Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

Ekoskolu Ziemas forums

28.02.2023 10:13

Februāra pēdējā nedēļas nogalē norisinājās Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Ziemas forums sadarbībā ar Valmieras pašvaldību, Valmieras 2. vidusskolu, Vidzemes Augstskolu un Rīgas Tehnisko universitāti. Forums notika Valmieras 2. vidusskolā no 24. līdz 26. februārim, pulcējot vairāk nekā 230 jauniešus un pedagogus.

Ekoskolu Ziemas forums ir izglītojošs un pieredzes apmaiņas pasākums, kur jaunieši un pedagogi piedalās vides aizsardzību un izglītību saistītās apmācībās un praktiskās nodarbībās. Tiek pievērsta uzmanība ar vidi saistītām tēmām – klimata pārmaiņas, aprites ekonomika, ilgtspējīga mobilitāte un pārtikas sistēmas, kā arī citas Ekoskolu tēmas, sniedzot iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu un videi draudzīga dzīvesveida veicinošām aktivitātēm izglītības iestādē un tās apkārtnē.

Ekoskolu Ziemas forumā tiekas jaunieši un pedagogi no visas Latvijas, lai apmainītos pieredzē par vides izglītības un praktisko vides aizsardzības aktivitāšu īstenošanu izglītības iestādēs un tās apkārtnē, kā arī veicinātu izpratni par dažādām vides un ilgtspējīgās attīstības tēmām, lai pēc foruma būtu gan zināšanas, gan prasmes un kopumā motivācija darboties vides aizsardzības un izglītības labā. Foruma laikā notika dažādas izglītojošas nodarbības un prasmju darbnīcas, hakatons jeb ideju maratons sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovācijas centru, kā arī saliedēšanās, pieredzes apmaiņas aktivitātes un jautra kopā būšana gan jauniešiem, gan pedagogiem.

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 190 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas, tehnikumi un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 73 valstīs un tajā iesaistījušās 59 000 skolu. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi draudzīgas un ilgtspējības principiem atbilstošas rīcības. 

Vides izglītības fonds (VIF) ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamataktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā. Pasākums tiek īstenots ar Valmieras novada pašvaldības, ClimACT, E3UDRES2, Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, jauniešu programmu nodrošinot projekta “Jaunie izgudrotāji ilgtspējīgai attīstībai” ietvaros.

Pēdējais atjaunošanas datums: 28.02.2023 10:13
atpakaļ