakaļ